Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szlifierka Black decker nie wlacza sie

01 Lip 2017 22:13 912 13
  • Poziom 32  
    Bezpiecznik sprawny? Ten szklany
  • Poziom 12  
    Napiecie z wlutowanym drucikiem zamiast bezpiecznika jest 100v. Natomiast po podlaczeniu silnika cos strzela w silniku i nie pracuje. Silnik nie robi zwarcia
  • Poziom 32  
    Jeśli dobrze rozumiem to bez podłączonego wirnika układ działa.
  • Poziom 12  
    Tak jest uklad dziala , nie wiem czy napiecie na wyjscie silnika 100v jest ok ?. tylko po podlaczeniu silnika cos w nim strzeli raz i smierdzi z niego specyficzny metaliczny smrod. Szczotki sa prawie nowe wiec mysle ze silnik dlugo nie poprawcowal zreszta widac po stanie maszyny.
  • Poziom 32  
    Taki wlutowany drucik to może być gwóźdź do trumny dla tego silniczka. Na jakie napięcie jest ta szlifierka? Takie zapachy z wnętrza silnika oznaczają jego koniec. Co to za szlifierka? coś na wzór Dremela
  • Poziom 12  
    Mala szlifierka sciagnalem oslonke z tam gdzie sa szczotki ale szczotki sa naprawde OK . Nie wiem czy wyciagac komutator ?

Szlifierka Black decker nie wlacza sie
  • Poziom 32  
    Moim zdaniem nie ma sensu, ten oryginalny bezpiecznik nie przepalił się bez przyczyny.
  • Poziom 12  
    wiadomo ze musialo go cos wybic, chcialbym sie dowiedziec co . KOndensatory rozruchowe sprawne 6nF. Jutro ja rozbiore dalej
  • Poziom 32  
    Tam nie ma żadnych kondensatorów rozruchowych.
  • Poziom 12  
    sa dwa kondensatory.
  • Poziom 32  
    Zapewne w okolicy szczotek by zmniejszyć iskrzenie w czasie komutacji
  • Poziom 12  
    bardzo mozliwe, czytalem wlasnie o tym. Juz ten silnik nie do uratowania?
  • Poziom 32  
    Niestety, skwierczenie i swąd oznacza że uzwojenia poszły na wieczny odpoczynek.