Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WAS24463PL/WNM52 - pralka przerywa pranie, wyłącza się, włącza

07 Lip 2017 12:12 3192 8
  • Poziom 9  
    Pralka Bosch E-Nr. WAS24463PL/14 FD 9208 200003
    Type WNM52 Made in Germany KD Code ME2570 62110X002101102
    WAS24463PL 482080263532000034

Objawy:
    - Pralka przechodziła wszystkie cykle prania ok. do momentu -> wyłączała się po płukaniu lub w trakcie płukanie PRZED WIROWANIEM, po prostu wszystko gasło na wyświetlaczu, po czym wyciągałem wtyczkę z prądu na chwilkę ok. 30 sek. i następował całkowity reset i można było ustawić pranie od nowa.
    - Odpompowywanie wody działa,
    - Samo ustawienie płukanie/wirowanie nic nie dawało - ten sam objaw gdzieś pomiędzy cyklami wszystko gasło

Wyczytałem w Google, że to kwestia zawilgocenia. Rozkręciłem obudowę przewietrzyłem pralkę, wszystkie styki potraktowałem środkiem spray do czyszczenia i konserwacji styków elektrycznych. Aha - gniazdko nie ma uziemienia.
    Próbowałem na przedłużaczu do gniazdka z uziemieniem - nic nie pomogło.

Ale po moim wietrzeniu :) pralki. Pralkę załączam - pierze, pierze i nagle się wyłącza (wszystko gaśnie), odczekuje gdzieś od do 20-40 min po czym pralka powraca i kończy normalnie pranie. Pranie wypłukane, wywirowane, pachnące.
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel

• Poziom 39  
    Masz najprawdopodobniej pralkę z "nową" wersją modułu sterowania. Z tego co wiem wina tkwi w wadliwym module. Awaria innych podzespołów pralki nie powoduje wyłączenia się panelu sterowania/obsługi. Jeśli masz pralkę na gwarancji zgłoś to do serwisu Bosch. Na wszelki wypadek kiedy pralka przejdzie na "ciemną stronę mocy" - nie będzie nic wyświetlała, sprawdź miernikiem czy na module na przewodach zasilających jest 230 V.
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 9  
    Pralka zakupiona końcem 2012 roku, a więc już po gwarancji bo okres miałem 24 miesiące. Jutro sprawdzę napięcie o którym piszesz. Dobry w takim razie ten "nowy" moduł - jest opcja jakoś to przywrócić do normalnego funkcjonowania. Wadliwy moduł = wymiana modułu...
  • Pomocny post

Poziom 39  
    Najpierw sprawdź napięcie. Zrób zdjęcie modułu. Będziemy się zastanawiać co dalej.
    Niekoniecznie wymiana, na razie sprawa nie jest jeszcze przesądzona.
  • Poziom 9  
    Same problemy nawalił miernik :| Zdjęcie wygląd i symbol modułu.
    Bosch WAS24463PL/WNM52 - pralka przerywa pranie, wyłącza się, włączaBosch WAS24463PL/WNM52 - pralka przerywa pranie, wyłącza się, włączaBosch WAS24463PL/WNM52 - pralka przerywa pranie, wyłącza się, włącza
    Chce zmierzyć napięcie tz. dla upewnienia czy dobrze myślę. Napięcie - czarna kostka pin 1 + pin 3 = 230V - czyli tak nie powinno być. Jeszcze parę fot modułu, wyciągnąłem go i jutro spróbuje zrobić dokładniejsze foty przy świetle dziennym, może czyjeś fachowe oko coś dostrzeże.
    Bosch WAS24463PL/WNM52 - pralka przerywa pranie, wyłącza się, włącza Bosch WAS24463PL/WNM52 - pralka przerywa pranie, wyłącza się, włącza Bosch WAS24463PL/WNM52 - pralka przerywa pranie, wyłącza się, włącza Bosch WAS24463PL/WNM52 - pralka przerywa pranie, wyłącza się, włącza Bosch WAS24463PL/WNM52 - pralka przerywa pranie, wyłącza się, włącza Bosch WAS24463PL/WNM52 - pralka przerywa pranie, wyłącza się, włącza Bosch WAS24463PL/WNM52 - pralka przerywa pranie, wyłącza się, włącza Bosch WAS24463PL/WNM52 - pralka przerywa pranie, wyłącza się, włącza Bosch WAS24463PL/WNM52 - pralka przerywa pranie, wyłącza się, włącza Bosch WAS24463PL/WNM52 - pralka przerywa pranie, wyłącza się, włączaBosch WAS24463PL/WNM52 - pralka przerywa pranie, wyłącza się, włącza
  • Poziom 9  
    Drodzy koledzy czy ktoś coś pomoże, powie co z tym dalej robić? Pralka ciągle przerywa pranie i włącza się nawet i po 2 godz.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Wymień układ scalony przetwornicy napięciowej modułu. Jaki to układ okaże się jak przedstawisz zdjęcia modułu zasilacza a nie jak do tej pory przedstawiłeś tylko zdjęcia modułu przycisków dotykowych. Prawdopodobnie będzie to układ LNK 304GN jak tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3005248.html
  • Poziom 9  
    Panowie dopiero wróciłem do domu po dłuższej nieobecności. Wysunąłem pralkę zdjąłem górną pokrywę, gdzie jest ten moduł zasilacza? jest gdzieś na dole pod bębnem? Na górze pralki nie mogę go namierzyć.

:edit:
    ---------
    Znalazłem, rozumiem że szukać taki układ i go wymienić

TNY267GN

• Poziom 9  
    Drodzy userzy Fachowcy

A więc zakupiłem przetwornicę napięciową TNY2676GN
    Regulator impulsowy SMD-8B (7-PIN) 173-36-333 Nr. art. producenta TNY267GN

Koszt 7,84 PLN
    koszt wysyłki 32 PLN (wysyłka z magazynu z Holandii, w Polsce nie mogłem znaleźć)
    Koszt wymiany 20 PLN na flaszkę ponieważ nie posiadam stacji lutowoniczej

Poskładałam wszystko do kupy, pierwsze pranie zakończone
    Wszystko O.K

Dziękuję wszystkim za pomoc, sorry za moje tempo prac 😃
    Problem rozwiązany - Pralka pierze aż miło 😊