Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku SIS7012 - Brak sterowników

04 Gru 2016 23:48 561 37
  • Poziom 6  
    Dzięki :)
    Właśnie tak to się instalowało, poprzez menadżera :) ''To te sterowniki ''. No więc tak, jeśli chodzi o przywrócenie dźwięku na komputerze, to uważam że misja zakończona sukcesem :)
    Ale i tu pojawił się ''mały problem''. Dźwięk jest, lecz nieczysty, trzeszczący, charczący a tego nigdy nie było.
    Winę sprzętową wykluczam. Sprawdzane na 4 rożnych słuchawkach jak i poprzez wzmacniacz i kolumny głośnikowe.

Za dotychczasową pomoc NAPRAWDĘ DZIĘKUJE :) Wy to jednak "miszcze" jesteście ;)

A pomysł na to trzeszczenie się znajdzie?:)

Poprawiłem pisownię, dbaj o nią proszę.
    RADU23

Dyskusja wydzielona z =>
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3279654
  • Moderator - Komputery Serwis
    DaVViiD napisał:
    a pomysł na to trzeszczenie się znajdzie ? :)

Ciężko, nie słysząc tego trzeszczenia (jaki to rodzaj).
    Może gdybyś nagrał filmik z dźwiękiem i zamieścił tutaj, to można by się jakoś do tego odnieść.
  • Poziom 6  
    nagrania wychodzą tragicznie nie rozróżnicie trzeszczenia powstałego na wskutek nagrania od ''oryginalnego '' trzeszczenia wydobywającego się z słuchawek czy kolumn.
    Jeśli chodzi o rodzaj trzeszczenia to coś jakby ''mini jack '' źle został osadzony w gnieździe za mało dociśnięty ... coś takiego mniej więcej. Mam dwa wejścia na obudowie i na obu tak się tak dzieję, radząc sobie z brakiem dźwięku zakupiłem zewnętrzna kartę dźwiękowa na 'USB' i własnie tam taki efekt nie występował.

Oczywiście wyciszyłem zbędne wyjścia '' syntezator SW, audio CD wejście liniowe , mikrofon ...
    bez zmian trzeszczy dalej ...

podpinając z powrotem zewnętrzną kartę dźwięk jest na poziomie HQ :) w ten czas zintegrowana karta sama się wyłącza ''przy podpięciu słuchawek brak jakiegokolwiek dźwięku , zaraz po wyjęciu USB zewnętrznej karty zintegrowana automatycznie ''zaskakuje'' lecz dźwięk tragiczny .
  • Poziom 6  
    Witam ponownie :)
    wszystko z dźwiękiem jest ok ale ostatnio potrzebowałem coś nagrać ''z otoczenia'' przy użyciu mikrofonu i własnie wystąpił problem ..... po prostu nie nagrywa ''brak dźwięku ''
    w systemie wszystko włączone ''suwaki na maxa '' ale nie nagrywa . mikrofon sprawdzony na innym komputerze, działa bez zarzutu
    proszę o jakiś pomysł
    DaVViiD napisał:
    potrzebowałem coś nagrać ''z otoczenia'' przy użyciu mikrofonu i własnie wystąpił problem ..... po prostu nie nagrywa ''brak dźwięku ''

Nagrywałeś dźwięk za pomocą jakiegoś programu? Jakiego?
    Próbowałeś poprzez wbudowany "Rejestrator dźwięku"?
    Start => Akcesoria => Rejestrator dźwięku.

Co to za mikrofon i w jaki sposób jest podłączany?
    Zamieść screena z Panel sterowania => Dźwięk => Nagrywanie
  • Poziom 6  
    Nagrywałem, a raczej próbowałem poprzez wbudowany rejestrator czyli start->programy->rozrywka->''rejestrator dźwięku''.

Mikrofon podłączany do słuchawek poprzez ''jeck'' 3.5, słuchawki to ''CREATIVE FATALITY ''.
    Sam mikrofon był również podpięty bezpośrednio do gniazda w kompie i nic, na innym komputerze z słuchawkami działa i bezpośrednio sam też działa.

Na pierwszym foto widać wszystko odznaczone, a na drugim foto widać mikrofon wyciszony i nie da się go odznaczyć: Brak dźwięku SIS7012 - Brak sterowników Nie da się włączyć.
    Masz tutaj możliwość zmiany wyboru?
  • Poziom 6  
    Nie, nie ma możliwości wyboru.
    Do dobrego jack'a podłączasz mikrofon?
    Ma być wpięty do różowego.
  • Spec od komputerów
    Sprawdz pod innym systemem np. pod Linuksem livecd/usb, zeby wykluczyc sterowniki i system oraz uszkodzenie karty.
  • Poziom 6  
    zielony działa jako głośniki, słuchawki
    różowy powinien jako mikrofon ale niestety nie działa
    niebieski nie wiem do czego :) ''Niebieskie gniazdko to zazwyczaj wejście liniowe''
    ale próbowałem do poprzemieniać jak tylko się da i nic.

No właśnie co do sterowników to mam zainstalowane tylko to co panowie daliście mi na początku postu, jest możliwe że czegoś brakuje? trzeba coś doinstalować?

Dodano po 21 [minuty]:

Zastanawia mnie to dlaczego nie da się odznaczyć opcji wyciszenia mikrofonu
    mój komputer - panel sterowania - dźwięki mowa i urządzenie audio - dźwięki i urządzenia audio - ''zakładka audio'' i przycisk głośność przy mikrofonie i nie da się odznaczyć...
    a na pasku zadań w 'windowsie ' jest odznaczone Brak dźwięku SIS7012 - Brak sterowników
  • Poziom 6  
    niestety nie ma w ogóle takiej możliwości sprawdzenia innego systemu gdyż ten komputer jest na ''wymarciu'' i nie mogę pozwolić sobie instalacje czegokolwiek a już w ogóle dodatkowego systemu ...
  • Spec od komputerów
    Systemu livecd/usb sie nie instaluje, wystarczy uruchomic z bootowalnego nosnika.
  • Poziom 6  
    Nie wiem, to mi się w ogóle nie odpala.
  • Spec od komputerów
    Jak wykonasz wszystko poprawnie to sie uruchomi.
  • Poziom 6  
    Nie da sie tego odpalić.
  • Spec od komputerów
    Potrafisz sie wysilic i napisac cos wiecej?

Pobrales iso? W oprogramie do nagrywania wybrales nagrywanie plyty z obrazu i nagrales?

Czy moze uruchamiasz z usb?

W biosie wybrales bootowanie z nosnika na ktorym masz linuksa?

Wyswietla sie jakis blad?
  • Poziom 6  
    Panowie bo jestem w trakcie walki z ''lili USB creator'' i tam jest straszny duży wybór tych ''linuxów'' jaki ja mama wybrać ?? Brak dźwięku SIS7012 - Brak sterowników

Dodano po 5 [minuty]:

POPRAWKA
    Przepraszam za nie odpowiadanie ale miałem na pulpicie linka do ''elektroda.pl ''do mojego postu, ale nie zauważyłem że dyskusja rozciągnęła się już na drugą stronę , i cały czas otwierałem tego linka i widziałem że mój post jest ostatni ...
  • Spec od komputerów
    Mozesz wybrac pierwszy na liscie, Ubuntu.

Wychodzi na to, ze niczego nie wykonales i piszesz, ze nie dziala, typowy uzytkownik...
  • Poziom 6  
    ściągnąłem program o nazwie ''LinuxLive USB Creator'' zainstalowałem go , wybrałem nośnik USB i teraz jestem na etapie wyboru ''systemu, wersji '' jaki system mam wybrać i jaka wersje ?
    Przecież kolega @Kolobos napisał ci
    Kolobos napisał:
    Mozesz wybrac pierwszy na liscie, Ubuntu.
  • Spec od komputerów
    Czy masz jakis problem z czytaniem?

To jeszcze raz:
    > Mozesz wybrac pierwszy na liscie, Ubuntu.
  • Poziom 6  
    tak wiem ale jak pisałem posta z ''co mam pobrać to jeszcze nie było odpowiedzi ''post miał być doklejony do postu z ''skrinem ''

Dodano po 3 [minuty]:

22;45

ale niestety jest problem z automatycznym pobraniem systemu ''pisze że nie możne pobrać ''

''please check your internet connection or try with another linux''''Sprawdź połączenie internetowe lub spróbuj z innym linuxem''

no online mirror found--->Nie znaleziono lustrzanego online
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Pobierz iso recznie ze strony ubuntu i w ''LinuxLive USB Creator'' wybierz tworzenie nosnika z obrazu, ktory pobrales. Mozesz tez uzyc Rufus zamiast LinuxLive USB Creator'.
  • Poziom 6  
    OK jestem w trakcie pobierania systemu z linka od ''RADU23 '' pobieranie bezpośrednio wersji 32
    widzę że zajmuje on 1,5 GB to na pendrive 1 GB nie wejdzie ? :)
    DaVViiD napisał:
    widzę że zajmuje on 1,5 GB to na pendrive 1 GB nie wejdzie ? :)

Logiczne że nie.
  • Poziom 6  
    1 czy może być taka dystrybucja ?
    2 ile miejsca tam zaznaczyć ? Brak dźwięku SIS7012 - Brak sterowników