Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter 4t po wsadzeni cylindra nie ma mocy

Chudyx2000 05 Lip 2017 12:47 528 5
  • #1 05 Lip 2017 12:47
    Chudyx2000
    Poziom 1  

Witam ma problem ze skuterem ventus moto 4t mianowicie skuter miał cylinder 72 cm był źle dotarty postanowiłem wsadzić nowy cylinder 80cm lecz po jego wymianie skuter pali bez zarzutu tylko po dodaniu gazu ledwie się zbiera a jego v max 30 km h i nwm co może być nie tak gaźnik wyregulowany zawory też jak patrzyłem to nwm dlaczego strasznie trzecie paskiem napędu jak by ktoś mógł podpowiedzieć był bym wdzięczny

• #2 05 Lip 2017 13:53
    jozefg
    VIP Zasłużony dla elektroda

Chudyx2000 napisał:
    skuter miał cylinder 72 cm był źle dotarty postanowiłem wsadzić nowy cylinder 80cm
    I tu jest możliwa przyczyna.
    Nie można ot tak sobie zmieniać typu cylindra

• #3 05 Lip 2017 14:47
    pusty20
    Poziom 20  

Chudyx2000 napisał:
    ...gaźnik wyregulowany zawory też jak patrzyłem to nwm dlaczego strasznie trzecie paskiem napędu...

Chudyx2000 napisał:
    ...trzecie...

Masz na myśli trzęsie?
    Jeśli tak to zobacz dlaczego?Wariator,sprzęgło a może pasek zużyty...

• #5 05 Lip 2017 22:26
    Staszek49
    Poziom 33  

Na początek - nie katuj silnika po remoncie, daj mu szansę na dotarcie. Gaźnik do regulacji, może podmień dysze na większe. Odnośnie uwag do pracy paska napędu, to sprawdź, czy "talerzyki" w wariatorze nie są zużyte (wyżłobienia). Oceń stan paska napędowego oraz zwróć uwagę na sprzęgło odśrodkowe, może sprężyna uszkodzona lub okładziny zużyte.
    Sugeruję ponowne sprawdzenie ustawienia rozrządu i luzów zaworowych tj. wg zaleceń producenta.

• #6 23 Lip 2017 10:37
    tallellion
    Poziom 5  

Jak die zwiększa pojemność trzeba tez dysze w gazniku zmienić

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME