Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toyota corolla - Dziwne urządzenie za fotelem kierowcy w aucie służbowym. GPS?

Grzecho83 05 Lip 2017 19:03 1092 8
  • #1 05 Lip 2017 19:03
    Grzecho83
    Poziom 9  

Witam, szef zakupił mi auto służbowe, Toyota Corolla, rocznik bieżący. Ostatnio zauważyłem za fotelem kierowcy, dziwne urządzenie. Mi to wygląda na GPS, albo co gorsza podsłuch. Szukałem w Google, znalazłem lekko podobne urządzenia ale żadnego identycznego, pozwalającego jednoznacznie stwierdzić zastosowanie. Zrobiłem zdjęcie, może ktoś z was będzie wiedział.
    toyota corolla - Dziwne urządzenie za fotelem kierowcy w aucie służbowym. GPS?

0 8
  • #2 05 Lip 2017 19:39
    spinacz
    Poziom 38  

Na 99% jest to tracker GPS, może mieć także funkcję podsłuchu.
    Jeśli jest to auto służbowe to pracodawca który udostępnia Ci auto jest prawnie zobowiązany do poinformowania Cie o tym że auto jest pod ciągłą kontrolą i jeśli jest możliwość podsłuchu także o tej funkcji. Powinien dać ci dokument do podpisania że zostałeś o tym poinformowany inaczej pracodawca narusza Twoje prawa i inwigiluje Cie bez Twojej wiedzy co jest zabronione.

Dodano po 2 [minuty]:

Chyba że to jakiś dziwny sygnalizator akustyczny jakiegoś zabezpieczenia dodatkowego albo alarmu w co wątpię.

0
  • #3 05 Lip 2017 19:59
    Qbuś
    Poziom 38  

A nie prościej szefa zapytać ?

0
  • #4 05 Lip 2017 20:04
    Grzecho83
    Poziom 9  

Qbuś napisał:
    A nie prościej szefa zapytać ?

wolałbym pochlebnie się o nim wypowiadać jeśli to jest podsłuch :)

0
  • #6 05 Lip 2017 20:13
    Grzecho83
    Poziom 9  

Ja też nie mieściłbym tam żadnych z rzeczy które przychodzą mi na myśl. GPS raczej wyżej żeby lepszy sygnał był, a podsłuch to nieco dyskretniej.

0
  • #7 05 Lip 2017 20:25
    ociz
    Moderator Samochody

W takim miejscu to prędzej sygnalizator od czujników cofania.

2
  • #9 06 Lip 2017 22:25
    Grzecho83
    Poziom 9  

Sprawdziliśmy dzisiaj, to jest sygnalizator cofania. Umieszczony w tym miejscu żeby dźwięk docierał do kierowcy od tyłu. Dzięki @ociz

0