Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Premium DCI 99r. - Brak świateł mijania, włączające się wycieraczki, kie

Michal_EM_ 06 Lip 2017 21:58 924 12
  • #1 06 Lip 2017 21:58
    Michal_EM_
    Poziom 3  

Witam szanownych użytkowników. Napotkał mnie następujący problem.
    Trafiła do mnie ciężarówka - renault premium dci
    Problem wygląda następująco.
    Po włączeniu kierunkowskazów włączają się wycieraczki, dzieje się tak również po włączeniu świateł mijania (światła się nie włączają - za to kierunki świecą światłem ciągłym i zapala się kontrolka świateł drogowych.)
    Na co dzień naprawiam samochody osobowe, to pierwszy duży wóz, który przyjąłem na warsztat więc proszę o wyrozumiałość.

Co sprawdziłem:
    Masy - (
    Bezpieczniki
    Sterownik ACITA kierunków

Czy posiada ktoś schemat oświetlenia tego samochodu? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

0 12
  • #2 06 Lip 2017 22:08
    kisiol
    Poziom 19  

Wymień manetke.( przełącznik zespolony)

0
  • #3 06 Lip 2017 22:10
    Michal_EM_
    Poziom 3  

Też o tym myślałem, tylko jakim prawem po włączeniu świateł włączają się wycieraczki? Mnie wygląda to raczej na brak masy bądź zwarcie w instalacji...
    Gdybym miał jakikolwiek schemat, to bardzo ułatwiło by to pracę a lecieć po kablach to tak średnio...

0
  • #4 06 Lip 2017 22:30
    kisiol
    Poziom 19  

Częste zjawisko w przełącznika zespolonych że włącza się wszystko,lub coś innego co włączyłeś.

0
  • #5 06 Lip 2017 22:31
    Michal_EM_
    Poziom 3  

Jutro pomierzę przełącznik.

0
  • #6 06 Lip 2017 22:31
    kisiol
    Poziom 19  

Podmień przełącznik i się przekonasz. Nowy też nie kosztuje majątku.

0
  • #7 06 Lip 2017 23:30
    Michal_EM_
    Poziom 3  

Sęk w tym, że nie jestem zwolennikiem wymiany części w ciemno. Jeśli mam pewność, że coś jest uszkodzone, wtedy wymieniam. Nie lubię narażać klientów na niepotrzebne wydatki.
    Jutro obadam co się dzieje w przełączniku. Mam jednak wrażenie, że to nie to. Z przełącznika zespolonego z lewej są wtyczki świateł, z prawej sterowanie wycieraczek.
    Więc ni w ząb nie pasuje mi uszkodzony przełącznik. Bardziej stawiał bym na brak masy albo zware... Tylko gdzie? Te masy które widziałem ogarnalem...

0
  • #8 07 Lip 2017 15:40
    Heroses
    Poziom 24  

co się dzieje jak włączasz awaryjne??

1
  • #9 07 Lip 2017 16:29
    Michal_EM_
    Poziom 3  

Włączają się wycieraczki, mrugaja postojowe i kontrolka drogowych na desce.

0
  • #10 07 Lip 2017 18:30
    marfur30
    Poziom 19  

Sprawdź masy które są przykręcone do lewej górnej śruby zderzaka.

0
  • #11 07 Lip 2017 18:34
    Michal_EM_
    Poziom 3  

To była pierwsza rzecz jaką zrobiłem...
    Inne też poczyszczone i lipa...

0
  • #12 07 Lip 2017 22:34
    Heroses
    Poziom 24  

weź miernik, włącz obciążenia w kabinie. jeden koniec miernika na mase aku a drugi na masę kabiny napisz co pokaże

0
  • #13 07 Lip 2017 22:39
    Michal_EM_
    Poziom 3  

Jutro sprawdzę. Dziś taki młyn miałem, że pracownicy sprawdzali tą premiumke ale nic nie znaleźli.
    Cały czas mam w głowie jakaś masę. W renowkach osobowych to główny problem w takich wypadkach...

0