Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y560 wymiana karty WiFi -

03 Lip 2017 18:12 927 5
  • Poziom 10  
    Witam, posiadam laptop leovo ideapad y560. Posiadam w nim kartę WiFi Atheros AR5B95 i chciałbym ją wymienić na jakąś lepszą (szybszą) obsługującą częstotliwość 5Ghz. Czy każda karta wifi mnipci będzie kompatybilna z tym laptopem, tzn. jaką kartę bym zamontował i zainstalował stery to będzie śmigać? Dodam, że obecnie do swojej karty mam podpięte dwa kable antenowe a w laptopie jest trzy.
  • Specjalista Sieci, Internet
    W Lenovo niestety masz "Białą listę" kart jakie można zamontować bez problemu w tym sprzęcie. Trzeba będzie szukać karty która będzie obsługiwana i do tego wyprodukowana pod lenovo.
    Jeśli chcesz zaryzykować to można usunąć tą listę z BIOSu i wtedy kupujesz kartę która jest szybsza ( pasmo AC czy N w 3T3R)
  • Poziom 10  
    Heinzek napisał:
    W Lenovo niestety masz "Białą listę" kart jakie można zamontować bez problemu w tym sprzęcie. Trzeba będzie szukać karty która będzie obsługiwana i do tego wyprodukowana pod lenovo.
    Jeśli chcesz zaryzykować to można usunąć tą listę z BIOSu i wtedy kupujesz kartę która jest szybsza ( pasmo AC czy N w 3T3R)

A jak sprawdzić tą listę?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Trzeba poszukać instrukcji serwisowej. Do y560 znalazłem bez problemu.
    https://download.lenovo.com/UserFiles/UserGuide/en/User's%20guides%20and%20manuals/Y560/Lenovo%20IdeaPad%20Y560%20Hardware%20Maintenance%20Manual%20V2.0.pdf
    Strona 89

Interesuje Cię model karty oraz ten numer FRU na końcu. Na karcie musi być on nadrukowany na karcie którą chcesz kupić.
  • Poziom 10  
    Trochę to dla mnie dziwne. W laptopie posiadam kartę ANATEL Atheros ATH-AR5B95 i posiada ona nr fru 20002346, a na białej liście widnieje pod nazwą (WLAN card, 802.11 b/g/n(1*1), Cbt AR9285 HB95 BGN MOW NB). Na allegro znalazłem taką kartę : WiFi Intel N 6200 300M 2,4 5GHz 622ANHMW HP LENOVO
    Moderowany przez RADU23:

Link do sklepu/aukcji usunąłem, pozostawiając dokładny model/nazwę/specyfikację produktu.
    3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

Zastanawia mnie czy ona będzię śmigać skoro fru inne ale model niby obsługiwany.
  • Poziom 10  
    Wiem, że trochę odbijam od tematu ale dedykowanych kart wifi do tego modelu jest już cieżko znaleźć więc łatwiej będzie wgrać zmodyfikowany bios bez whitelist. Czy ktoś posiada taki bios do lenovo ideapad y560.