Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

w906 sprinter ABS Adaptacja - wymiana Ecu , pompa ABS ma inny VIN ,i nie dziala

01 Jul 2017 18:19 2832 5
  • Level 11  
    Posiadam W906 sprinter 2006
    w aucie byl wymieniony komputer ecu kluczyki oraz stacyjka z licznikiem - standardowa wersja na odpalenie
    problem pojawil sie z ABS ,powykasowaniu bledow pojawiaja sie na nowo , brak mozliwosci adaptacji ,
    w pompie zapisany oryginalny VIN a w ecu jest VIN z dawcy z ktorego byl zestaw ,podejrzewam ze wtym jest przyczyna

czy jest mozliwosc wykonania remap w Ecu i podanie w mapie nowego (oryginalnego) VIN tak by pompa ruszyla ,
    mam programator i odczytalem cala pamiec z ecu , probowalem wgrac wsad ze starego komputera ale sie nie wgrywa poprawnie , poniewaz ecu jest z nowszego auta (2008) kod ecu jest taki sam ,ale czytalem ze aby wgrac poprawnie nalezy proc komputer

czy jest mozliwosc modyfikacji mapy,wsady ,lub obejscia tak by abs nie zglaszal bledu i ruszyl ?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 18  
    Zmieniałem niedawno moduł pompy ABS w takim sprinterze i nie nie przypominam sobie żebym przepisywał VIN. Raczej chodzi o zmianę kodowania modułu. Pewnie widzi konflikt o tym że nowy sterownik ma np włączoną opcję tempomatu a ABS nie albo sytstem start stop. W SD wchodzisz w system ESP -> dane konstrukcyjne ->Dopasowanie -> Kodowanie wariantowe i mówisz się pobawić
  • Level 11  
    nie posiadam SD tylko autel ,mam blad "controlunit N30/4 ESPcontrol unit not available, bez SD sie nie obejdzie ,puki co wylaczylem esp i nie wyswietla bledu na licznik a ABS kontrolka pojawia sie i znika jak by bylo ok ,chociaz nie jest
  • Level 14  
    autelem to chyba tego nie zrobisz. Ogólnie niczym poza SD ale mogę się mylić.

• Level 34  
    SD bez Developera też tego nie ruszy.
  • Level 11  
    Mam sd c3 , jest informacja ze software pompy jest za stary bo ecu z auta 2009 a pompa 2006 ,do starego ecu byl zagubiony kluczyk ,wiec temat mi wisi ,w dodatku ecu z wersji 130km jedna turbina a silnik 150 z dwiema turbinami i wyskakuje czujnik doladowania jak sie domyslam jest to inny czujnik w wersji 130km ,jedynym sposobem jak sie domyslam jest modyfikacja ecu ,mam zczytany caly ecu i potrzeba mi program lub kogos kto dokona modyfikacji wsadu ,z oryginalnego komputera wrzucenie wsadu nie skutkuje odpaleniem ,wiec remap wersji 130km z 2009 roku tak by hulal a nie wyskakiwal blad silnika, ktos poleci lub ma taki wsad bo ruszy kod komputera a 150 646 .......