Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lakierowanie plastikowej klapy matrycy laptopa

b5000 01 Lip 2017 18:43 513 5
  • #1 01 Lip 2017 18:43
    b5000
    Poziom 6  

Witam, mam pytanie, problem, zagadkę :).
    Pomalowałem ostatnio farbą Dupli ( z Castoramy). Przed malowaniem papierem ściernym 1200 zmatowiłem pokrywę matrycy, a następnie odtłuściłem benzyna ekstrakcyjną. Pomalowałem, wyszło super, ale po wyschnięciu - jakieś 4 dni ( nie śpieszyło mi się )kazało się że po przejechaniu ręka po klapie matrycy farba zostaje na palach.
    Pytanie co zrobiłem źle i czy pomalowanie kolejnej warstwy farba a następnie lakierem bezbarwnym coś da ?

• #3 01 Lip 2017 21:08
    elektryku5
    Poziom 37  

Dodatkowo tworzywa też są różne, wbrew pozorom taniej może wyjść zakup używanej klapy na aukcji, profesjonalnie to stosuje się jeszcze specyfik zwany promotorem przyczepności.

• #4 03 Lip 2017 13:09
    b5000
    Poziom 6  

Jaka farba ? Z castoramy farba do tworzywa sztucznego ( z napisem Zinc Spray ). Farba akrylowa. Co do tworzywa z jakiego zrobiona jest klapa matrycy to raczej zwykły plastik.

A czy w takim razie według was po zmatowieniu i pryśnięciu farba w spray'u bez nałożenia wcześniej podkładu, farba nie powinna zostawać na placach po przejechaniu po powierzchni malowanej ?

Ps. czy pomalowanie na koniec lakierem bezbarwnym załatwi sprawę ? Nie rozpuści mi farby ?

• #5 03 Lip 2017 15:12
    marek49ae
    Poziom 22  

b5000 napisał:
    Ps. czy pomalowanie na koniec lakierem bezbarwnym załatwi sprawę ? Nie rozpuści mi farby ?
    Nie, nie załatwi sprawy, bo poprzednia powłoka nie trzyma się podłoża. Zmyć do czysta poprzednią powłokę, odtłuścić, dać podkład do plastików, potem farba odpowiednia do podkładu. Kup sobie w mieszalni lakierów samochodowych cały zestaw.

• #6 03 Lip 2017 15:53
    atom1477
    Poziom 43  

b5000 napisał:
    Co do tworzywa z jakiego zrobiona jest klapa matrycy to raczej zwykły plastik.

Bardzo precyzyjna informacja, biorąc pod uwagę że tworzywa dzielą się na dwie kategorie, różniące się od siebie. I wymagające trochę innych materiałów do malowania.

Innym bezsensem jest też matowienie tworzyw przed malowaniem czy klejeniem. To w niczym nie pomaga. A może i szkodzi.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson