Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kierownica USB przestała działać

Dawidoxxxxv 01 Jul 2017 19:10 1323 9
    Dawidoxxxxv
    Level 9  
    Rok temu moja kierownica USB Tracer TRK-V14 zaczęła się dziwnie zachowywać. Mianowicie nie łączył kabel USB i trzeba go było jakoś odpowiednio podpiąć. Przez jakiś czas to działało jednak potem kompletnie przestała działać. Dioda w kierownicy nie świeci też. Rozebrałem kabel USB i kostkę z plastiku jednak wszystko było ok. Dałem drugi kabel na miejsce oryginalnego, jednak i to nie pomogło. W koniec końców odciąłem kostkę i te same kable połączyłem z usb, co na kostce jednak znowu nic. Nie mam już pomysłów, jak podłączyć nowy kabel. W załączniku daje real foto kabli z kierownicy i nowego usb. Liczę na pomoc, bo szkoda by było wyrzucać sprzęt.
    P.S. Rozebrany kabel USB jest oryginalny. Drugi z długim kablem mój.
    Kierownica USB przestała działać Kierownica USB przestała działać Kierownica USB przestała działać Kierownica USB przestała działać
    Paulo93
    Level 17  
    Witam,
    Może kolego nie z tej strony szukasz. Dlaczego zakładasz, że to jest przy wtyczce, a nie przy kierownicy? Równie dobrze, kabel może być przerwany gdzieś w połowie, więc jeśli objawy wskazują na kabel, to sprawdź czy każdy przewód ma przejście od płytki do końca i wtedy sprawdzisz czy kabel jest dobry. Jeśli, nie to należy zmienić cały przewód, natomiast jeśli przejście jest wszędzie wtedy trzeba zagłębić się dalej.
    Pozdrawiam.
    Dawidoxxxxv
    Level 9  
    Myślałem, że problem jest w kablu usb, bo jak wspominałem gdy ten kabel usb jakoś uformowałem to kierownica działała. Jednak uciąłem kabel przy płytce, dąłem nowy i dalej to samo. Potem uciołem kabel aż przy samej kierownicy, jednak dalej to samo. Może i jednak coś jest w środku kierownicy nie tak. Tylko teraz nie dam płytki znowu bo już parę kabelków przylutowanych odczepiło się i nie wiadomo który gdzie więc czeka mnie rozbieranie kierownicy.
    Dodano po 28 [minuty]:
    na płytce w kierownicy mam napisy na złączach
    VB
    VT
    VCCA
    GND
    G LEFT
    G UP
    G BAKE
    G RIGHT
    G DOWN
    G GND
    Gdzie mam podłączyć usb ?
    Paulo93
    Level 17  
    Na złączach, tzn że każdy z tych co napisałeś ma osobne złącze?
    Dawidoxxxxv
    Level 9  
    w środku w kierownicy kabel czarny odłączył się od płytki. Po podłączeniu podłączam USB i na 1 s dioda w kierownicy zaświeciła i zgasła. Domyślam się, że zwarcie ale nie wiem gdzie.
    Paulo93
    Level 17  
    Dawidoxxxxv wrote:
    Gdzie mam podłączyć usb ?

Widzę, że złącze jest całe polutowane, więc co chcesz podłączać tam? Nie zrozumiałem chyba trochę tego wpisu.

Masz w posiadaniu miernik? Dlaczego pojawiło się zwarcie? Podłączyłeś coś gdzieś przypadkowo?
    Dawidoxxxxv
    Level 9  
    Chodziło mi o to, do jakich kabli mam podłączyć nowy kabel USB bo na starym były inne kolory kabelków ale już doszedłem do tego.
    Miernika na razie nie mam.
    Nie wiem czy to na pewno zwarcie bo jak podłączam kierownice do usb to dioda na 1 sek się świeci i gasnie. To samo jak odłączę - świeci 1 sek i gaśnie. Wszystko podłączone jak być powinno
    Paulo93
    Level 17  
    Okey, w takim razie trzeba sprawdzić dokładnie płytki.