Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi esam 3000 - ekspres nie puszcza wody do zaparzacza

08 Lip 2017 17:48 972 6
  • Poziom 9  
    Witam, mam DeLonghi esam 3000. Wszystko niby działa,ale gdy chcę zaparzyć kawę, cały proces krok po kroku jest wykonywany młynek mieli kawe (tylko samo parzenie kawy nie następuje). Tzn. w momencie kiedy zaparzacz jest w pozycji u góry, gdzie powinno nastąpić podanie wody i parzenie kawy, jest tam tylko chwilę i zaraz powraca do dolnej poziomu wysypując suchą kawę do pojemnika, nie nalewa wody a z dozownika nie ma nawet kropli zaparzonej kawy. W trakcie cofania się zaparzacza na dół sygnalizuje czerwoną migającą lampką kawy mielonej. Po zakończeniu procesu kontrolka z kawą mieloną nadal miga. Proszę o pomoc

• Specjalista AGD
    Pompa się uruchamia wogole ?
  • Poziom 9  
    witam, pompa się nie uruchamia, zaparzacza dochodzi do góry i zaraz zaczyna się cofać a w tym czasie zaczyna migać kontrolka kawy mielonej. Ciekawa sytuacja jest gdy wejdę w opcje serwisowe i przesunę zaparzacz do góry bez problemu mogę uruchomić pompę i woda popłynie przez zaparzacz
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Trzeba by było sprawdzić górny mikrowlacznik grzałki.
    Jeżeli wszystko z nim okey to zapewne czujnik halla szwankuje. Znajduje się on przy silniku napędu zaparzacza.
  • Poziom 9  
    a gdzie znajduje się górny mikrowlacznik grzałki
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Przy grzalce od jej wewnętrznej strony.
  • Poziom 9  
    wymieniony czujnik halla i wszystko gra
    pozdrawiam