Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 2.0 HDI RHY - Nie działa szybkościomierz - potrzebny schemat

austin007 07 Lip 2017 14:59 2319 0
    austin007
    Poziom 17  
    Witam

Przestał działać szybkościomierz i pomiar przebiegu w Belingo I. ( w zał deska i sam impulsator)

Będę wdzięczny za schemat od impulsatora w skrzyni do licznika z szybkościomierzem. Ze względu na brak pomiaru dystansu wygląda,że nie jest to raczej silnik krokowy , lecz brak generalnie sygnału z impulsatora.
    Potrzebuję jeszcze opis pinów impulsatora (3 pin :+/-/sygnał z czujn. Halla)

Spróbuję podłączyć na krótko nowy impulsator i sprawdzić gdzie leży problem ew sprawdzić oscyloskopem.
    Przeszukałem internety i opcji jest kilka:
    - uszkodzony impulsator/ wałek
    - uszkodzona obudowa/ przekładnia silnika krokowego wskaźnika szybkości w liczniku
    - uszkodzona wiązka
    - w niektórych licznikach pada chip Motoroli - nie wiem czy w tej.

Na początku wariowała, okazjonalnie (skacze przypadkowo) wskazówka szybkościomierza. Nawet na postoju ma napady,że skoczy. Głownie ma to miejsce podczas spadku prędkości.
    Podejrzewam,ze to nie czujnik szybkości, nie BSI albo sam silnik w liczniku. Czytałem o padającym procku Motorolli ale nie wiem czy jest i u mnie ten.

Szybkościomierz początkowo skakał na postoju , przy małych prędkościach. Przy większych jakby mniej. Nie cały czas. W końcu zamilkł.

Dot: Berlingo 2,0HDI 2001 90KM RHY siemens ( 8 ostatnich VIN :65800280 )

• AM TechnologiesAM Technologies