Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miniszlifierka Silver - Osłabła,mocno się grzeje i jest głośna.

04 Lip 2017 23:02 1119 7
 • Poziom 27  
  Witam. Jak w temacie,niestety uszkodzenie powstało z mojej winy. Po prostu za mocno z pośpiechu docisnąłem i prawie wirnik się zatrzymał. Od tego momentu jest głośniejsza,ma wolniejsze obroty, strasznie się grzeję. Wiem ,że chińszczyzna ale działała dobrze. Na Alledrogo można kupić sam wirnik,tylko co padło, wirnik czy stojan? Od czego zacząć poszukiwania?
 • Poziom 36  
  Zacznij od wywalenia tego na śmietnik, kup coś lepszego bo koszty naprawy przewyższą wartość tej szlifierki.
 • Poziom 27  
  Wirnik na Alledrogo kosztuje 29zł. Więc ni ma tragedi. Kupiłbym coś lepszego ale na Dremela mnie nie stać. Chyba że polecicie coś ciekawego do 100zł. Może być bez akcesorii.
 • Poziom 12  
  bearq napisał:
  Zacznij od wywalenia tego na śmietnik, kup coś lepszego bo koszty naprawy przewyższą wartość tej szlifierki.

  Kolega ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Autor chce naprawić a nie kupić nowe.

  Polecam na początek rozebranie i sprawdzenie. Być może to tylko szczotki.
 • Poziom 27  
  Zgadzam się, Chcę naprawić gdyż dobrze mi służyła mimo ,że nie wiele jej używałem ale jak była potrzebna to śmigała. Jeśli chodzi o szczotki to je sprawdziłem przed założeniem tematu. W ogóle to rozebrałem ją całą ale nic nie widać. Ogólnie na Alledrogo są wirniki. Problem w tym że chciałbym sprawdzić stojan czy jest sprawny. Nie chcę kupić wirnika który mi się nie przyda. Mam multimetr ,tylko jak to sprawdzić?

  Edit:Sprawdziłem ją znowu i na wolnych obrotach działa normalnie. Wkręciłem ją na maksa i przez chwilę chodziła dobrze, potem zwolniła i objawy jak opisałem wyżej. To głośniejsze działanie to takie prykanie w okolicach komutatora ,zapewne od zwiększonego iskrzenia się.

  Dodano po 3 [godziny] 55 [minuty]:

  Panowie podłączyłem zasilanie bezpośrednio ,pomijając układ sterujący obrotami. Efekt taki, Działa normalnie przez kilka sekund,potem zwalnia ,zaczyna iskrzyć na szczotkach ì zaczyna się grzać. Co się mogło zepsuć?
 • Poziom 27  
  Najbardziej mi zależy na sprawdzeniu stojana bo wirnik mogę kupić. A gdy bo jednak był to złom to czy kupię coß w miarę sensownego do 100zł?

  Dodano po 12 [godziny] 18 [minuty]:

  Panowie zrobiłem kilka pomiarów. Wiem że będą mało obiektywne ale już może coś naświetlą. Pomiary zrobiłem na ciągłość uzwojeń stojana i oporności. Ciągłość jest a opór wynosi ~27ohm.
  Jeśli chodzi o wirnik to mierzyłem opór i na większości blaszek komutatora było od 10-12 ohm. Ale miedzy dwoma blaszkami komutatora wyświetliło mi ponad 50ohm. Czy to może świadczyć o nadpaleniu wirnika ?

  Dodano po 4 [godziny] 26 [minuty]:

  Sprawdziłem stojan metodą na śrubę tylko urzyłem zasilania 13V AC ,bo innego nie mam. Wygląda na to ,że stojan jest sprawny bo napięcia są podobne na obu cewkach. zamówię wirnik i mam nadzieję że będzie śmigać.
 • Poziom 27  
  Panowie założyłem nowy wirnik i śmiga. Dałem 25zl+kw ale zamawiałem jeszcze coś od jednego sprzedawcy więc nie ma tragedi. Stary wirnik trafił na śmietnik. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.