Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota RAV4 III - Głośniki i zestawy głośnomówiący Parrot nie działają

Wlodar1994 05 Jul 2017 22:11 2151 6
 • #1
  Wlodar1994
  Level 9  
  Dzień dobry.
  W Ravce którą kupiliśmy od ciotki był już zamontowany zestaw głośnomówiący Parrot ck3100. Używałem go tylko raz, żeby zobaczyć czy działa. Pewnego razu jednak radio przestało grać, a dokładniej wyświetlacz działał, a z głośników nawet szum się nie wydobywa. Parrot też jest totalnie martwy. Pewien mechanik radził że trzeba zdemontować zestaw głośnomówiący i radio powinno ruszyć, jednak po odłączeniu modułu cały czas cisza, a żeby zdemontować go zupełnie to trzeba się trochę pobawić w rozłączanie połączonych na krótko kabli. Dzisiaj inny mechanik sprawdzał i do radia napięcie dochodzi i nie jest w stanie tak na szybko mi powiedzieć co może być grane. Może ma ktoś pomysł jak to naprawić, albo chociaż gdzie szukać rozwiązania problemu.
  Z góry dzięki za każdą pomoc.
 • #2
  piotrek22101
  Level 39  
  Trzeba wyjąć całkowicie zestaw z przewodami i przywrócić instalację fabryczną. Zależy od modelu ,ale coś podobnego do tej wiązki po lewej,z tym czarnym pudełkiem na niej. To przecina głośniki i wycisza radio.
 • #3
  Wlodar1994
  Level 9  
  Ok, a czy jest jakaś inna możliwość naprawienia tego tak, żeby zestaw głośnomówiący został na swoim miejscu? W sensie co może być przyczyną tego wyciszenia? Jak nic nie pomoże to się wezmę za demontaż
 • #4
  piotrek22101
  Level 39  
  W tym czarnym pudełku które jest na przewodach, są przekaźniki odcinające głośniki i wysyłające sygnał nutę na radio. Jeśli znajdziesz ten sygnał to odłącz go od radia. Przeważnie jest żółty,ale trafił mi się też niebieski.
 • #5
  Wlodar1994
  Level 9  
  Odpiąłem ten żółty kabelek który podłączony do zamontowanego przekaźnika, i teraz radio nie ma zasilania. Dziwi mnie jedna rzecz. Kabel oznaczony na schemacie zestawu jako zasilający ma 3 kabelki, jeden jest wlutowany do innego przewodu, a dwa (grubsze) mają takie dosyć dziwne połączenia po środku, coś jakby bezpiecznik (taka banieczki szklana z metalowym włosem w środku i z metalowymi oboma końcami. I w jednym brakuje tego elementu. A że jest to kabel zasilania to może dlatego nie działa całość.
 • #6
  piotrek22101
  Level 39  
  To co odłączyłeś to zasilanie radia, najlepiej przywrócić stan fabryczny instalacji.mógł się spalić bezpiecznik( szklana rurka) powinny tam być oprawki.
 • #7
  Wlodar1994
  Level 9  
  Winne było radio, które miało spalone końcówki mocy.

  Temat do zamknięcia.