Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zregenerować akumulator samochodowy?

07 Lip 2017 12:08 2181 10
  • Poziom 8  
    Akumulator trzyletni Centry 50Ah ma przerwę na mostku miedzy celami. Czy jest możliwość naprawienia go (regeneracji)?
  • Moderator Samochody
    Jest, pod warunkiem, że ma się nową obudowę. Impreza średnio, a raczej wcale nieopłacalna - biorąc pod uwagę cenę nowego. Trzyletnia bateria, to już dość zużyta .
  • Poziom 22  
    W obecnych czasach takich rzeczy już się nie praktykuje.
  • Poziom 27  
    We wczesnych latach 70-tych jak akumulator wyglądał tak jak na foto, takie rzeczy robiłem, przecinałem zworę ołowianą piłką do metalu,następnie wyskrobałem uszczelnienie ze smoły wokół uszkodzonej celi i po wymianie bądź naprawie połączenia następowało uszczelnienie rozgrzanym lepikiem i spawanie rozciętych połączeń między celami przy pomocy elektrody węglowej i akumulatora zewnętrznego a nawet, jeśli to była cela zewnętrzna spawanie odbywało się bez angażowania zasilania zewnętrznego.
  • Poziom 28  
    Jak to mostek po przeciwnej stronie korków, to można spróbować otworzyć w tym miejscu obudowę.
    Zastanawiając się na przyczyną takiego uszkodzenia pierwsze co przychodzi do głowy to zamrożenie rozładowanego akumulatora zimą, a w takim przypadku jakiekolwiek z nim dalsze zabawy są bez sensu.
  • Poziom 8  
    Jak zregenerować akumulator samochodowy? Jak zregenerować akumulator samochodowy? Jak zregenerować akumulator samochodowy? Jak zregenerować akumulator samochodowy? Jak zregenerować akumulator samochodowy? Jak zregenerować akumulator samochodowy?
    Posiadam taki akumulator. Uszkodzone połączenie jest zaznaczone białą linią.
  • Poziom 22  
    Ja bym rozkroił piłką do metalu obudowę, zalutował lutownicą grzałkową 100-200W przy użyciu lutu takiego do rynien lub innego połączenia ołowiane i zakleił tą samą lutownicą obudowę, ewentualnie klejem pistoletowym na gorąco. Sprobować można 200zł po drodze nie chodzi. Tyle że trzeba uważać żeby sobie ubrań i innych rzeczy kwasem nie przedziurawić.
  • Poziom 28  
    Łatwo dostać się elektrodą węglową wiercąc otwór z boku obudowy, naprzeciwko zerwanego mostka.
  • Poziom 43  
    Nowy 165zł. Warto sie babrać??
  • Poziom 8  
    Dostęp do mostka łączącego cele jest dobry przez otwory wlewowe. Widać to na zdjęciach. Jak to łącze naprawić? (Fabrycznie chyba jest to zgrzewane, spawane).
  • Poziom 18  
    Witam. W latach 80-tych pracowałem WPTHW jako elektryk ,dziennie robiłem to czy coś podobnego.Ale teraz tak pisze Krzyś 55 ,tego się nie robi.Pozdrawiam.