Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Myjka do okien karcher WV2 - Nie włącza się

09 Jul 2017 11:45 57363 25
 • Level 22  
  Witam myjka nie włącza się ,po naciśnięci na włącznik mrugnie dioda 4 razy i nic się nie dzieje.Próby ładowania nie dają efektu,ładowarka sprawna.
  Druga sprawa, nie mogę zdjąć dolnej obudowy ,jak ją zdjąć Myjka do okien karcher WV2 - Nie włącza się Myjka do okien karcher WV2 - Nie włącza się Myjka do okien karcher WV2 - Nie włącza się ?
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • LegrandLegrand
 • Level 24  
  Witam, typowe uszkodzenie to rdza na wałku silnika-myjkę trzeba rozebrać między turbinkę a slnik prysnąć preparatem WD , z wałka silnika usunąć rdzę. Ręcznie pokręcić turbinką, na początku wyczuwalny będzie opór, zrobić ponownie kilka obrotów i ponownie prysnąć WD we wskazane miejsce. Dolna część zamocowana jest na zatrzaskach można je zwolnić np. wkrętakiem.
 • Level 22  
  Dziękuje za odpowiedź, te zatrzaski to od dołu te otwory? bo próbowałem ale nic nie zwalniają?
 • Level 24  
  Nie te otwory, zatrzaski są między żółtym a czarnym Myjka do okien karcher WV2 - Nie włącza się .
 • Level 22  
  Otworzyłem, , silniczek drgnie,i stoi po naciśnieciu przycisku.Wirnik chodzi lekko jak kręcę palcem,ale niestety na płytce są zacieki i plamy,czyli wina elektroniki ? czy da sie to naprawić? Myjka do okien karcher WV2 - Nie włącza się Myjka do okien karcher WV2 - Nie włącza się Myjka do okien karcher WV2 - Nie włącza się
 • Level 24  
  Jakie napiecie ma akumulatorek? Elektronikę przemyj rozpuszczalnikiem nitro.
 • LegrandLegrand
 • Level 22  
  3,47V ma ,ok zaraz przemyje, mam w spraju do elektroniki ,myłem nim przepływomierz samochodu.

  Dodano po 19 [minuty]:

  No niestety,umyłem dokładnie i nic :-( .Po naciśnięciu włącznika prąd nie idzie na silniczek , miernik wskazuje na przewodach przy silniczku 0,00 V.
 • Level 24  
  Akumulatorek jest nie naładowany, napięcie znamionowe 3,7V po naładowaniu 4,2V, być może akumulatorek już się skończył.

  Dodano po 9 [minuty]:

  Sprawdź ładowarkę czy na wyjściu wtyku jest napięcie, podłącz ładowarkę do gniazda myjki i pomierz czy ładowarka ładuje akumulator, jeżeli ładuje poczekaj aż napięcie na akumulatorze wrośnie przynajmniej do 3,7V wtedy załącz myjkę. Przy napięciu 3,4V elektronika nie załączy zasilania na silnik.
 • Level 22  
  Ładowarka działa ma na zasilaniu 5,5V,A w którym miejscu sprawdzić to ładowanie?
 • Level 24  
  Elektronika przy napięciu 3,4V nie załączy zasilania na silnik, jest to tak ustawione w celu zabezpieczenia akumulatora przed całkowitym rozładowaniem.
 • Level 22  
  A w którym miejscu mierzyć czy ładuje?
 • Level 22  
  Przed ładowaniem ,akumulator miał 3,38V.Przez 50min. ładowania akumulator nadal ma 3,38V. Czyli coś z układem ładowania? czy jednak akumulatorek? Wymontowałem akumulator,i zmierzyłem prąd na stykach akumulatora bez akumulatora z podłącziną ładowarką i jest tylko 0,28 V
 • Level 24  
  Takimi metodami to dobijesz tą elektronikę.
 • Level 22  
  Ok,to nie będę nic kombinował . To co teraz byś poradził jak nie ładuje?
 • Level 24  
  Błąd popełniłeś podłączając ładowarkę do elektroniki bez akumulatora. Elektronika normalnie zasilana jest napięciem 3,7V (4,2V po naładowaniu całkowitym akumulatora). Ładowarka jak piszesz daje 5,5V pomyśl co mogło się stać po przekroczeniu napięcia zasilania.
  Moja propozycja to- jezeli dysponujesz zasilaczem stabilizowanym 3,7V i prądzie 3A to podłącz to zasilanie w miejsce akumulatora nie pomyl + z - sprawdź czy silnik ruszy, jeśli tak to myjka jest sprawna i trzeba zająć się ładowarką.
 • Level 22  
  Niestety nie posiadam takiego zasilacza,jutro kupię akumulatorek
  Myjka do okien karcher WV2 - Nie włącza się
  ,zamontuję i zobaczę czy ładuje,bo ładowarka na 100% jest sprawna bo pożyczyłem drugą od znajomych ,gdzie u nich ładuje taką samą myjkę. A po włożeniu akumulatorka nadal jest to drgnięcie silniczka ,objawy takie same ,to może nic się nie stało przez tą moją głupotę :-)
 • Level 35  
  Te myjki to niestety badziew. Miałem podobny problem w ostatnim tygodniu gwarancji . Serwis zakwalifikował myjkę do wymiany na nową. Wg serwisanta autoryzowanego serwisu Karchera te myjki nie wytrzymują dłużej niż rok po gwarancji.
 • Level 22  
  Witam ponownie, czy takie ogniwo będzie dobre:
  Li-Ion SONY US18650V3 3,6V 2250mAh 10A ,czy 10A to nie za dużo?
 • Level 43  
  leszekppp wrote:
  czy 10A to nie za dużo?

  10A to maksymalny prąd który można bezpiecznie pobierać z ogniwa. Nie oznacza to, że cały czas taki prąd będzie płynął w obwodzie. Bardzo prawdopodobne, że silnik pobiera dużo mniejszy prąd niż 10A więc takie ogniwo będzie pracować w komfortowych warunkach.
 • Level 22  
  Dzięki za odpowiedź.
 • Level 38  
  leszekppp wrote:
  zamontuję i zobaczę czy ładuje,bo ładowarka na 100% jest sprawna bo pożyczyłem drugą od znajomych ,gdzie u nich ładuje taką samą myjkę.


  Miałem do czynienia z podobnym urządzeniem i nie jest to ładowarka tylko sam zasilacz, o ładowaniu decyduje elektronika na PCB, także równie dobrze sama "elektronika" może nie podawać prądu na ogniwo.
 • Level 22  
  Witam ponownie, w końcu zamontowałem ogniwo i myjka chodzi, jednak nie ładuje akumulatora gdzie szukać przyczyny?Dioda na włączniku mrugnie 2 razy i gaśnie.
 • Level 12  
  Karcher wypuścił totalne badziewie. Dzisiaj dostałem takie cuś od znajomego. Osobiście posiadam firmy Leifheit i tam o zalaniu płytki nie ma mowy. Nie ma praktycznie takiej możliwości, bo jeśli już jakaś woda dostanie się na wirnik, to ma on okienka, gdzie wyrzuci wodę, no i wygląda całość 1000x bardziej solidnie i szczelnie (nie rozbierałem, ale pod wirnikiem przy obudowie są jeszcze jakieś metalowe płytki) - brak tematów o serwisie na forum mówi wszystko. Ta co dostałem Karchera zalana - wirnik i pod nim otwór jak palec, gdzie woda może płynąć. Obudowa elektroniki pod wirnikiem ma jakieś niby rowki do odprowadzania wody - LOL. Silnik ma sporo białego osadu na obudowie a płytka w 1 miejscu przy łączeniu kabelka włącznika. Bateria albo zabezpieczenie zadziałało wewnętrzne albo zalanie i zwarcie całkowicie wyładowało, bo jest 0V na niej. Baterię podstawiłem z baterii lapkowej. Na szczęście nic nie wysiadło z elektroniki, bo od razu ruszyło ładowanie i działa - tak na marginesie silnik głośny jak wiertarka. W Lefheit pracuje to raczej bardziej po ludzku. Po prostu Karcher = chłam.

  fredo110
  Dlaczego miałby uwalić elektronikę po podłączeniu bez baterii? To nie jest elektronika z baterii w lapku, że się blokuje itp jak nie wykrywa napięcia. Tu są raptem 3 układy, jakieś pewnie najtańsze pierdoły (niżej spisałem). Ja bez baterii podpiąłem ładowarkę i tak samo mierzyłem - nie podaje napięcia na piny. Dopiero po dołączeniu baterii wykrywa i zaczyna ładowanie - zielona dioda. Przy ładowaniu włącznik nie działa. Musi się naładować i po odłączeniu ładowarki dopiero startuje. Proste jak budowa cepa. Także u mnie wymiana baterii i wsio.

  leszekppp
  To już trzeba byłoby sprawdzić co za układ tam siedzi, notę katalogową co gdzie ma na pinach i mierzyć. + wcześniej można sprawdzić tranzystory i diody na płytce, bo kilka ich tam jest. Może u ciebie coś padło, układ to wykrywa i sygnalizuje błędem - co samo w sobie już jest dobrą informacją, bo pewnie układ główny żyje... a sprawdziłem i to procek atmel1413 :) Dwa pozostałe to regulator (coś jak zenerka) t431b i jakiś mosfet ior p315h. Oba w budach SOIC. Ja bym sprawdził te układy na start.
 • Level 22  
  Kupiłem modułu ładowarki Li-Po na układzie TP4056,wlutowałem i myjka chodzi i ładuje .