Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki od wieży do kina domowego

dasafsfaffafafaf 07 Lip 2017 14:43 330 1
  • #1 07 Lip 2017 14:43
    dasafsfaffafafaf
    Poziom 2  

Witam,
    Mam podłączone do kina domowego 4 głośniki z wież, pytanie brzmi - czy jest możliwe by wszystkie głośniki były aktywne (mam na myśli: jeden głośnik z wieży ma tak jakby dwa mniejsze).
    Może głupio tłumaczę, ale jestem laikiem.

0 1
  • Pomocny post
    #2 07 Lip 2017 16:47
    D214d3k
    Poziom 39  

W tanich kinach masz rozdzielone odtwarzanie dźwięków. Za bas odpowiedzialna jest kolumna niskotonowa. Kolumny satelitarne mają wycięte to pasmo (są kolumnami średnio i wysoko tonowymi). Podłączenie kolumny pełno pasmowej powoduje że głośnik niskotonowy nie gra. Fachowo nazywa się to bi-amping (rozdzielenie częstotliwości składowych dźwięku na różne wzmacniacze). Robi się tak z oszczędności (mniej głośników niskotonowych, jeden kanał o dużej mocy i kilka o niewielkim). W kinie którego sumaryczna moc wynosi 100W w roli wzmacniaczy kanałów satelitarnych wystarczają 5-10W końcówki mocy. Trochę oszustwo ale trochę na własne życzenie. Ale zyskujemy bo konsumpcja prądu jest niższa :).
    Można to ominąć używając wyjścia rca z kina domowego i dodatkowego wzmacniacza (na przykład wieży z której wziąłeś głośniki) lub dodatkowych głośników aktywnych.
    Raczej trzeba się przyzwyczaić że kino jest do odtwarzania dźwięku wielokanałowego a na zwykłym stereo gra przeciętnie.

0