Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco Eurocargo - Za wysokie ciśnienie powietrza

08 Lip 2017 23:43 2436 4
 • Poziom 14  
  Witam, auto jak w opisie. Ciśnienie na I i II obwodzie dochodzi do 13,6 bara. Wyskakuje błąd za dużego ciśnienia BC, manometr także pokazuje takie ciśnienie w zbiornikach.
  Auto zjechało na warsztat, i widzę że była już wymieniana podstawa osuszacza i zawór cztero-obwodowy na oryginalnych częściach knorra.

  Albo wadliwa partia podstawy osuszacza, lub ... ?

  Regulacji ciśnienia na podstawie osuszacza nie widać, czy jeszcze coś można sprawdzić?
 • MetalworkMetalwork
 • Poziom 11  
  Jeśli kolego masz taki lub bardzo podobny osuszacz jak poniżej to ciśnienie obniżysz odkręcając tę śrubę na imbus o kilka obrotów.

  Iveco Eurocargo - Za wysokie ciśnienie powietrza

  Niestety te zawory są bardzo wrażliwe na wszelkie zanieczyszczenia w układzie pneumatycznym, jeśli sprężarka np "pluje" olejem po pewnym czasie olej ten zamienia się w dosłownie skamielinę i odkłada się w przewodach na odcinku sprężarka>osuszacz i w tej postaci trafia do zaworu. Zdarzało się że zregenerowany zawór zadziałał kilka razy i odmówił posłuszeństwa, a po kolejnym czyszczeniu sytuacja się w krótkim czasie powtórzyła.
  Jeśli chodzi o regenerację to często zdarzało się że zamontowany osuszacz nie działał i z powrotem trafiał do warsztatu który zajmował się jego naprawą, aż w końcu okazało się że nie nadaje się do naprawy z powodu nadmiernego zużycia kanałów w aluminiowym korpusie mimo montażu nowych uszczelnień.

  Warto wziąć również pod uwagę usterkę samego czujnika ciśnienia.
 • MetalworkMetalwork
 • Poziom 14  
  Czujniki ciśnienia nie okłamują, ponieważ ciśnienie w układzie było sprawdzane manometrem i pokazuje to samo.
  Niestety właśnie takiej regulacji nie ma jak pokazałeś na zdjęciu, i nie wiem czy wymieniać całą podstawę, czy sprawdzić coś jeszcze.

  Osuszacz trochę inny od dołu nie ma tłumika, a rurka która idzie do wydechu.

  Iveco Eurocargo - Za wysokie ciśnienie powietrza
 • Poziom 14  
  Podstawa wygląda nieco inaczej. Nie posiada zaworu ograniczająco ciśnienia. Są dodatkowo dwie wtyczki elektryczne. Jedna zapewnie od grzałki, druga nie wiem.
  Na odlaczonych, czy podłączonych wtyczkach auto bije ciśnienie tak samo.  Iveco Eurocargo - Za wysokie ciśnienie powietrza