Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka do okien karcher WV2 - Nie włącza się

09 Lip 2017 11:45 40494 25
  • Poziom 22  
    Witam myjka nie włącza się ,po naciśnięci na włącznik mrugnie dioda 4 razy i nic się nie dzieje.Próby ładowania nie dają efektu,ładowarka sprawna.
    Druga sprawa, nie mogę zdjąć dolnej obudowy ,jak ją zdjąć Myjka do okien karcher WV2 - Nie włącza się Myjka do okien karcher WV2 - Nie włącza się Myjka do okien karcher WV2 - Nie włącza się ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Witam, typowe uszkodzenie to rdza na wałku silnika-myjkę trzeba rozebrać między turbinkę a slnik prysnąć preparatem WD , z wałka silnika usunąć rdzę. Ręcznie pokręcić turbinką, na początku wyczuwalny będzie opór, zrobić ponownie kilka obrotów i ponownie prysnąć WD we wskazane miejsce. Dolna część zamocowana jest na zatrzaskach można je zwolnić np. wkrętakiem.
  • Poziom 22  
    Dziękuje za odpowiedź, te zatrzaski to od dołu te otwory? bo próbowałem ale nic nie zwalniają?
  • Poziom 23  
    Nie te otwory, zatrzaski są między żółtym a czarnym Myjka do okien karcher WV2 - Nie włącza się .
  • Poziom 22  
    Otworzyłem, , silniczek drgnie,i stoi po naciśnieciu przycisku.Wirnik chodzi lekko jak kręcę palcem,ale niestety na płytce są zacieki i plamy,czyli wina elektroniki ? czy da sie to naprawić? Myjka do okien karcher WV2 - Nie włącza się Myjka do okien karcher WV2 - Nie włącza się Myjka do okien karcher WV2 - Nie włącza się
  • Poziom 23  
    Jakie napiecie ma akumulatorek? Elektronikę przemyj rozpuszczalnikiem nitro.
  • Poziom 22  
    3,47V ma ,ok zaraz przemyje, mam w spraju do elektroniki ,myłem nim przepływomierz samochodu.

Dodano po 19 [minuty]:

No niestety,umyłem dokładnie i nic :-( .Po naciśnięciu włącznika prąd nie idzie na silniczek , miernik wskazuje na przewodach przy silniczku 0,00 V.
  • Poziom 23  
    Akumulatorek jest nie naładowany, napięcie znamionowe 3,7V po naładowaniu 4,2V, być może akumulatorek już się skończył.

Dodano po 9 [minuty]:

Sprawdź ładowarkę czy na wyjściu wtyku jest napięcie, podłącz ładowarkę do gniazda myjki i pomierz czy ładowarka ładuje akumulator, jeżeli ładuje poczekaj aż napięcie na akumulatorze wrośnie przynajmniej do 3,7V wtedy załącz myjkę. Przy napięciu 3,4V elektronika nie załączy zasilania na silnik.
  • Poziom 22  
    Ładowarka działa ma na zasilaniu 5,5V,A w którym miejscu sprawdzić to ładowanie?
  • Poziom 23  
    Elektronika przy napięciu 3,4V nie załączy zasilania na silnik, jest to tak ustawione w celu zabezpieczenia akumulatora przed całkowitym rozładowaniem.
  • Poziom 22  
    A w którym miejscu mierzyć czy ładuje?
  • Poziom 22  
    Przed ładowaniem ,akumulator miał 3,38V.Przez 50min. ładowania akumulator nadal ma 3,38V. Czyli coś z układem ładowania? czy jednak akumulatorek? Wymontowałem akumulator,i zmierzyłem prąd na stykach akumulatora bez akumulatora z podłącziną ładowarką i jest tylko 0,28 V
  • Poziom 23  
    Takimi metodami to dobijesz tą elektronikę.
  • Poziom 22  
    Ok,to nie będę nic kombinował . To co teraz byś poradził jak nie ładuje?
  • Poziom 23  
    Błąd popełniłeś podłączając ładowarkę do elektroniki bez akumulatora. Elektronika normalnie zasilana jest napięciem 3,7V (4,2V po naładowaniu całkowitym akumulatora). Ładowarka jak piszesz daje 5,5V pomyśl co mogło się stać po przekroczeniu napięcia zasilania.
    Moja propozycja to- jezeli dysponujesz zasilaczem stabilizowanym 3,7V i prądzie 3A to podłącz to zasilanie w miejsce akumulatora nie pomyl + z - sprawdź czy silnik ruszy, jeśli tak to myjka jest sprawna i trzeba zająć się ładowarką.
  • Poziom 22  
    Niestety nie posiadam takiego zasilacza,jutro kupię akumulatorek
    Myjka do okien karcher WV2 - Nie włącza się
    ,zamontuję i zobaczę czy ładuje,bo ładowarka na 100% jest sprawna bo pożyczyłem drugą od znajomych ,gdzie u nich ładuje taką samą myjkę. A po włożeniu akumulatorka nadal jest to drgnięcie silniczka ,objawy takie same ,to może nic się nie stało przez tą moją głupotę :-)
  • Poziom 34  
    Te myjki to niestety badziew. Miałem podobny problem w ostatnim tygodniu gwarancji . Serwis zakwalifikował myjkę do wymiany na nową. Wg serwisanta autoryzowanego serwisu Karchera te myjki nie wytrzymują dłużej niż rok po gwarancji.
  • Poziom 22  
    Witam ponownie, czy takie ogniwo będzie dobre:
    Li-Ion SONY US18650V3 3,6V 2250mAh 10A ,czy 10A to nie za dużo?
  • Poziom 43  
    leszekppp napisał:
    czy 10A to nie za dużo?

10A to maksymalny prąd który można bezpiecznie pobierać z ogniwa. Nie oznacza to, że cały czas taki prąd będzie płynął w obwodzie. Bardzo prawdopodobne, że silnik pobiera dużo mniejszy prąd niż 10A więc takie ogniwo będzie pracować w komfortowych warunkach.
  • Poziom 22  
    Dzięki za odpowiedź.
  • Poziom 38  
    leszekppp napisał:
    zamontuję i zobaczę czy ładuje,bo ładowarka na 100% jest sprawna bo pożyczyłem drugą od znajomych ,gdzie u nich ładuje taką samą myjkę.

Miałem do czynienia z podobnym urządzeniem i nie jest to ładowarka tylko sam zasilacz, o ładowaniu decyduje elektronika na PCB, także równie dobrze sama "elektronika" może nie podawać prądu na ogniwo.
  • Poziom 22  
    Witam ponownie, w końcu zamontowałem ogniwo i myjka chodzi, jednak nie ładuje akumulatora gdzie szukać przyczyny?Dioda na włączniku mrugnie 2 razy i gaśnie.
  • Poziom 12  
    Karcher wypuścił totalne badziewie. Dzisiaj dostałem takie cuś od znajomego. Osobiście posiadam firmy Leifheit i tam o zalaniu płytki nie ma mowy. Nie ma praktycznie takiej możliwości, bo jeśli już jakaś woda dostanie się na wirnik, to ma on okienka, gdzie wyrzuci wodę, no i wygląda całość 1000x bardziej solidnie i szczelnie (nie rozbierałem, ale pod wirnikiem przy obudowie są jeszcze jakieś metalowe płytki) - brak tematów o serwisie na forum mówi wszystko. Ta co dostałem Karchera zalana - wirnik i pod nim otwór jak palec, gdzie woda może płynąć. Obudowa elektroniki pod wirnikiem ma jakieś niby rowki do odprowadzania wody - LOL. Silnik ma sporo białego osadu na obudowie a płytka w 1 miejscu przy łączeniu kabelka włącznika. Bateria albo zabezpieczenie zadziałało wewnętrzne albo zalanie i zwarcie całkowicie wyładowało, bo jest 0V na niej. Baterię podstawiłem z baterii lapkowej. Na szczęście nic nie wysiadło z elektroniki, bo od razu ruszyło ładowanie i działa - tak na marginesie silnik głośny jak wiertarka. W Lefheit pracuje to raczej bardziej po ludzku. Po prostu Karcher = chłam.

fredo110
    Dlaczego miałby uwalić elektronikę po podłączeniu bez baterii? To nie jest elektronika z baterii w lapku, że się blokuje itp jak nie wykrywa napięcia. Tu są raptem 3 układy, jakieś pewnie najtańsze pierdoły (niżej spisałem). Ja bez baterii podpiąłem ładowarkę i tak samo mierzyłem - nie podaje napięcia na piny. Dopiero po dołączeniu baterii wykrywa i zaczyna ładowanie - zielona dioda. Przy ładowaniu włącznik nie działa. Musi się naładować i po odłączeniu ładowarki dopiero startuje. Proste jak budowa cepa. Także u mnie wymiana baterii i wsio.

leszekppp
    To już trzeba byłoby sprawdzić co za układ tam siedzi, notę katalogową co gdzie ma na pinach i mierzyć. + wcześniej można sprawdzić tranzystory i diody na płytce, bo kilka ich tam jest. Może u ciebie coś padło, układ to wykrywa i sygnalizuje błędem - co samo w sobie już jest dobrą informacją, bo pewnie układ główny żyje... a sprawdziłem i to procek atmel1413 :) Dwa pozostałe to regulator (coś jak zenerka) t431b i jakiś mosfet ior p315h. Oba w budach SOIC. Ja bym sprawdził te układy na start.
  • Poziom 22  
    Kupiłem modułu ładowarki Li-Po na układzie TP4056,wlutowałem i myjka chodzi i ładuje .