Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dasan H640RW - Zalogowanie się do panelu admminsitratora w trybie bridge

05 Lip 2017 07:47 963 1
  • Poziom 31  
    Urządzenie jak w temacie.
    Ustawione w trybie bridge.
    Czy jest możliwość zalogowania się do panelu administracyjnego tego urządzenia od strony urządzenia. Jakaś kombinacja stały ip i dany port lan lub coś?
    Ewentualnie czy istnieje jakieś narzędzie typu finder/discover do Dasanów jak to mają inni producenci i można się np. dostać po MAC.
  • Switche POE
  • Poziom 2  
    Hej,

odkopię ten temat sprzed lat, bo co prawda może Ty już nie masz tego routera albo Cię to nie interesuje więcej, ale znalazłem rozwiązanie tego problemu i chciałem napisać dla "potomności" jakby kogoś interesowało.

Rozwiązanie polega na tym, że jak ustawiasz PPPoE to niektóre routery (np. mój TP-Link) ma możliwość ustawienia drugiego adresu IP i jak się tam wybierze opcję "automatycznie" to DHCP w Dasanie przydziela drugie IP dzięki któremu pojawia się trasa do jego strony konfiguracyjnej. Np. u mnie teraz Dasan jest na 192.168.1.1, a routerowi TP-Link przydziela 192.168.1.100.

Alternatywnie można wyłączyć DHCP w Dasanie i podłączyć drugim kablem go do routera co spowoduje, że będzie dostępny w sieci LAN tak samo jak wcześniej. Trzeba tylko przekonfigurować wtedy jest IP do web, żeby mieściło się w podsieci LAN głównego routera (czyli np. 192.168.0.200, jeżeli nasze DHCP daje adresy od 192.168.0.100-255 czy coś w ten deseń).

Nie wiem czy drugi sposób ma szansę na zrobienie jakiegoś syfu między routerami czy nie, więc polecam ten pierwszy jak się da.