Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron N7010 - Utrata ładowania baterii, nie startuje bez baterii

lolandzal 09 Lip 2017 18:59 375 6
  • #1 09 Lip 2017 18:59
    lolandzal
    Poziom 8  

WItam serdecznie,
    mam problem z laptopem Dell Inspiron n7010, który polega na tym, że laptop stracił zasilanie. Wyglądało to tak, że włączony i podłączony do prądu laptop nagle przestał ładować baterię, a jako że bateria w nim zamontowana jest słaba, pochodził na niej 2 minuty i się wyłączył. Od tamtej pory nie udało mi się go włączyć. Na wpiętej baterii włącza się na 2 sekundy, zapalają się diody na panelu i się wyłącza, bez baterii nie włącza sie wcale. Wnioskuję po tym, że gdyby wpiąć mu naładowaną baterię pewnie by się uruchomił. Wcześniej laptop gubił datę, więc wymieniłem baterię CMOS, bez efektu. Następnie wymieniłem gniazdo zasilania, które było już luźne, niestety również to nie pomogło. Lampka na zasilaczu świeci się ciągłym światłem, zarówno przed jak i po podłączeniu go do laptopa. Sprawdziłem napięcie wyjściowe na końcówce zasilacza i wynosi ono 19,8V (jest to uniwersalny zasilacz z końcówką do Della, normalnie powinno to być 19,5V). Przy wciskaniu przycisku włączania słychać cichy pisk, nie wiem, czy to normalne. Nie zauważyłem żadnych uszkodzeń płyty głównej. Czekam na pomysły, liczę na pomoc, z góry dziękuję.

• Pomocny post
    #2 09 Lip 2017 19:05
    miecho18
    Spec od komputerów

Sprawdź zasilacz pod obciążeniem.

• #3 09 Lip 2017 19:19
    lolandzal
    Poziom 8  

Będę wdzięczny, jeśli mi wytłumaczysz, jak mam to zrobić.

• Pomocny post
    #4 09 Lip 2017 19:59
    boro1234567
    Spec od komputerów

Podłącz sztuczne obciążenie, jeśli nie posiadasz mogą być zastepczo żarówki samochodowe o mocy dobranej do Twojego zasilacza na napięcie 24V.

• #5 11 Lip 2017 17:53
    lolandzal
    Poziom 8  

Postaram się niedługo przetestować zasilacz według Waszych sugestii albo po prostu dostać i podpiąć oryginalny. Tymczasem zauważyłem na płycie głównej takie coś, czy to może być przyczyną? Dla porównania takie same elementy w innym miejscu płyty głównej.

• Pomocny post
    #6 11 Lip 2017 18:12
    boro1234567
    Spec od komputerów

lolandzal napisał:
    Tymczasem zauważyłem na płycie głównej takie coś, czy to może być przyczyną?

To nie jest przyczyna.
    Ktoś lutował ten mosfet w specyficzny sposób.

• #7 12 Lip 2017 14:08
    lolandzal
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedź, w takim razie niedługo dam znać, co z tym zasilaczem.

Dodano po 19 [godziny] 44 [minuty]:

Problemem okazał się wadliwy zasilacz, po podłączeniu nowego laptop działa bez zarzutu, dziękuję za pomoc w diagnozowaniu usterki, pozdrawiam :-)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME