Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet UPC, dekoder Horizon, ograniczenie prędkości sieci bezprzewodowej

09 Lip 2017 10:23 3090 1
  • Poziom 1  
    Witam,
    Posiadam internet 120 Mb/s z UPC. Internet dociera kablem telewizyjnym do dekodera Horizon. Na kablu bez zastrzeżen- 110-120 Mb/s natomiast na wifi kaganiec 30 Mb/s. Korzystam z częstotliwości 5GHz
    1. Częstotliwość 5GHz
    2. Kanały sprawdzone, tylko dwie sieci w okolicy na piątce, kanał ustawiony na sztywno.
    3. Urządzenia mobilne oraz latpot z kartami obsługującymi prędkość.
    4. Horizon stoi na komodzie (1,2m od podłogi) w pobliżu żadnych urządzeń które mogą zakłócić sygnał.
    5. Pomiary wykonywane 1-2m od Horizona
    6. Link do podglądu pomiaru: youtu .be / dcwCQmgGWKY (usun spacje)

Podjęte działania
    1. Próba rekonfiguracji ustawień- bezskuteczna
    2. Kontatk z UPC dnia 7.07 ok 11:21
    Technik stwierdził, że jest nieprawidłowy config lub źle wczytany, stwierdził że podegrał nowy i poprosił o test. Wykonałem 3 pomiary z telefonu- wynik ponad 110 Mb/s. Ok 10 min po rozmowie z technikiem kolejne testy i prędkość znów sztywno 30 :) Kaganiec skutecznie założony na wifi.
    3. Ponowny kontakt z UPC, inny technik próbuje mi wmówić że wszystko cacy (kończyłem szkołę informatyczną specj. sieci komputerowe) oczywiście nasza rozmowa do niczego nie doprowadziła, stwierdził że nie mają możliwości ograniczenia prędkości i on nic o configach nie wie...

Podejrzewam, żę config wrzucony jest w pamięć Horizona lub na switchu dla mojego ip jest QoS na wifi. Czy jest możliwość dostania się do pamięci Horizona i wyciągnięcia wszystkich plików?

Poniżej wszelkie screeny dotyczące ustawień sieci oraz pomiarów podczas rozmowy z technikiem
    Internet UPC, dekoder Horizon, ograniczenie prędkości sieci bezprzewodowej Internet UPC, dekoder Horizon, ograniczenie prędkości sieci bezprzewodowej Internet UPC, dekoder Horizon, ograniczenie prędkości sieci bezprzewodowej Internet UPC, dekoder Horizon, ograniczenie prędkości sieci bezprzewodowej Internet UPC, dekoder Horizon, ograniczenie prędkości sieci bezprzewodowej

Dodano po 18 [godziny] 4 [minuty]:

Ewentualnie może macie jakieś rady co do konfiguracji lub sposobu załatwienia sprawy z UPC. Moga wysłać technika na sprawdzenie ale jeśli przy jego wizycie będzie wszystko ok to naliczają 50 zł.
  • Poziom 43  
    krzycho0001 napisał:
    Czy jest możliwość dostania się do pamięci Horizona i wyciągnięcia wszystkich plików?

Nie - jego oprogramowanie jest w chmurze.
    krzycho0001 napisał:
    Ewentualnie może macie jakieś rady co do konfiguracji lub sposobu załatwienia sprawy z UPC

Zresetuj ustawienia Horizona do ustawień początkowych i skonfiguruj ponownie.