Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gry co kilka sekund się ścinają nawet po formacie windows'a 10 pro

Hexi 03 Jul 2017 15:26 5589 72
    Hexi
    Level 8  
    Witam.
    Nie wiem o co już chodzi, naprawiłem jeden błąd, że fpsy mi spadały przy nagrywaniu wystarczył format.
    Jednak zostało mi to, że jak komputer się robi na chwilę cichszy, to ścina grę na na 1-2s co jakiś czas.
    Nie jest to przyjemne za bardzo.
    Przy okazji, jak poruszam myszką w grze, to na ekranie są takie glitche, i być może jest to tego wina. Nawet po zmianie monitora.
    @edit, jeśli chodzi o te glitche, to niby vsync ma pomóc w grach, ale wtedy mam opóźnienia myszy które mnie denerwują.
    Dodam jeszcze, że nie pobierałem żadnych wirusów, rzadko co pobieram.
    gtx 970
    i7 6700
    ram 8GB
    1000gb oraz 200GB dysk ssd
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Hexi
    Level 8  
    Dobra, wrzuciłem plik w winrarze

Dodano po 30 [minuty]:

@sylweksylwina
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Więc tak, temperatury są jak najbardziej OK. Nie brakuje ani pamięci RAM, ani VRAM. Procesor przyśpiesza normalnie do swojego normalnego "turbo boost'a" czyli 3.7 GHz dla 4-rech rdzeni.
    Użycie GPU oscyluje w okolicach 55%. Myślę, że najbardziej prawdopodobne jest ograniczenie ze strony CPU, gdyż użycie fizycznych rdzeni wynosi po ok. 80% na rdzeń.

Wstaw screen'a podczas gry z programu Process Explorer podczas gry jak i w spoczynku oraz screen'a z programu CrystalDiskInfo - zarówno dla HDD jak i SSD.

Czym zasilasz zestaw? Czy objawy występują w innych grach?
    Hexi
    Level 8  
    Już zrobiłem, dodałem plik ze zdjęciami w winrar. Tak wgl nie wiem czy to ważne, ale w process explorer jak zamknąłem grę, to nvidia się na chwilę na czerwono zaświeciła.
    Zasilacz https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx450...-cp-9020101-eu-nastepca-cp-9020058-eu-855754/
    W niektórych grach mam ścinki, np w overwatch grze nie mam wcale, natomiast w CS:GO są już.
    Dodano po 1 [godziny] 56 [minuty]:
    @sylweksylwina jak będziesz to odpisz proszę
    @edit dałem cs go priorytet na wysoki, przez chwile nie było ścinek, ale powróciły po restarcie csa nawet jeżeli dałem znowu na wysoki
    @edit zasilacz w dzień sprawdzę, jakbyś mógł mi w dzień odpisać jak najszybciej będę wdzięczny
    Kasek21
    Level 43  
    Zainstaluj i uruchom HWiNFO64 (sensors only), logowanie do pliku, włącz FRAPS'a, następnie włącz grę, pograj z 10-20min. i zamieść log z programu (po spakowaniu) w temacie
    Hexi
    Level 8  
    Nie muszę odpalać nagrywania w frapsie?
    Kasek21
    Level 43  
    Hexi wrote:
    Nie muszę odpalać nagrywania w frapsie?

Nie.
    Hexi
    Level 8  
    Odpaliłem tego frapsa wraz z hwinfo w grze CS:GO i nagle mi klatki spadły z 250 ( powinno byc 300 tak wgl ) do 100 i gra mi sie strasznie zacina, mało fpsów jak odpaliłem tego frapsa
    Kasek21
    Level 43  
    OK, przy 100FPS możesz pograć te 10min. i zamieścić log.
    Hexi
    Level 8  
    Dodałem o nazwie plikizhwinfo tak wgl po chwili te 100fps mi się zwiększyło do 300, po chwili znowu spadło do iluś tam, te fpsy mi wariują jak szalone...
    Kasek21
    Level 43  
    Tak to wygląda w porównaniu:

Masz skoki zegara CPU o 200-300MHz co może wynikać z temperatury lub zapotrzebowania na energię co przekłada się na spadki FPS.

Co zasila ten komputer?
    Co to za płyta główna?
    Hexi
    Level 8  
    Zasilacz: Zasilacz Corsair CX450M 450W (CP-9020101-EU) następca (CP-9020058-EU)
    Płyta główna: Płyta główna MSI H110M PRO-D, H110, DDR4, SATA3, USB 3.1, mATX (7996-019R)/
    Kasek21
    Level 43  
    Wyłącz w UEFI - Intel Turbo Boost i sprawdź czy tak samo gra będzie się zachowywała.
    Ogólny FPS spadnie ale chodzi o to czy będą takie skoki FPS w czasie grania.

Zamieść także screen z programu CPU-Z -> zakładki CPU oraz Mainboard.
    safbot1st
    Level 43  
    Jak dla mnie to może być np. uszkodzona klawiatura, mysz, płyta. Trzeba by coś popodmieniać, bo po formacie już wiadomo, że coś nie tak sprzętowo.
    Kolega Autor niechże zamieści jpg z programu CrystalDisk info tędy:
    https://obrazki.elektroda.pl/index.php
    i wykona bootowalny memtest - podstawowe czynności kiedy coś takiego się dzieje.
    Hexi wrote:
    fpsy mi spadały przy nagrywaniu wystarczył format.

Serio? FPS spada przy nagrywaniu softwarowym o około 50%, noo.... takie to "naprawianie" formatem.
    Hexi wrote:
    Jednak zostało mi to, że jak komputer się robi na chwilę cichszy, to ścina grę na na 1-2s co jakiś czas.

Objaw nie na Turbo wskazujący, tylko właśnie na jakieś oszczędzanie energii. Powyłączać. A najlepiej ustawienia BIOS zresetować.
    Hexi wrote:
    Przy okazji, jak poruszam myszką w grze, to na ekranie są takie glitche, i być może jest to tego wina.

Nie wina, tylko objaw. Kartę sprawdzć u kolegi lub na odwrót.
    Hexi
    Level 8  
    Gry co kilka sekund się ścinają nawet po formacie windows'a 10 pro Gry co kilka sekund się ścinają nawet po formacie windows'a 10 pro
    Zaraz piobiorę ten memtest
    co mam pobrać, iso format czy usb drive?
    Hexi
    Level 8  
    Pobrałem ten plik co sie na pendrive robi, dałem do rufusa aby mi zbootował, pojawiło mi się, ten obraz nie jest wspierany przez rufusa
    enhanced
    Level 43  
    Hexi wrote:
    Kasek21 wrote:

Dodałem o nazwie plikizhwinfo tak wgl po chwili te 100fps mi się zwiększyło do 300, po chwili znowu spadło do iluś tam, te fpsy mi wariuja jak szalone...

Skąd bierzesz te 300fpsów? Na wykresach widać że raczej jest w normie - chyba że tym czasie stałeś w miejscu i patrzyłeś w niebo to tak jest dziwne żeby FPS latały 150-250 (300 to raczej naciągane...).

Więc zdecyduj się bo narazie ten log nie wskazuje na nic dziwnego - no chyba że jak pisałem wyżej byłeś w menu/tudzież oglądałeś niebo w grze.

Quote:
    Możesz to rozszerzyć o jakie cisze chodzi?
    Hexi
    Level 8  
    safbot1st wrote:
    Automat:
    http://www.memtest.org/download/5.01/memtest86+-5.01.usb.installer.zip
    Warto walnąć najpierw format na FAT32.

Zrobiłem, nie ma errorów żadnych... Mówię na serio, gdy się poruszam, co kilka sekund nastąpuje taki lag, nie wiem czy to wina myszki czy czego...

Dodano po 38 [sekundy]:

enhanced wrote:
    Hexi wrote:
    Kasek21 wrote:

Dodałem o nazwie plikizhwinfo tak wgl po chwili te 100fps mi się zwiększyło do 300, po chwili znowu spadło do iluś tam, te fpsy mi wariuja jak szalone...

Skąd bierzesz te 300fpsów? Na wykresach widać że raczej jest w normie - chyba że tym czasie stałeś w miejscu i patrzyłeś w niebo to tak jest dziwne żeby FPS latały 150-250 (300 to raczej naciągane...).

Więc zdecyduj się bo narazie ten log nie wskazuje na nic dziwnego - no chyba że jak pisałem wyżej byłeś w menu/tudzież oglądałeś niebo w grze.

Quote:
    Możesz to rozszerzyć o jakie cisze chodzi?

Miałem 300fps, w grze CS:GO, nagle teraz mam 250fps.
    Ps: nadal mam spadki fps do 100 czasami... i sa wtedy mocne lagi
    safbot1st
    Level 43  
    Trochę na samej myszce, trochę na samej klawiaturze spróbuj. Może się coś wyjaśni.
    Hexi
    Level 8  
    Pograłem na tym i na tym, na klawiaturze pochodziłem sobie, też ścinało, ja już nie wiem, od kiedy mam windowsa 10 same z nim problemy...
    https://youtu.be/8JaikmM6DuU filmik jak się mi gra zacina
    Nadal sądzę, że to wina CPU, bo jak dałem priorytet większy, gra lepiej działa trochę
    safbot1st
    Level 43  
    Patrząc na filmik uważam, że takie ścinki to nie ścinki. Nie zwalałbym tego na Twój PC, ale na lagi przez wysokie pingi zwłaszcza jak grasz ciągle na tym samym serwerze lub wina samego serwera, ustawień połączenia internetowego.
    Był temat, jak komuś lagował teamspeak i okazało się na końcu, że admin TSa coś pozmieniał w ustawieniach i było już idealnie. Zakładam, że te "przycinki" mają wszyscy na serwerze.
    Tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3356376.html
    masz temat o optymalizacji CS`a, ale widać jak to się kończy (komendy dla steama).
    Hexi
    Level 8  
    Właśnie moje fpsy wynoszą cały czas te 250max, nie wazne czy dam na najnizsze, to samo.
    Przy okazji być może to ma coś wspólnego z graniem, ale jak odpalam program do nagrywania, czy to nvidia shadow player, czy obs, gra chodzi jak chodzi ale video się tnie bardzo... Jak 15fps by było w 60klatkach nagrywane.
    Jak się wyłącza to vsync w nvidia? I to nie tylko na steamie, ale np odpalam jakąś grę na javie i jeszcze bardziej tnie, gdzie moje fpsy sięgają 1000
    safbot1st
    Level 43  
    Hexi wrote:
    wystarczył format.

A czy sterownik chipsetu zainstalowałeś po tym najnowszy z www producenta płyty jako pierwszy w kolejności?
    (po tym koniecznie trzeba zrobić reset), ba, czasem tylko format pomaga na niewłaściwą kolejność instalowania.
    Hexi
    Level 8  
    Ja po formacie nic nie pobierałem z sterownikami, tylko program ge force experience zeby pobrac karte graficzna, bo z tego co widzę dzwięk i wszystko po formacie mi działa.
    Pobrałem driver booster, i mam chyba z 9 rzeczy starych do zaktualizowania, zaktualizować w takim razie?
    Zaktualizowalem sterowniki itp, pobralem Intel® Chipset Device Software (INF Update Utility) i zaktualizowalo mi chipseta, ide sprawdzic csa, jak to juz nie zadziala to ja nie wiem o co chodzi... To nie moze byc wina serwera tak jak wspomnialem bo w grze na single player tez tak mialem.

safbot1st
    Level 43  
    Hexi wrote:
    Zaktualizowalem sterowniki itp, pobralem Intel® Chipset Device Software (INF Update Utility) i zaktualizowalo mi chipseta

Ależ ja właśnie tłumaczę, że "chipseta" trzeba na samiutkim początku zainstalować + reset komputera i dopiero reszta.
    Inaczej mogą być takie "cuda".
    Hexi wrote:
    Pobrałem driver booster, i mam chyba z 9 rzeczy starych do zaktualizowania, zaktualizować w takim razie?

Odradzam automaty. Ręcznie rób z www producenta, bo może Ci zainstalować "kwiatki".
    Hexi wrote:
    w grze na single player tez tak mialem.

Aha.
    Uruchom OCCT i HWmonitor jednocześnie. Zamieść okno HWM i wykresy (tylko te kluczowe) po 10-20 min. testu.
    Inna sprawa, że tylko w CS Ci się to robi więc w grze bardziej pogrzebałbym niż w hardware.
    Hexi
    Level 8  
    A resetowanie komputera do stanu początkowego i wtedy zainstalowanie chipseta? Podałbyś mi także dokładny link do pobrania chipseta?