Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Olej Hydrauliczny do podnośnika nożycowego

ekspertauto 01 Lip 2017 21:41 2217 4
  • #1 01 Lip 2017 21:41
    ekspertauto
    Poziom 2  

Witam,
    Nie jestem specem jeżeli chodzi o oleje hydrauliczne, a chciałbym się dowiedzieć jaki olej hydrauliczny byłby odpowiedni do mojego podnośnika nożycowego.
    Podnośnik to Ravaglioli RAV516NL według instrukcji chyba to powinien być to olej ESSO NUTO H32 lub równoważnego.
    Z tego co się dowiedziałem to 32 jest to lepkość/gęstość a literka przed jest to klasa jakości.
    Mogę kupić olej L- HL32 czy taki będzie dobry ? Jaki polecacie o jakim oznaczeniu?
    Czy kolor oleju ma znaczenie? słyszałem że barwione są np.na czerwono a normalnie jest słomkowy.
    Podnośnik stoi na hali gdzie w zimie temp. spada do 0 stopni i nie wiem czy patrzeć na tą klase jakości czy tylko ważne żeby był 32.
    Prosiłbym o pomoc, jeżeli temat założony w złym dziale prosiłbym moderatora o przeniesienie.
    Pozdrawiam.

0 4
  • #2 01 Lip 2017 21:58
    bearq
    Poziom 36  

Zalej HL 32 i będzie ok, przy gęstszym może być problem z podnoszeniem.

0
  • #3 01 Lip 2017 22:09
    ekspertauto
    Poziom 2  

Proszę mi powiedzieć czy L-HL32 czymś znaczącym różni się od HL32?
    w hurtowni motoryzacyjnej mogę kupić L-HL32 nie znam się na za bardzo olejach hydraulicznych, szukałem a ale niezbyt dużo na ten temat znalazłem. Chciałbym się dowiedzieć czy się nada i czy nic się złego nie stanie.

0
  • #4 01 Lip 2017 22:12
    bearq
    Poziom 36  

Nie, L-HL32 to pełna nazwa.

0