Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysokie ciśnienie wody -gazowy podgrzewacz wody termet termaq electronic g-19-02

01 Lip 2017 12:19 1038 2
 • Poziom 1  
  3,5 letni podgrzewacz wody zaczął szwankować. Zwiększyło się ciśnienie wody i zaczął szumieć. Regulator przepływu wody w piecyku nie zmniejsza ciśnienia wody tak jak robił to wcześniej. Jedynym wyjściem jest zmniejszenie ciśnienia wody na zaworze głównym. Co może być tego przyczyną? Pozdrawiam
 • Poziom 34  
  Sprawdzić zespół wodny!!! Być może "wypsnął się" trzpień regulatora z membrany.
 • Poziom 12  
  jak będziesz rozbierać zespół wodny to pamiętaj,żeby najpierw odkręcić czaszę (korek) sprężyny membrany a potem dopiero pokrywę zespołu, odwrotnie zaś przy składaniu. Jak zespół rozbierzesz, to warto go wyczyścić, odkamienić (ocet, kwas cytrynowy, do 10% kwas solny z wodą), warto wykręcić dławik regulatora temperatury wody, wyjąć go,wyczyścić i złożyć lekko smarując najzwyklejszym smarem stałym (ŁT). Przyjrzyj się uważnie membranie, może czas na jej wymianę, nie warto zwlekać, choć one akurat są w tych piecykach dość trwałe. Ogólnie, zespół wodny w tych piecykach jest malusi, delikatny, trochę za skomplikowany i niestety, potrafi robić psikusy, jego konstrukcja nie jest najszczęśliwsza.
  Acha, przy okazji, warto odkamienić nagrzewnicę i wyczyścić żeberka przegrzewacza. Na kamień,jw. ocet, kwas cytrynowy, do 10% wodny roztwór kwasu solnego. Warto ją przelać wodą w obie strony nie za dużym ciśnieniem, żeby pogonić zanieczyszczenia mechaniczne, a potem wydmuchać wodę, zalać miksturą i dać temu postać z pół godziny. Potem wylać ją w coś (nie wyrzucać), przepłukać wodą i zabieg powtórzyć, czasem parę razy. Mało kto w ogóle bawi się w to a warto to robić ze dwa, trzy,cztery razy do roku (w zależności od twardość wody), wtedy nagrzewnica pożyje całymi latami i będzie sprawna cały czas.