Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

daf lf 55 220 - engine warning stop po wymianie elektrowtrysków, pompy pliwa

joannatransport 03 Lip 2017 14:49 804 4
  • #1 03 Lip 2017 14:49
    joannatransport
    Poziom 2  

Witam serdecznie,
    bardzo proszę o pomoc. W lutym kupiłam dafa LF 55 220 z 2005 r. Od lutego auto nie wychodzi z warsztatu. Problem jest z brakiem mocy silnika zapala się engine warning. Wymieniłam pompowtryski , pompę , szynę can i problem nadal się pojawia. Auto zrobi ok. 150 km i staje na drodze, wraca do warsztatu niby naprawiają a problem dalej jest nieusunięty. Bardzo proszę o pomoc.

0 4
  • #2 03 Lip 2017 18:14
    kisiol
    Poziom 19  

Zrób porządną diagnostykę. Napisz jakie błędy.

Dodano po 47 [sekundy]:

Po wymianie cewek kodowales je.

0
  • #3 03 Lip 2017 18:58
    joannatransport
    Poziom 2  

Przed chwilą był podłączony jeszcze raz po komputer. Wykazało błąd ;elektrozawór regulacji paliwa na pompie wysokiego ciśnienia. Pompa z tym zaworem wymieniana tydzień temu. Dziś samochód po naprawie pierwszy raz ruszył i ujechał 150 km . po regeneracji,
    cewki kodowane przynajmniej takie mam info

Dodano po 15 [minuty]:

Trzeci warsztat już :( nigdzie nie potrafią pomóc. Proszę pomóżcie, jeśli ktokolwiek miał podobny problem. Błądzenie we mgle jest już ponad moje siły.

0
  • #4 04 Lip 2017 00:19
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks

Wpisanie kodów do wtryskiwaczy nie wpływa na moc lecz na równomierną pracę pomiędzy cylindrami. Poszczególne kombinacje liter tworzą grupy selekcyjne wydatku wtryskiwacza w funkcji danego, stałego czasu wtrysku. to coś jak z selekcjami tłoków nominalnych skojarzonych z selekcjami cylindrów. System ECS-DC3, 4,5 i 6 znając kod wtryskiwacza, rozpoznaje jego grupę selekcyjną i aplikuje odpowiednią poprawkę (korektę) czasu wtrysku każdego wtryskiwacza aby silnik pracował równomiernie (każdy miał jednakową dawkę).

0
  • #5 16 Lip 2017 22:57
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks

Tak to jest z co poniektórymi forumowiczami. Najpierw błagają o pomoc, jeżeli już wyciągnie się pomocną dłoń i napisze co według każdego z nas może być przyczyną i co należy zrobić (a napisała do mnie ta Pani na PM z prośbą o pomoc i odpisałem jej mailem), to nagle brak odpowiedzi, słowem - słuch po zainteresowanym zaginął! Powinien być system umożliwiający przyznawanie nie tylko plusów za pomocny post, ale także minusów (z odpowiednim uzasadnieniem dlaczego).
    Niewidzialna ręka forum zweryfikuje takiego użytkownika następnym razem jak "wpadnie" tu znowu błagać o pomoc.... Mam taką nadzieję!

1