Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bridgestone - Zdart bok opony

grimzie 03 Lip 2017 22:45 1326 7
  • #1 03 Lip 2017 22:45
    grimzie
    Poziom 5  

Witam,
    Kilka dni temu mialem maly wypadek: ratujac sie lekko wjechalem na kraweznik po czym od razu sie z niego zsunalem kolem przednim i tylnim od strony kierowcy. Skutkiem jest lekko porysowana felga i zdarta opona z boku. Opony sa nowe, przejechane z 2,5k km marki Bridgestone. Ojciec, znajomyechanik i wulkanizator powiedzieli ze nie mam sie czym martwic i moge spokojnie jezdzic bo zdaecie nie doszlo do osnowy (w zalaczeniu zdjecie, na drugiej oponie powierzchniowo mniejsza ale grubsza wyrwa-tez nie widac osnowy). Czy mieliscie moze taki przypadek? Kupowaliscie nowe opony czy jezdziliscie na czyms takim ? Zmienilem opone z przodu na tyl po przekatnej i troche sciaga auto na prawo, czy to wina tego ze opona z przodu starla sie przez te 2,5k km bardziej niz ta z tylu i teraz sciaga? Powinienem cofnac zabieg czy opony sie dotra?

0 7
  • #2 03 Lip 2017 22:56
    Erbit
    Poziom 30  

grimzie napisał:
    ... Zmienilem opone z przodu na tyl po przekatnej i troche sciaga auto na prawo..

Opony powinno się zmieniać osiami - to znaczy jeśli zmieniasz przód to obydwie a nie jedną.

Nie sądzę jednak by to ściąganie było spowodowane różnym zużyciem opon. Sądzę, że uderzenie miało na to wpływ - sprawdź zbieżność, geometrię.

0
  • #3 03 Lip 2017 22:58
    robokop
    Moderator Samochody

Ja takie opony wyrzucam, Ty rób co chcesz.

0
  • #4 03 Lip 2017 22:58
    bearq
    Poziom 36  

Z takim uszkodzeniem jeździł bym spokojnie obserwując tylko czy nic się z nią nie dzieje. Co do ściągania to udaj się na stację diagnostyczną, możliwe że doszło do jakiegoś uszkodzenia w układzie zawieszenia.

0
  • #5 03 Lip 2017 23:11
    grimzie
    Poziom 5  

Przejechane już na tych oponach zostało ponad 500 km przez kilka dni, nawet przy stosunkowo dużych prędkościach i generalnie nic sie nie dzieje póki co. Obie uszkodzone opony zostawie na tyle, a jak nie przestanie ściągać, to przejade się na stacje w celu badania. Uderzenie na szczęście duże nie było i wydaje mi się, że dopiero po zmianie tych kół zaczęło się tak robić (pierwsze 100-150 km przejechałem na uszkodzonej oponie z przodu)

0
  • #6 04 Lip 2017 00:35
    ociz
    Moderator Samochody

Ciśnienie sprawdź we wszystkich.

0
  • #7 04 Lip 2017 09:37
    grimzie
    Poziom 5  

Cisnienie opony sprawdziłem od razu, na 2 kompresorach - wszystko gra. Są zniszczone gumy(poduszki) stabilizatora, za jakiś czas mam wymieniać - może to ich wina?

0
  • #8 18 Paź 2017 09:52
    primabus
    Poziom 9  

Też mi się wydaje że zbieżność i geometria do ustawienia.

0