Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Użycie układu z taniego samochodu RC jako odbiornika

01 Lip 2017 20:37 873 2
  • Poziom 2  
    Użycie układu z taniego samochodu RC jako odbiornika Użycie układu z taniego samochodu RC jako odbiornika Witam. Zajmuje się ostatnio modelarstwem rc i mam pomysł by zrobić własny pojazd. Mam zamiar użyć układu z taniego samochodu rc który służy do wszystkiego: odbiornik, skręcanie, zasilanie, jazda przód/tył jako samego odbiornika i podłączenie do niego regulatora HPI SC-15 z silnikiem Firebolt 15T które kurzą się w szafie. Nie jestem obeznany w takich sprawach i właśnie dlatego tutaj jestem. Pytanie brzmi czy da się to w ogóle zrobić, i jeśli tak to prosiłbym bardzo o solucję. Załączam zdjęcia wszystkiego. Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
  • Poziom 39  
    Pożenienie tego będzie kłopotliwe. Już szybciej podmienisz zasilanie i tranzystory w mostku H (4 tranzystory w prawym dolnym rogu).
  • Moderator Robotyka
    Pytanie brzmi, czy ta płytka zintegrowana jest proporcjonalna czy nie.
    Jeśli nie jest - a w tanich modelach to norma, to podłączenie do niej sporawego silnika i sterowanie nim na zasadzie włącz na maks-wyłącz, będzie świetną metodą zabicia tego wszystkiego. Jeśli jest proporcjonalna, to od biedy można próbować.

Zastanów się też, czy mechanika twojego samochodu zniesie wymianę silnika. To dość istotna kwestia. Mocniejszy silnik potrafi dosłownie zmielić tryby i powyrywać zawieszenie w tańszych konstrukcjach.

Warto także przemyśleć czy nie lepiej kupić tanią aparaturę modelarską. Analogowe na 40 MHz i 2-3 kanały, można kupić dość tanio, nawet używki i to markowe.
    Cyfrowe z budżetowych też nie są drogie i w okolicach 150 zł można kupić komplet z odbiornikiem. A nie będziesz miał problemów z połączeniem tego wszystkiego.