Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II 1.8 lpg - dusi sie na dłuzszej trasie

02 Lip 2017 16:06 1482 10
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam Lagune 2 1.8 benzyna lpg. Auto dusi sie po przejechaniu jednostanie dluzszej trasy powiedzmy 200km i na benzynie i na gazie, jezdzac po miescie jest ok. W trasie czuc chwilami ze auto dusi sie i przestaje jechac, Gdy nacisne pedal gazu do konca auto jeszcze bardziej nie ma sily jechac i wytraca predkosc. Po kilkukrotnym delikatnym nacisnieciu na pedal gazu auto zaczyna nabierac normalnej mocy. Nie mam pomyslu co to moze byc swiece nowe, cewki wszystkie nowe, sonda lambda nowa, katalizator nowy. Mechanik rozklada rece, nie wyskakuja zadne bledy. Dodam jeszcze ze silnik krokowy jak i przepustnica wyczyszczone. Mysle nad wymiana albo sterownika komputera lub potencjometru pedału gazu. Jakies inne pomysły?
  • Poziom 10  
    potencjometr jak by był uszkodzony powinno pokazac błąd albo kontrolkę na desce rozdzielczej . Może to filtry od gazu i paliwa trzeba by było wymienić .
  • Poziom 9  
    filtry od gazu wymienione na nowe, zreszta na benzynie jest tak samo.
  • Poziom 17  
    Ciekawe czym testuje mechanik.
    Z tego co kojarzę, tam często psuly się czujniki ciśnienia w kolektorze.
    Co to potencjometru mialem parę przypadków, że nie wyrzucalo jego błędów. Ale wiedzę, że nie obędzie się bez jazdy z komputerem i analizy poszczegolnych wartości. Tylko trzeba wywołać usterkę i wszystko będzie jasne. Niestety jak usterka sporadyczna to diagnoza bardziej upierdliwa i drozsza.
  • Poziom 9  
    mechanik podłącza clipa, wlasnie w tym caly problem ze usterka wystepuje przy dluzszej jezdzie i jest trudna do diagnozy
  • Poziom 38  
    Wiązka to może być jak w każdym żabojadzie.
  • Poziom 9  
    powracajac do tematu wymienilem komputer silnika i dalej auto dusi sie, mysle nad wymiana pompy paliwa/filtra poniewaz w Lagunach filtr jest zintegrowany z pompa i nie wymienialny, wiec musze wymienic cała pompe. Moje pytanie jest takie czy jadac na lpg pompa paliwa benyzny pracuje? Jesli tak to auto dusi sie poprzez zapchany filtr paliwa i w tym momencie jest spadek mocy a lpg nasladuje pb i tym samym na lpg tez auto dusi sie. Czy moja teoria jest słuszna?
  • Poziom 38  
    Pojedź do kogoś kumatego bo bredzisz. Na lpg pompa pb pracuje a wtryski nie. Wiazkę sprawdź.
  • Poziom 9  
    No wlasnie jezdze i kazdy rozklada rece.

Dodano po 30 [minuty]:

Jak sprawdzic wiazke, moglbys mi powiedzieć?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Ja mam zestaw do wyciągania pionów. Rozbieram wszystkie ważne wtyczki, kazdy pin dogniatam na zestyku i lutuje w miejscu łączenia z przewodem. To na start. Diagnostyka on line plus błędy wykażą gdzie szukać. Zabojady niestety często maja takie problemy.
    Celem upewnienia sie polecam zakręcić gaz w butli i kilka dni pojeździć na pb.
    Skoro kazdy rozkłada ręce to znaczy ze nie byłeś u profesjonalistów tylko niestety paparuchow a tego w pl jest więcej niż grzybów po deszczu.
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany do wymiany byla sonda lambda przed katalizatorem, ta przy silniku. Pomogło ASO, prywatni mechanicy nie dawali rady