Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADG 9190 - Piszczy mruga dwa razy czy to F2?

04 Lip 2017 15:02 2274 2
  • Poziom 9  
    Proszę o diagnozę doświadczonych forumowiczów, według mnie to błąd F2 i wyciek, lecz chciałbym to dokładniej wcześniej zdiagnozować zanim wyciągnę zmywarkę z zabudowy.
  • Pomocny post

Poziom 39  
    Fault Code F2 or Two Flashes
    Cause: A water leak has been detected
    Action: In most cases you’ll need to find origin of the leak and repair as necessary. As long as the leak continues to be detected the water valve won’t open, preventing the dishwasher from filling with water. If there is no evidence of a leak then the error could potentially be caused by a faulty float switch, inlet valve or drain pump.
  • Poziom 9  
    Dziękuję koledze za trafną diagnozę.
    Walczyłem dziś po pracy ze zmywarką, podczas demontażu z zabudowy zaczęła się wylewać z niej woda, z dolnej osłony. Pływak styropianowy zadziałał prawidłowo. Nigdzie nie widziałem oznak przecieków, węże przemacane i nie znaleziono żadnych defektów.
    I w sumie trochę przez przypadek wąż od wody brudnej został ruszony góra dół iiiii jest prawdopodobnie winowajca !!
    Opaska luźna, lecz nie bez przesady, ale jak ruszyłem kilkukrotnie to woda która była w wężu to sobie kap kap...
    Założyłem nową opaskę na skręcanie i zobaczymy czy dobrze trafiłem.

Wspomnę że jestem świeżo po przeprowadzce i montażu nowych mebli (4 dni), transport zmywarki, jej montaż mógł mieć wpływ na to. Nikt się z wężami nie patyczkował. :D

Whirlpool ADG 9190 - Piszczy mruga dwa razy czy to F2?