Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV BOX Pro s905x - adapter wifi

01 Lip 2017 21:17 1152 7
  • #1 01 Lip 2017 21:17
    2836279
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 01 Lip 2017 22:33
    LeDy
    Poziom 43  

Oczywiście. Łączność bezprzewodowa:

Cytat:
    Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4GHz

0
  • #3 04 Lip 2017 15:39
    2836279
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 04 Lip 2017 19:07
    mi-cha-el
    Poziom 11  

Co ma na celu zewnętrzny adapter wifi w tym tvbox-ie oryginalny jest niesprawny?
    Z doświadczenia wiem że może być problem z uruchomieniem zewnętrznego adaptera ze względu na brak sterowników a androidzie. Co prawda pojawia się coraz więcej modyfikowanych wersji oprogramowania na wszelkie urządzenia z androidem które poszerzają zakres możliwości, ale daleka jeszcze droga do tego, aby było to takie proste jak w windows-ie czyli plug&play.

0
  • #5 04 Lip 2017 21:11
    LeDy
    Poziom 43  

W03 się nadaje. Skoro w parametrach ma to znaczy, że odbiera a nie pisanie o sterownikach.

0
  • #6 06 Lip 2017 04:10
    mi-cha-el
    Poziom 11  

Nie wiem czy to ja nie rozumiem pytania czy kolega LeDy, autor tematu pyta czy podłączenie adaptera wifi usb do portu usb urządzenia jakim jest TV BOX MXQ PRO S905x pracującym na androidzie pozwoli na nawiązanie łączności wifi np. z ruterem lub innym punktem dostępowym, odpowiedziałem że może być problem z uruchomieniem zewnętrznego adaptera ze względu na brak sterowników a androidzie.
    Posiadam tego TV BOX-a i próbowałem podłączać różne urządzenia pod usb i na pewno karta np. z TPLINK-a TL-WN722N nie pracuje, tak samo nie pracują adaptery bluetooth usb (podłączałem 2 różne), ale co ciekawe pracuje kamera internetowa która jak dom tej pory nie pracowała z żadnym innym urządzeniem na androidzie (tablety, telefony), podobnie wygląda sprawa hub-ów, okazuje się że producenci celowo blokują możliwość ich użycia, po to aby nie przeciążać portu usb w np.tablecie.Wygląda na to że trzeba podejść do każdego urządzania indywidualnie do którego podłączany zewnętrzne peryferia ponieważ w jednych coś działa a w innych już nie.

0
  • #8 06 Lip 2017 23:25
    mi-cha-el
    Poziom 11  

Kolego roko00 możesz odpowiedzieć po co te kombinacje skoro ten TV box ma wbudowaną kartę wifi oraz ethernet (LAN) ? Co ma na celu dodatkowa karta wifi podłączona pod usb. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że karta wewnętrzna jest uszkodzona a kolega szuka innego sposobu na podłączenie do sieci.
    Dla mnie karta podana w linku to nic innego jak połączenie hub-a z adapterem usb-lan, która nadal nic nie wnosi do tematu ponieważ nadal nie mamy zaimplementowanych sterowników w urządzeniu głównym jakim jest TV Box czyli nadal podłączona karta nie będzie pracowała, kolejną kwestią jest też to czy sam hub będzie działał (czyli czy "dostaniemy" dodatkowe 2 porty usb po jego podłączeniu), czy będzie sytuacja o jakiej już wspomniałem w poście wyżej, że ta możliwość może być zablokowana przez producenta.

0