Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Reset biosu Lenovo z50-70

08 Lip 2017 21:14 2610 3
  • Poziom 2  
    Witam, mam lenovo z50-70 i czy wie ktoś jak mogę zresetować hasło do Biosu?
    Próbowałem:
    ! Programy, np. Hiren's Boot CD
    ! Odpakować Update i w nim zmienić password na 1 i cmos_clear na 1 w platform.ini
    ! Odlutowałem Bateryjkę CMOS która była przylutowana do płyty głównej
    ! Kompinacje Klawiszy przy starcie
    ! Zmienić datę na któryś tam rok i w biosie kliknąć ALT + R
    ! Cofnąć UPDATE BIOSU Z wersji 91 na 26 - boję się na wcześniejsze, ale jak ktoś mi powie, że to pomoże i to udokumentuje to to zrobię.
    Jest Ktoś kto mi pomoże i nie da odpowiedzi: daj to do serwisu, oddaj na gwarancję albo wymień płytę główną lub UWAGA HIT - Wsadź do RYŻU!!
    Będę ten post obserwować ok 6 miesięcy i czekał na odpowiedz - zwykle odpowiadam w ciągu max 5 min. Z góry Dziękuję. oraz czy bezpieczne jest zwarcie 5 i 6 zworki, czyli sda i scl w eeprom przy starcie laptopa?
  • Spec od komputerów
    kacper_korczak napisał:
    oraz czy bezpieczne jest zwarcie 5 i 6 zworki, czyli sda i scl w eeprom przy starcie laptopa?

O jakim układzie mowa?

kacper_korczak napisał:

Jest Ktoś kto mi pomoże i nie da odpowiedzi: daj to do serwisu, oddaj na gwarancję albo wymień płytę główną lub UWAGA HIT - Wsadź do RYŻU!!

Nie chwaląc się jam ci to.
    Dwa warunki musisz spełnić:
    -muszę mieć fizycznie płytę w ręku.
    -musisz udowodnić mi że to Twój laptop.
  • Poziom 2  
    No to wszystkie warunki spełnione.
    PS: Mam dostęp do Windowsa na tym laptopie, jeśli jest potrzebny. A hasło od biosu zapomniałem i chcę teraz zainstalować hackintosha, ale przez secure boot nie mogę, a Windows to shiit.

Oraz jaką metodą dałoby się zresetować hasło?

Edytowałem. Nie cytuj w całości postu poprzedzającego. Nie ma takiej potrzeby.
    RADU23
  • Spec od komputerów
    kacper_korczak napisał:
    oraz jaką metodą dałoby się zresetować hasło??

To już moje magiczne sztuczki niekoniecznie do publikacji.