Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Która stacja lutownicza lub lutownica dla początkującego

05 Lip 2017 12:15 933 2
  • Poziom 1  
    Witam, która z tych stacji lutowniczych będzie najlepsza dla początkującego? chciałbym się pobawić w lutowanie kondensatorów w płycie głównej starego komputera, końcówek różnych przewodów, przerwanych kabli w słuchawkach i innych drobnych elektronicznych rzeczy, które wpadną mi w dłonie. Chcę wydać maksymalnie do 100zł ponieważ to mój pierwszy tego typu zakup i nie wiem czy będę z tego korzystał na dłuższą metę. Na allegro w oko wpadły mi takie właśnie stacje lutownicze, które z nich byście polecili? a może coś innego? Może sama lutownica kolbowa wystarczy? Totalnie się na tym nie znam, wiem tylko z grubsza jak korzystać z lutownicy, cyny i tego odsysacza do cyny. Z góry dzięki za pomoc.

ID aukcji na allegro o których mówię, nie mogę wrzucać linków :(
    - 6826373517
    - 6737251437
    - 6285368908

Moderowany przez Mirek Z.:

W normalnych działach nie wolno wrzucać linków do aukcji ani ID, bo to praktycznie to samo. Za to w działach typu "Co kupić" - wolno.
    Przeniosłem do właściwego, gdzie można/należy zapoznać się z ogłoszeniami.

• TermopastyTermopasty
  • Poziom 29  
    Proponuję kupić jakiegoś najtańszego WEP'a z hotair'em.
    Będziesz mógł wylutować jakiś układ scalony, zrobić coś troszkę więcej niż kompletne podstawy to będziesz miał już sprzęt.

Taki najtańszy WEP da radę przy lutowaniu układów SOIC, TSSOP, DFN, QFN, QFP, LGA.

Kupiłem sobie taki z 5 lat temu, lutuję tylko SMD i nie potrzebuję nic więcej. Jedyne czego będziesz potrzebował to kilka jakiś starych płyt aby się pobawić, potrenować lutowanie SMD.

I na przyszłość lutownica hot-air świetnie się nadaje do obkurczania koszulek termokurczliwych...
  • Poziom 25  
    Ja bym kupił transformatorówkę 100W.