Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie zagarka w samochodzie

krzysio.k1 31 Jul 2005 16:35 1005 6
    krzysio.k1
    Level 13  
    Jako że nie jestem zbyt dobry w elektryce samochodowej proszę was o pomoc. Za grosze zakupiłem sobie zegarek który chcę zamontować w moim Oplu Kadecie jest to zegarek z niewiadomo jakiego autka z tyłu napisane ma BORG a pod spoe nr 2125. jest wpięta wtyczka z kablami:
    pin 1 - 2 czerwone do jednego pina
    pin 2 - 1 zielony z żółtym paskiem
    pin 3 - 2 białe do jednego pina
    pin 4 - 1 pomarańczowy
    Podejrzewam że czerwony to stały +, pomarańczowy to + po załączeniu świateł. A reszta?
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Podłączenia to: stałe zasilanie, zasilanie podświetelnia, ściemnianie podświetlenia po włączeniu świateł (funkcja przyciemniania wyświetlacza) i masa. Niestety który przewód do czego nie jestem ci w stanie pomóc. Musiłbym zobaczyć ten zegarek. Najlepiej go otworzyć i i wtredy dojdzie się który do czego.
    rabbit2
    Level 19  
    Witam , jeden to plus staly , drugi to minus, trzeci plus po wlaczeniu swiatel , a czwarty to plus po właczeniu zapłonu. Po włączeniu stałego plusa zegar bedzie chodzil , po podaniu plusa po stacyjce zegar bedzie podswietlany mocno, po podaniu plusa 'po wlaczeniu swiateł' zegar bedzie podswietlany slabiej zeby nie razić kierowcy w nocy, Ale ktory kolor to który , niewiem . Najważniejsze zeby zlokalizować minus -, reszte znajdziesz próbująć. Rozkręć go i zrób fotke plytki od strony scieżek , moze cos się doradzi . Pozdrawiam
    jannaszek
    Level 39  
    zdaje się że białe to minus
    krzysio.k1
    Level 13  
    jannaszek wrote:
    zdaje się że białe to minus
    gdybym miał w ten sposób rozumowac to od razu wole to wywalić :) . rabbit mam nadzieję że masz racje (też się skłaniałem do tego że 2 to minus a reszta tzn 3 metodą próbi błędów :) )