Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłącznik ogranicznik dla ładowarki podłaczonej do power bank

04 Lip 2017 10:54 468 5
  • Poziom 5  
    Sytuacja wyglada tak, że mam ładowarkę baterii NP-BX1 pod USB.
    Podłączam pod powerbank.

Ale ładowarka się nie wyłącza z chwila gdy bateria jest pełna i drenuje mi powerbank ... bez sens ... - czas ładowania na prądzie 2A winien wynosić ok. 60 min i na 1A 155 min.

I pomyślałem sobie, że może da się jakoś dać taki wyłącznik do powerbank aby po minięciu czasu np. tych 155 min - po prostu odcięło zasilanie do ładowarki i nie drenowało prądu? Akumulatorki sa po 1200 mAh - wcześniej powerbank 5 tyś, starczał mi na 3 pełne naładowania - obecnie po 1 naładowaniu słabo z nim bo się nie rozłącza po naładowaniu - raczej samej ładowarki się nie rozkręci nawet - nie ma żadnych śrubek ani nic ..

To macie jakiś sposób, pomysł jak to zrobić? Odpada raczej robienie tego ręcznie bo jak się czymś zajmę to po prostu nie będę o tym pamiętał ... :(
  • Poziom 31  
    Ładujesz gołą baterię? Przez powerbank i ładowarkę zewn?
    Wcześniej trzy ładowania? To co, ładowarka się wyłączała i przestała? A może to pojemność wątpliwej jakości ogniw spadła.
  • Poziom 5  
    Bateria jest naładowana do 100%. Wsadzam do aparatu, aparat do ładowarki sieciowej i się nie ładuje dalej.

Ta sama bateria do ładowarki przenośnej i pod powerbank i wciąż jest ładowana ...

Dodano po 57 [sekundy]:

mariuszp19 napisał:

Wyjaśnij jak dla kogoś kto się nie zna na elektronice jak to ma działać? :)
    Czy może po prostu najlepiej kupić nową ładowarkę?
  • Poziom 33  
    Ten moduł ma zabezpieczenie przed przeładowaniem, w momencie, gdy akumulator zostanie naładowany, przerywa ładowanie sygnalizując to zapaleniem się niebieskiej diody.
    Jeśli nie czujesz się na siłach zlutowania dwóch, bądź czterech kabelków (zależy od opcji), to może lepiej kup nową ładowarkę z zabezpieczeniem.
  • Poziom 5  
    Czyli sugestia, że ta ładowarka którą miałem po prostu dedła ? i przeładowuje się?

Właśnie miałem wczoraj taką sytuację, że powerbank 2400 mAh nie wystarczył na 2 pełne ładowania a w zeszlym tyg. starczył ale wtedy szybciej wyjąłem baterie z ładowania. 1x do pełna a 2x do mniej niż 70% gdyz szybko zaczęło padać .. - zwykle bateria starczała mi na 2h a tam pewnie by nawet 1 h nie przezyło.