Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wysokie ciśnienie wody -gazowy podgrzewacz wody termet termaq electronic g-19-02

01 Jul 2017 12:19 1371 2
 • Level 1  
  3,5 letni podgrzewacz wody zaczął szwankować. Zwiększyło się ciśnienie wody i zaczął szumieć. Regulator przepływu wody w piecyku nie zmniejsza ciśnienia wody tak jak robił to wcześniej. Jedynym wyjściem jest zmniejszenie ciśnienia wody na zaworze głównym. Co może być tego przyczyną? Pozdrawiam
 • Level 36  
  Sprawdzić zespół wodny!!! Być może "wypsnął się" trzpień regulatora z membrany.
 • Level 13  
  jak będziesz rozbierać zespół wodny to pamiętaj,żeby najpierw odkręcić czaszę (korek) sprężyny membrany a potem dopiero pokrywę zespołu, odwrotnie zaś przy składaniu. Jak zespół rozbierzesz, to warto go wyczyścić, odkamienić (ocet, kwas cytrynowy, do 10% kwas solny z wodą), warto wykręcić dławik regulatora temperatury wody, wyjąć go,wyczyścić i złożyć lekko smarując najzwyklejszym smarem stałym (ŁT). Przyjrzyj się uważnie membranie, może czas na jej wymianę, nie warto zwlekać, choć one akurat są w tych piecykach dość trwałe. Ogólnie, zespół wodny w tych piecykach jest malusi, delikatny, trochę za skomplikowany i niestety, potrafi robić psikusy, jego konstrukcja nie jest najszczęśliwsza.
  Acha, przy okazji, warto odkamienić nagrzewnicę i wyczyścić żeberka przegrzewacza. Na kamień,jw. ocet, kwas cytrynowy, do 10% wodny roztwór kwasu solnego. Warto ją przelać wodą w obie strony nie za dużym ciśnieniem, żeby pogonić zanieczyszczenia mechaniczne, a potem wydmuchać wodę, zalać miksturą i dać temu postać z pół godziny. Potem wylać ją w coś (nie wyrzucać), przepłukać wodą i zabieg powtórzyć, czasem parę razy. Mało kto w ogóle bawi się w to a warto to robić ze dwa, trzy,cztery razy do roku (w zależności od twardość wody), wtedy nagrzewnica pożyje całymi latami i będzie sprawna cały czas.