Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Primera P12 - Krzywa póloś? - drgania karoserii, dudnienie

04 Lip 2017 17:59 1230 7
  • Poziom 20  
    Szukam przyczyny przytłumionego dudnienia i drgań karoserii występujących zarówno podczas jazdy na biegu jak i na luzie ale tez po rozpędzeniu się i wyłączeniu silnika.To jest dudnienie w rytm ruchu obrotowego tyle że jakby wolniejsze od obrotu kół.Sprawdzone zostały bicia na przednich i tylnych tarczach . Na przodzie wyszło 0.03 mm na traczach, na tyle również w tolerancji do 0.05mm - czyli prawidłowo. Podniosłem lewe koło, zabezpieczyłem samochód, odpaliłem i wrzuciłem bieg dzięki czemu koło zaczęło się obracać. Już na pierwszy rzut oka ośka nie pracowała osiowo, po pomiarze czujnikiem zegarowych w jej środkowym położeniu wyszło że bije prawie 1mm. I teraz mam pytanie do forumowiczów mechaników, czy te bicie występuje zawsze na podniesionym kole, bo przeguby są w swoim maksymalnym kącie wychylenia?? Czy ja mam po prostu krzywą półoś lub uszkodzony przegub wewnętrzny??
  • Poziom 27  
    A czy były sprawdzane felgi kół na bicie i wyważenie ?
  • Poziom 20  
    Tak sprawdzałem- na zimówkach jest tak samo - czyli to nie wina kól felg
  • Poziom 27  
    Tak na wszelki wypadek zasięgnąłem informacji czy 1 mm bicia półosi to dużo - i się okazało że to dużo i będzie się tłuc. Może to być efektem ostrego startu samochodem na mocno skręconych kołach.
  • Poziom 25  
    A tam nie ma podpory półosi ?
  • Poziom 20  
    To lewa strona, półośka jest krótka i nie ma podpory. I co sądzicie półośka jest zwichrowana czy może to wina przegubu wewnętrznego. Ciężko mi sprawdzić półoś jakimś liniałem bo na środku ma ona gumowy tłumik drgań a na razie chciałbym uniknąć demontażu.
  • Poziom 25  
    Półoś na stół, sprawdź przeguby zew i wew, a sam wałek na tokarkę.
  • Poziom 19  
    Ten gumowy tłumik zdemontuj. Pod niego dostaje się woda i półoś koroduje. W skrajnych przypadkach pęka na pół w tym miejscu.