Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niedziałający silnik podajnika

Contar323 03 Jul 2017 00:17 5175 7
    Contar323
    Level 8  
    Mam piec na ekogroszek wraz z podajnikiem ślimakowym. Silnik jakby nie miał siły. Na innej cewce zasami podaje dobrze, czasem nie ma siły ruszyć. Na dotychczasowej (na tej na której nie ruszal) jest napisane "vw-1 drs 40/20".
    Jakieś pomysły?
    Moc silnika podam jutro. Ale pewnie będzie to 0.09 - 0.18 kW.
    nikusert
    Level 40  
    Witam .
    Silnik należy sprawdzić (jego uzwojenia)czy nie jest przypalony,zwłaszcza uzwojenie rozruchowe,zwłaszcza że silnik jak sam piszesz nie chce pracować na obecnym kondensatorze,jak również sam kondensator.Najlepiej odłączyć silnik z przekładnią od ślimaka ,sprawdzić działanie przekładni,czy lekko pracuje.
    nikusert
    Level 40  
    Sprawdź działanie samego silnika i silnika z przekładnią,jakaś przyczyna musi być takiej pracy.
    john7
    Level 2  
    Witam, mam taki problem; piec Per-Eko stary KSR 17, muszę jeszcze przetrwać ostatnią zimę. Od jakiegoś czasu silnik zaczął bardzo wolno się kręcić, jeżeli wogóle ruszy ( zmieniałem kondensator już parę razy, ale to chyba nie w nim problem). A jak już ruszy to po kilkunastu sec. przestaje. Motodeduktor (tak to się chyba nazywa) robi się ciepły i silnik staje -nawet nie buczy. A później, za jakiś czas znowu chodzi lub nie - jak mu się podoba. Silnik Basel 0.09 KW. Ktoś może ma jakiś pomysł? Dodam jeszcze, że wszystkie elementy rozebrane osobno chodzą bez problemu; ślimak ( nowy) można obracać palcami. To tyle.
    nikusert
    Level 40  
    Sprawdź działanie silnika bez reduktora,ogólnie jaki pobiera prąd.Zrób pomiar napięcia jaki zasila silnik,ewentualnie zasil silnik z przedłużacza, by stwierdzić wstępnie czy jest różnica.Wskazany pomiar uzwojeń roboczego i rozruchowego.