Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] wv crafter - Nie odpala po przekładce silnika

Daro122 05 Jul 2017 19:45 1803 9
Texa Poland
 • #1
  Daro122
  Level 31  
  Witam , przyciągnięto mi na warsztat wv craftera po dzwonie bez silnika . Z anglika na chodzie przełożyłem kompletny zespół napędowy o identycznym kodzie silnika i problem taki że nie chce to teraz odpalić , silnik to 2.5/BJL/100Kw , sterownik silnika edc16cp34 . Zasilanie na pinach 5 i 18 jest , masa na pinie pierwszym jest , nie ma za to komunikacji z czymkolwiek , włożenie kluczyka powoduje odblokowanie kierownicy , rozrusznik nie kręci , bezpieczniki oczywiście sprawdzone , diagnozowane VCDS . Jak to teraz ugryźć , co sprawdzić , może ktoś poratuje schematem .
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • Texa Poland
 • #2
  spinacz
  Level 41  
  Zasilanie na OBD jest ? Wiązka w komorze silnika sprawdzona skoro po dzwonie ? Na zegarach jakaś kontrolka typu spiralka zapala się i gaśnie ?
  Za mało danych podałeś co się dzieje z instalacją, wszystko wygląda na brak zasilania jakiegoś głównego, klema sprawdzona ?
 • Texa Poland
 • #4
  Daro122
  Level 31  
  Bezpieczniki w klemie sprawdzone żarówką - sprawne , instalacja nie ucierpiała dostał w prawą stronę , wiązkę od silnika całą miałem w rękach i wygląda bez zarzutu , napięcia w złączu jeszcze nie sprawdzałem , chociaż wyjmowałem moduł z bezpiecznikami na stół .

  Dodano po 39 [sekundy]:

  Masa na silnik jest pewna .
 • #6
  buncza
  Level 15  
  A diagnoza VCDS pokazuje jakiekolwiek błędy?
  Może immo go w jakiś sposób trzyma, albo inne odcięcie zapłonu - ma może coś takiego podłączone?
 • #7
  DoctorCar
  Level 18  
  Powinien połączyć się chociaż ze stacyjką skoro odblokowuje kierownice to napewno od kompletu jest EZS z ESL i mają zasilania, bo dopiero co takiego robiłem z uwaloną właśnie stacyjką
 • #8
  Daro122
  Level 31  
  Auto już zrobione , silnik odpalił po przekładce sterownika silnika i całej reszty . Odpowiadając koledze spinacz - napięcie w złączu OBD było prawidłowe jak i masy , sprawdzane żarówką , spiralka nie świeciła się . Sprawdziłem połączenia can do stacyjki , są poprawne , bez zwarć do + czy masy . Po przełożeniu sterownika i odpaleniu legalny VCDS nie łączy się z niczym , również ze stacyjką która tam pełni kluczową rolę , połączył się dopiero Gutmann i tu mam zaskoczenie - jak to możliwe że VCDS nie dał rady ?
 • #9
  damdam

  Level 34  
  może trzeba wybrać odpowiednią zakładkę (LT3) ?
  Druga sprawa - cytat z Ross-Tech.com - The HEX-NET and HEX-V2 do NOT support the LT3/Crafter while our older HEX+CAN interfaces are compatible.
 • #10
  Daro122
  Level 31  
  Zamykam , bo forum ponagla rozwiązanie już napisałem we wcześniejszym wątku.