Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Brak możliwości przesłania dźwięku Dolby Digital przez HDMI

Joorkan 07 Lip 2017 21:20 534 3
  • #1 07 Lip 2017 21:20
    Joorkan
    Poziom 9  

Witam wszystkich,
    Mój problem polega na braku możliwości przeniesienia dźwięku 5.1 z komputera na zestaw kina domowego za pośrednictwem TV. Moje połączenie i sprzęt:

komputer Lenovo G700 z Windows 10 -> poprzez HDMI z TV LG 42lf5800 -> do zestawu kina domowego z Bluray Samsung HT-J5150 za pośrednictwem światłowodu.

Próbowałem różnych sposobów, grzebałem w ustawieniach i TV, i zestawu kina, i komputera - i nic. Jak włączę film przez USB - jest okej, dźwięk przestrzenny działa. W instrukcji obsługi TV nie jest nic napisane, aby podłączenie źródła z HDMI i przesłanie do zestawu przez światłowód eliminowało dźwięk 5.1. Wydaje mi się, że to może kwestia zainstalowania dodatkowych sterowników/programów na komputerze. Dodam jeszcze, że gdy podłączę komputer do TV, kliknę na "Dźwięk" i "Odtwarzanie" - pokazuje mi mój TV LG. Gdy kliknę na "Konfiguracja głośników" pokazuje tylko dźwięk stereo.

Bardzo proszę o pomoc i wskazanie, co może być nie tak :)

0 3
  • #2 08 Lip 2017 04:57
    mi-cha-el
    Poziom 11  

Kolego też tak kombinowałem, co prawda był to starszy model telewizora LG ale problem jak u Ciebie tj. połączenie PC HDMI >TV HDMI >zestaw kina domowego i nic z tego- wychodzi jedynie sygnał 2.0 tu jest wyjaśnienie http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/79452-te...-samsung-dzwiek-5-1-z-wyjscia-optycznego.html
    Pozostaje połączenie bezpośrednie PC>zestaw kina domowego wtedy będziesz miał 5.1, jeszcze kwestia jak to połączyć PC HDMI>kino domowe wejście optyczne, więc pozostaje zakup czegoś np. takiego http://allegro.pl/konwerter-adapter-hdmi-arc-do-toslink-i6177034401.html wtedy powinno to zadziałać.

0
  • #3 08 Lip 2017 07:10
    Polon_us
    Poziom 41  

Osobiście odradzałbym kupno urządzenia sugerowanego w powyższym wpisie.
    Jego specyfikacja wyraźnie mówi:

" ... konwerter nie wyodrębnia sygnału audio z sygnału HDMI wychodzącego ze źródła, tylko sygnał ARC z gniazda HDMI z odbiornika. "

Telewizor autora tematu nie wspiera funkcji ARC, także wykorzystanie tego urządzenia jest bardzo problematyczne.

W zamian sugerowałbym kupno urządzenia wydzielającego sygnał audio z sygnału HDMI np. Allegro aukcja #6749491897
    Ten wydzielony sygnał audio jest w postaci cyfrowej S/PDIF - sygnał optyczny.

0
  • #4 08 Lip 2017 09:42
    Joorkan
    Poziom 9  

Panowie dzięki za pomoc, ale okazało się, że wina leżała po stronie ustawień moje odtwarzacza wideo (PotPlayer) - wystarczyło pozmieniać ustawienia i dźwięk 5.1 (prawdziwy, a nie symulowany) śmiga aż miło.
    Pozdrawiam :)

0