Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SRV45T53EU - zmywarka nie pompuje wody i nie chce się zresetować

damiano78 08 Lip 2017 09:15 981 2
  • #1 08 Lip 2017 09:15
    damiano78
    Poziom 9  

Witam

Mam problem ze zmywarką Bosch SRV45T53EU otóż żona włączyła zmywarkę (program szybki ok 30min) i wyszła gdy wróciła po 3-ch godzinach zmywarka wskazywała 0 min lecz nadal pracowała pompa odpływowa po czym ją wyłączyła.

Następnego dnia włączyłem program szybki by sprawdzić co się dzieje, po około 10 minutach poszedł dym i czuć było zapach spalenizny, sprawdziłem programator, spaleniu uległ przekaźnik nr 1 (na zdjęciu) przekaźnik nr 2 miał również nadpalenie dlatego oba wymieniłem na odpowiednik Relpola 6VDC, ponadto wyczyściłem płaszcz wodny i pływak.
    Bosch SRV45T53EU - zmywarka nie pompuje wody i nie chce się zresetowaćBosch SRV45T53EU - zmywarka nie pompuje wody i nie chce się zresetowaćBosch SRV45T53EU - zmywarka nie pompuje wody i nie chce się zresetować
    Po załączeniu zmywarka wyświetla poprzedni program którego nie można zresetować (wciskam dwa klawisze) cały czas wypompowuje wodę (gdy wleje z wiadra do komory cały czas ją odpompowuję mimo otwartych drzwi), woda została pobrana do urządzenia lecz nie kręcą się dysze myjące (pompa myjąca nie startuje).
    Bosch SRV45T53EU - zmywarka nie pompuje wody i nie chce się zresetowaćBosch SRV45T53EU - zmywarka nie pompuje wody i nie chce się zresetowaćBosch SRV45T53EU - zmywarka nie pompuje wody i nie chce się zresetować
    Nie wiem co mogło spowodować spalenie przekaźników (za długo pracująca pompa odpływowa?) nie wiem za co one odpowiadają. Może moduł sterujący padł, albo problem z pompą bądź kondensatorem startującym?
    Proszę o jakieś sugestie od czego zacząć.

pozdrawiam

0 2
  • #2 10 Lip 2017 23:59
    szypek72
    Specjalista AGD

Możesz trochę jaśniej? Pobiera wodę i nie rusza pompa myjąca czy cały czas pracuje pompa spustowa (nawet przy otwartych drzwiach)?

1
  • #3 11 Lip 2017 07:29
    damiano78
    Poziom 9  

Witam

Pompa spustowa pracuje zarowno przy otwartych jak i zamknietych drzwiach, natomiast pompa myjąca nie pracuje w ogóle (zarówno przy zamkniętych jak i otwartych drzwiczkach), jest to o tle dziwne że wcześniej podczas pracy gdy sie drzwi otworzyło praca zmywarki ulegała wstrzymaniu.

Pozdrawiam

0