Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 10 i Linux Mint 18.1 - problem z "give root password for maintenanc

fenek 1975 01 Lip 2017 18:33 855 4
  • #1 01 Lip 2017 18:33
    fenek 1975
    Poziom 14  

Witam!
    Miałem zainstalowany Linux Mint 18.1 obok Windows 10 na jednym laptopie. Po pewnym czasie użytkowania nie można było wejść do Linuxa pojawiał się komunikat: ... Give root password for maintenance (or type Control-D to continue. Problem występował również na innych laptopach i PCtach na których był zainstalowany Linux obok Windows. Problem nie występował na komputerach na których był sam Linux [chodził nawet po parę lat]. Nadawałem nowe hasło root według przepisów znalezionych w necie lecz problem nadal występował. Można to jakoś naprawić ?

0 4
  • #2 01 Lip 2017 18:54
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

fenek 1975 napisał:
    Give root password for maintenance

No i co po wpisaniu hasła?

fenek 1975 napisał:
    Nadawałem nowe hasło root według przepisów znalezionych w necie lecz problem nadal występował.

Nowe? Po co nowe hasło?

0
  • #3 01 Lip 2017 19:22
    fenek 1975
    Poziom 14  

Po wpisaniu hasła mogłem się zalogować jako administrator [użytkownik] do konsoli by potem wydawać kolejne komendy. Nadawałem nowe hasło ponieważ znajdowałem rozwiązania w necie które odwoływały się do wyskakującego komunikatu - rozwiązania te mówiły by zmienić hasło root. Przepraszam ale nie jestem w stanie podać całego wyskakującego komunikatu [na pewno to jest istotne] - sformatowałem Linuxa.

0
  • #4 01 Lip 2017 23:47
    Epic
    Poziom 27  

Komunikat typowy dla single user mode, takiego recovery na Linuxa.
    Pytanie dlaczego uruchamia się w tym trybie. Tutaj zgadywałbym, że jakaś radosna aktualizacja coś zepsuła. Nie wykluczone że Windowsa 10, bo zdarzały się takie przypadki...

wpisz w konsoli jak już się zalogujesz:

Kod: bash
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Kod: bash
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Przejrzyj też logi.

0
  • #5 19 Sty 2018 11:50
    fenek 1975
    Poziom 14  

W Windowsie wyłączyłem aktualizacje automatyczne dzięki czemu nie "kłóci" się z Linuxem i Linux działa.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo