Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zablokowany licznik prób na wpisanie kodu simlock w Nokia 3110c.

04 Lip 2017 21:45 741 7
  • Poziom 3  
    Witam, kupiłem niedawno używany telefon Nokia 3110c z simlockiem Orange. Chciałem włożyć do niego kartę sim z T-mobile. W tym celu wygenerowałem sobie kod simlock po numerze IMEI z kalkulatora, który znalazłem w internecie. Kod był błędny, ale ja z uporem maniaka wpisywałem go na siłę i zablokowałem licznik. I teraz mam pytanie, czy po zablokowaniu licznika będzie działać karta z Orange lub nju, czy telefon jest już bezużyteczny i do wyrzucenia? Proszę o odpowiedź, za pomoc z góry dziękuje.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Nie zablokowałeś telefonu, tylko kartę SIM na której podejmowałeś próby ściągnięcia z niej blokady. Orange nadal powinna chodzić, Nju niestety nie, bo podobnie jak T-mobile wymaga telefonu bez blokady.
  • Poziom 3  
    Tylko ja wpisywałem kody na wyjętej karcie sim, bo na tej stronce z kalkulatorem pisali, żeby tak zrobić, czy zmienia to coś? Dlaczego karta z nju nie będzie działać jak podobno Orange i nju to jedna sieć?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Zbychuelektronik napisał:
    Tylko ja wpisywałem kody na wyjętej karcie sim, bo na tej stronce z kalkulatorem pisali, żeby tak zrobić, czy zmienia to coś? Dlaczego karta z nju nie będzie działać jak podobno Orange i nju to jedna sieć?

Kalkulatorem nie zdejmiesz simlocka z tego telefonu.
  • Poziom 3  
    Słyszałem teź o sposobie podpięcia telefonu do komputera przez kabel usb i usunięcie simlocka programem Bb5 unlock code. Czy w tym przypadku to zadziała?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Nie zadziała.
  • Poziom 3  
    A tymi wcześniejszymi nieudanymi próbami nie zepsułem sobie telefonu, bo myśle nad zakupem karty z nju i nie wiem czy mi się to opłaca bo mam dobrą karte z tmobile, a w tych czasach jest z tym problem bo trzeba rejestrować numery na kartę.
  • Admin grupy GSM
    Karta z Orange będzie działać, a kod simlocka można wpisać po kablu, ale ten kod trzeba kupić bo za darmo nie można odblokować tego modelu.