Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco Eurocargo - Za wysokie ciśnienie powietrza

Frenzel 08 Lip 2017 23:43 1632 4
  • #1 08 Lip 2017 23:43
    Frenzel
    Poziom 13  

Witam, auto jak w opisie. Ciśnienie na I i II obwodzie dochodzi do 13,6 bara. Wyskakuje błąd za dużego ciśnienia BC, manometr także pokazuje takie ciśnienie w zbiornikach.
    Auto zjechało na warsztat, i widzę że była już wymieniana podstawa osuszacza i zawór cztero-obwodowy na oryginalnych częściach knorra.

Albo wadliwa partia podstawy osuszacza, lub ... ?

Regulacji ciśnienia na podstawie osuszacza nie widać, czy jeszcze coś można sprawdzić?

0 4
  • #2 09 Lip 2017 02:17
    mi-cha-el
    Poziom 11  

Jeśli kolego masz taki lub bardzo podobny osuszacz jak poniżej to ciśnienie obniżysz odkręcając tę śrubę na imbus o kilka obrotów.

Niestety te zawory są bardzo wrażliwe na wszelkie zanieczyszczenia w układzie pneumatycznym, jeśli sprężarka np "pluje" olejem po pewnym czasie olej ten zamienia się w dosłownie skamielinę i odkłada się w przewodach na odcinku sprężarka>osuszacz i w tej postaci trafia do zaworu. Zdarzało się że zregenerowany zawór zadziałał kilka razy i odmówił posłuszeństwa, a po kolejnym czyszczeniu sytuacja się w krótkim czasie powtórzyła.
    Jeśli chodzi o regenerację to często zdarzało się że zamontowany osuszacz nie działał i z powrotem trafiał do warsztatu który zajmował się jego naprawą, aż w końcu okazało się że nie nadaje się do naprawy z powodu nadmiernego zużycia kanałów w aluminiowym korpusie mimo montażu nowych uszczelnień.

Warto wziąć również pod uwagę usterkę samego czujnika ciśnienia.

0
  • #3 09 Lip 2017 22:57
    Frenzel
    Poziom 13  

Czujniki ciśnienia nie okłamują, ponieważ ciśnienie w układzie było sprawdzane manometrem i pokazuje to samo.
    Niestety właśnie takiej regulacji nie ma jak pokazałeś na zdjęciu, i nie wiem czy wymieniać całą podstawę, czy sprawdzić coś jeszcze.

Osuszacz trochę inny od dołu nie ma tłumika, a rurka która idzie do wydechu.

0
  • #4 10 Lip 2017 00:01
    mi-cha-el
    Poziom 11  

W tego typie osuszacza regulacja jest tu:

Pytanie czy przy obecnie ustawionym ciśnieniu zawór działa prawidłowo tzn. otwiera się (spuszcza ciśnienie), a następnie zamyka się, jeśli tak to regulacja wskazanego elementu powinna rozwiązać problem.

0
  • #5 10 Lip 2017 13:59
    Frenzel
    Poziom 13  

Podstawa wygląda nieco inaczej. Nie posiada zaworu ograniczająco ciśnienia. Są dodatkowo dwie wtyczki elektryczne. Jedna zapewnie od grzałki, druga nie wiem.
    Na odlaczonych, czy podłączonych wtyczkach auto bije ciśnienie tak samo.

0
  Szukaj w 5mln produktów