Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kiano Intelect X3 - Kopia HDD (Win10)?

05 Lip 2017 11:55 7266 17
  • Poziom 27  
    Witam, zakupiłem urządzenie marki Kiano Intelect X3 pracujące oryginalnie na Win10 i chciałem wykonać kopię całego HDD tak na wszelki wypadek - pytanie tylko jak i czym?

Teoretycznie mogę wejść do biosu (VOL "+", "-" i przycisk power przy starcie), ale urządzanie nie reaguje na boot-wanie z czegokolwiek...
  • Poziom 27  
    W biosie brak jest "Safeboot", a konkretniej w "Boot Manager" jest tylko "Windows Boot Manager" i "Internal EFI Shell" (EFI Shell version 2.40 -> jeśli to może pomóc)...

Pytanie jak w ogóle wymusić bootowanie z czegokolwiek (Fast boot/Quick boot oczywiście wyłączone)?
  • Poziom 17  
    Spróbuj podczas uruchamiania komputera przytzrymać Shift i może tam będzie opcja rebootu do UEFI. To co zaprezentowałeś wyżej jest to zapewne opcja Boot Menu, a nie bios.
  • Poziom 27  
    marcinadd napisał:
    Spróbuj podczas uruchamiania komputera przytzrymać Shift i może tam będzie opcja rebootu do UEFI. To co zaprezentowałeś wyżej jest to zapewne opcja Boot Menu, a nie bios.

Próbowałem nie działa, inne klawisze także przeklikałem i dalej nie wiem jak to zabootować z innego nośnika niż wbudowany w tablet?
  • Poziom 17  
    Ostatnia rzecz jaka przychodzi mi do głowy to zaawansowany reboot. Niestety nie posiadam Windowsa i nie pamiętam dokładnie jak to się robiło. Wiem, że jest taka opcja w ustawieniach i powinno Ci zrobić reboot do takiego menu wyboru, gdzie wybierasz reboot do UEFI.
  • Poziom 27  
    marcinadd napisał:
    Ostatnia rzecz jaka przychodzi mi do głowy to zaawansowany reboot. Niestety nie posiadam Windowsa i nie pamiętam dokładnie jak to się robiło. Wiem, że jest taka opcja w ustawieniach i powinno Ci zrobić reboot do takiego menu wyboru, gdzie wybierasz reboot do UEFI.

Hmm to znaczy?
    Także na codzień mało doczynienia mam z Windowsem, a takiej sytuacji jeszcze nie przerabiałem...
  • Poziom 17  
    W Control Panel w Update & Security jest opcja Recovery i tam jest opcja Advanced Reboot i tam Przyciskasz get started a następnie restart to UEFI (albo ta opcja będzie w Troubleshoot)
  • Poziom 11  
    No nie wiem wydaje mi się, że Kiano w modelu X3 HD+ korzysta tylko z mechanizmu Microsoft i nie ma tu żadnej ukrytej Partycji Recovery. Osobiście obraz Dysku z całą jego strukturą, czystego, utworzonego Fabrycznie przez Kiano wykonałem Aplikacją Paragon 14.0, która potem odtwarza się bez problemu pod warunkiem, że nie ingeruje się w ten Dysk np. innymi instalacjami Systemu Operacyjnego, które zmieniają pewną strukturę Dysku i potem przywrócenie z tego Obrazu jest już niemożliwe. Jednak Kompilacja zainstalowanego Fabrycznie Sysemu Windows 10 jest stara i jest taki problem, że po aktualizacjach Windows Update zostaje zapełniona cała przestrzeń Dyskowa tego sprzętu i w tym momencie nie możliwości nawet dokonać resetu do ustawień Fabrycznych gdyż operacja ta wymaga co najmniej 5GB wolnej przestrzeni na Partycji Systemowej. Jednak istnieje możliwość rozwiązania tego problemu a mianowicie. Trzeba przygotować na PenDrive Insaller najnowszej Kompilacji tego Systemu Win 10 Home 64bit bo taki jest na urządzeniu w wersji z 4GB RAM. Następnie gdy się otrzyma ten sprzęcik ze sklepu lub z Serwisu Kiano po jego reinstalacji i bez żadnych jeszcze aktualizacji należy przede wszystkim na wszelki wypadek zrobić kopię zapasową Dysku na nośniku zewnętrznym np. Aplikacją Paragon w wersji co najmniej 14.0. Następnie z pozycji pracującego Systemu uruchomić Installera tej najnowszej kompilacji z PenDrive. Gdy Installer zapyta czy od razu aktualizować z Internetu to zaznaczyć, że nie!!! i dalej instalować do końca.
    Po zakończonej instalacji dalej nie aktualizować z Internetu a wejść do: Start/Ustawienia/System/Pamięć/Zmień sposób zwalniania miejsca i tam zaznacz (usuń poprzendni System)/Oczyść teraz. Po tej operacji Wszystko będzie chodzić OK i znów będzie do dyspozycji prawie 14GB wolnej przestrzeni Dyskowej. To tak na początek bo jeszcze można zainstalować do czytnika Kart SD dodatkową Kartę MicroSD 23 czy64GB i oczywiście ze znajomością tematu przekierunkować cały Katalog wraz z podfolderami (Katalog Użytkownika) do tej drugiej lokalizacji. Również teraz instalując nowe Aplikacje wybierać aby Instalowały się one na tej drugiej Pamięci. Teraz możesz się połączyć z Internetem i dokonać Aktualizacji Windows Update. Pamiętaj aby po każdej większej Aktualizacji ponownie sprawdzić i ewentualnie usunąć znów starą, niepotrzebnie zajmującą miejsce wersję Systemu. Mam wszysto zainstalowane i zaktualizowane i mam jeszcze na Dysku C 10GB wolnej przestrzeni. Fabryczne Sterowniki Kiano możesz wyciągnąć Aplikacją "My Drivers" Zawsze mogą się przydać w razie nieprzewidzianych problemów.Kiano Intelect X3 - Kopia HDD (Win10)?Kiano Intelect X3 - Kopia HDD (Win10)?
  • Poziom 1  
    Mam ten sam sprzęt. Po eksperymentach z backupem systemu , które się nie udały :-( wrócił z serwisu z fabryczna wersją Win 10 czyli z kompilacja 1607. Zanim zacznę go używać zgodnie z przeznaczeniem, chciałbym też wykonać obraz dysku systemowego. Próbowałem Paragonem 14, niestety, bez powodzenia. Inne propozycje z niniejszego wątku również spełzły na niczym. Na razie nie wykonywałem żadnych operacji w systemie. Byłbym wdzięczny za dodatkowe informacje i szczegóły "co i jak?" TIA
  • Poziom 11  
    Aby utworzyć obraz Dysku Systemowego Paragonem (nawet w wersji 14) musisz włożyć Kartę pamięci SD co najmniej 32GB/ sformatować ją najlepiej w NTFS/ zainstalować Paragon Backup&Recovery / utworzyć na tej Karcie Katalog Paragon Backup i po restarcie Systemu uruchomić Paragon i utworzyć Obraz wskazując utworzony na Karcie SD Katalog. Nigdy nie miałem najmniejszych problemów z utworzeniem tego Obrazu.
    Jest on podstawą do późniejszych ewentualnych aktualizacji Nowej Kompilacji Windows 10 po uprzednim przywróceniu czystego, Fabrycznego Obrazu Win 10 Kiano. W ciągu dwóch miesięcy(podobno) ma się pojawić nowa Kompilacja Windows 10 i wtedy jak nie zwycięży lenistwo, postaram się nagrać słabej jakości filmik dokumentujący przywrócenie Fabrycznego Obrazu Win 10 Kiano Paragonem a potem aktualizacja Systemu do nowej Kompilacji a na koniec usunięcie zachowanej na Dysku Głównym starej wersji (Windows old) i na koniec po instalacji podstawowych Aplikacji, utworzenie Obrazu z nowym Systemem Paragonem 15 PL bo taki ostatnio kupiłem. Choć przyznam się, że lepiej mi się to robi Paragon 14. Postaram się ten filmik lub filmiki gdzieś umieścić np. na YouTube. Zobacz jak to wygląda na moim PC. Nie umiem robić zrzutów ekranowych na tym Kiano więc pokazuje utworzony Obraz na moim PC.
    goombayKiano Intelect X3 - Kopia HDD (Win10)?
  • Poziom 37  
    Witajcie. Podepnę się pod temat.

Pacjent - Kiano x3 HD+ oraz Windows 10 Home. System działał, ale pobrał od groma aktualizacji i stracił możliwość przywrócenia do stanu początkowego. Po każdej próbie informował o tym że na dysku jest za mało miejsca (wolne było 9 GB).

Postanowiłem zadziałać zgodnie z opisem z tego tematu i postawić system na nowo. Pobrałem obraz ISO z strony Microsoftu. Stworzyłem bootowalnego pena. Wrzuciłem na niego pliki. Na "zwykłym" laptopie instalacji idzie bezproblemowo. Po podłączeniu pena do tabletu i uruchomieniu z niego instalacji, wszystko działa do momentu "sprawdzanie ilości wonego miejsca na dysku". Tablet w tym momencie mieli kilka / kilkanaście minut i pokazuje info, że na dysku jest za mało miejsca.Macie jakieś wskazówki w tym wypadku ? Dodam że nie mam czego już usuwać - wywaliłem wszystkie aktualizacje, programy i co tylko było możliwe. Na dysku obecnie mam 7,53 GB wolnej przestrzeni.

EDIT

Temat rozwiązany. Mimo usunięcia Office 365 zostało po nim sporo syfu. Po usunięciu ręcznie katalogu zyskałem dodatkowe 3,6 GB. Teraz instalacja windowsa poszła prawidłowo. Sama instalacja trwała prawie 2 godziny. Po instalacji zostało mi około 6 gb wolnej pamięci. Następnie wybrałem opcję usuwania poprzedniej wersji Windowsa i po oczyszczeniu miałem wolne...19 GB pamięci :)
  • Poziom 11  
    Mam na wszelki wypadek Obraz Oryginalnego Sytemu, kompilacji zainstalowanej Fabrycznie przez Kiano i gdy mam problem to najpierw przywracam System z tego Obrazu utworzonego Paragonem Backup&Recovery a następnie aktualizuję go z PenDrive najnowszą kompilacją Windows 10 Home 64bit. Tak jak pisałem mam całą paczkę sterowników do tego Kiano wyciągniętą z Kompilacji Fabrycznej Kiano. Zaraz po aktualizacji Systemu zauważyłem, że Karta muzyczna przestaje widzieć w funkcji nagrywania wbudowanego Fabrycznie w Kiano mikrofonu. Odnajduję więc z paczki sterowników ten od Tntel SST Audio a w nim plik z rozszerzeniem OEM. Klikam na nim prawym klawiszem gładzika i z wywołanego w ten sposób menu kontekstowego wybieram "zainstaluj". Przez chwilę trwa instalacja a po jej zakończeniu i restarcie Systemu mikrofon jest znów widziany przez Kartę Audio. Muszę wylukać jeszcze na Necie jak skutecznie wyłączyć Microsowt Windows Update bo gdy zatrzymam tą Usługę w Usługach lub wyłączę w Konfiguracji Komputera/ usługi to ona tak naprawdę działa dalej i po jakiejś chwili znów masz zapełnioną niemal całą przestrzeń Dyskową. Muszę się na poważnie do tego zabrać.
  • Poziom 12  
    Witam!

Skopiowałbym AOMEI Backupper lub EaseUS Todo Backup Free.Po zabezpieczeniu systemu sformatuj dysk systemowy MiniTool Partition Wizard lub podobnym.Po tym działaniu zobaczysz jak szybko zainstalujesz system.

Pozdrawiam!
  • Poziom 11  
    Wiesz ciągle miałem problem z tym modelem Kiano. Zareklamowałem go raz jeszcze i przysłali mi nowiutki ale ciągle ten sam model.
    Po rozpakowaniu i odpaleniu okazało się, że miał on następną, poważną wadę więc odesłałem go do Kiano i napisałem, że straciłem zaufanie do tego modelu. Zaproponowali mi za dopłatą 300zł Kiano Elegance 13.3. Zgodziłem się i teraz od kilu miesięcy mam ten nowy model i ten pracuje wyśmienicie. Ma on gniazdo na dysk SSD (taki inny model Dysku SSD) więc dokupiłem o wielkości 120GB i zainstalowałem na nim Windę a ten Flash 32GB używam na pliki archiwum, zdjęcia itp. Jestem taki szczęśliwy z tej zamiany bo wszystkie poprzednie problemy znikły.
    Ma on świetny bardzo wysokiej klasy Ekran. Dwa porty USB3 do których mogę podłączyć zewnętrzne Dyski HDD USB bez dodatkowego zasilania. Działa tak jak rasowy Laptop i jedynie brakuje mu klawiszowej funkcji Print Srean ale wykorzystuję do tego Narzędzie Wycinania i jest OK.

goombay
  • Poziom 12  
    Dobry wieczór!
    Bardzo fajnie że udało się zamienić laptopa na lepszy model.Ciekawy jestem czy były problemy z zainstalowaniem systemu na drugim dysku SSD ,opcjonalnie instaluje się na dysku Flash.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 11  
    Nie, nie było problemu. Elegance działa jak rasowy Laptop więc w BIOS ustawiłem start z Flash USB na którym mam installera najnowszej kompilacji Systemu. Podczas instalacji pokazałem Dysk do instalacji Systemu i Installer sam już dalej pociągnął wszystko. Na Youtubie taki gostek też mówi jak zainstalować SO na zainstalowanym Dysku SSD ale on trochę komplikuje sprawę a jest ona banalnie prosta. Możesz to sobie obejrzeć na Youtube. W Kiano Elegance 13,3 również dużo lepiej chodzi gładzik a głośniczki pomimo, że są umieszczone na dole Laptopa to mają taki czysty, krystaliczny dźwięk. Zupełnie inna klasa niż w X3 HD+
    goombay
  • Poziom 12  
    Dziękuje za odpowiedź.
    Pozdrawiam!