Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Esab Caddy Mig C200i spalony moduł IGBT

07 Lip 2017 15:00 3630 10
  • Poziom 24  
    Witam spawarka jak w tytule. Uszkodzony moduł mocy. Czy można gdzieś go kupić? Serwis ma całą płyte mocy w cenie 2400 netto. Numer modułu Esab 0349312345 DP50L600T111605 F423183 / 13071 m .
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Kilka lat temu również mocno przeszukiwałem rynek ale nie znalazłem modułu który by tam pasował
  • Poziom 24  
    Mogę spróbować zrobić taki moduł na pojedynczych elementach. Koszt elementów szacuje na 250 zł, jest to sens?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Witam
    Rozszyfruj jakie elementy masz uszkodzone w hybrydzie .
    Wy prowadź od nich przewody na zewnątrz i podłącz nowe zamienniki .
    Ja tak robię w hybrydach audio .
    Pzdr
  • Poziom 24  
    Witam dorobiłem zamiennik tego modułu. Pfc działa, dolny klucz też, w układzie sterowania górnego klucza uszkodzony tranzystor ZTX 949. Jak ktoś ma namiar proszę pisać, gdzie go można kupić. Znalazłem ZTX 951 trochę słabszy.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    stasiekb100 napisał:
    Witam dorobiłem zamiennik tego modułu. Pfc działa, dolny klucz też, w układzie sterowania górnego klucza uszkodzony tranzystor ZTX 949. Jak ktoś ma namiar proszę pisać, gdzie go można kupić. Znalazłem ZTX 951 trochę słabszy.

Mouser
  • Poziom 24  
    Dzięki za link. Wczoraj już nim spawałem. Dałem mu na opór, jak na razie się nie rozleciał :-) . Pozostało zabezpieczyć przed opiłkami.
  • Poziom 30  
    stasiekb100 napisał:
    . Pozostało zabezpieczyć przed opiłkami.

I takie podejście mi się podoba :) Do podobnego caddy AD/DC dałem fizelinę na wlocie i siatkę metalową.O zapchaniu informowała kontrolka na froncie ;P
  • Poziom 14  
    Witam widzę u kolegi również uszkodzony rezystor R235 w górnym lewym rogu płyty sterującej. Czy widać może na nim jakieś oznaczenia? U mnie spłonął kompletnie. Działa spawarką bez niego? Pozdrawiam