Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung le32b651 'stukanie' podczas uruchamiania.

04 Lip 2017 14:46 426 3
  • Poziom 2  
    Witam.

Problem z telewizorem zaczął się jakiś czas temu. Wpierw zaczął sam uruchamiać się po kilka razy dziennie. Później to ustało, podejrzewam że związane to jest z kolejną usterką. W TV po włączeniu wyłącza się całkiem dioda czuwania, wiadomo że powinna przed włączeniem kilka razy mrugnąć i tyle, ale ona mrugnie i się wyłączy. Wtedy to z prawej strony, tam są złącza USB, jedno HDMI, słuchać stukanie, jakby drobne zwarcia? I tak przez kilkanaście minut aż w końcu przestaje, a dioda znów się zapala i sieci stałym światłem, czyli stan czuwania. Jeśli wtedy znów szybko włączę TV, obojętnie czy panelem czy przez pilota, TV włącza się normalnie. Jeśli nie zrobię tego od razu, ale po nie wiem, minutce, to znów zacznie się stukanie, ale już trwa krócej. TV dalej 'podejmuję' próby samoistnego włączania się, ale przez tę usterkę właśnie już się sam nie uruchomi. Myślałem że to przez podłączone urządzenia, PS3, PS4 i PC (3x HDMI na tylnym panelu) i je odłączałem przed próbą włączenia, i nawet wydaje mi się iż przyniosło to rezultaty, jakby TV krócej 'stukał'.

Dodam na marginesie że gdy TV 'stuka' to po podłączeniu Pendriva, Pendrive ma wbudowaną diodę, ta dioda miga w rytmie tego 'stukania'.

Dalej.
    Jak już TV się włączy, to przez jakiś czas na ekranie pokazuję się wiadomość 'Nie znaleziono urządzenia USB 1 przeciążone'. Bądź USB 2, bądź USB 1/2, na zmianę. A w głośnikach słychać drobne trzaski i nie ma dźwięku. Te trzaski po ściszeniu Tv do zera nie ustają, ustają gdy na pilocie wcisnę MUTE. Dodatkowo przy włączonym PC trwa to krótko i bez innych zakłóceń, a przy konsolach dłużej i intensywniej. Pojawiają się tez dodatkowe zakłócenia, w postaci jakby nie wiem, drobne zwarcie/przesunięcia obrazu. Poważniejsze gdy obraz znika, gdzie przez chwilę cały ekran jakby śnieży, ale nie na czarno biało, tylko na kolorowo. Zakłócenia pojawią się kilka razy i po minutce się wszystko uspokaja. Później nic się nie dzieje.
    Tak jeszcze działał, ale 2 dni temu zaczął się strasznie długo uruchamiać. Po godzinie 'stukania' dopiero mogę go włączyć.

Dziękuję za zainteresowanie i za wszelką pomoc. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Witam.
    Podaj oznaczenia modułów telewizora (płyta główna, zasilacz, matryca itd.).
    Zamieść dobrej jakości zdjęcia elektroniki TV na Forum.
    Potrafisz posługiwać się multimetrem? Masz podstawową wiedzę z zakresu elektroniki? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedź jest inna niż "tak", to lepiej oddaj TV w ręce fachowca - najlepiej do serwisu RTV.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Mogę zrobić zdjęcia, ale nie, nie posiadam żadnej wiedzy na temat elektroniki, także to chyba nie będzie miało większego sensu, tylko zabierał bym czas.
    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie. Jednak sam rozkręciłem Tv i zlokalizowałem usterkę.
    Na zdjęciu widoczna moja płyta główna. Wpierw wyłączyłem zasilanie (Z), nic nie stukało, czyli coś na płycie. Później odłączałem po kolei głośniki (G), panel dotykowy (P), słychać stukanie, więc odłączyłem i matrycę (M), tutaj było słychać mocniej stukanie i jakby "bzyczenie"?. Wydaje mi się że to stukanie dochodzi z modułu anteny (A). Pytanie moje: wymiana płyty głównej nie jest trudna, poradzę sobie. Czy wystarczy? Pytanie drugie: czy może usunąć moduł anteny (A) ? Dziękuję za uwagę i czas.

Samsung le32b651 'stukanie' podczas uruchamiania.