Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie głośniki do radia Pioneer

Trustcio 09 Lip 2017 21:43 855 6
  • #1 09 Lip 2017 21:43
    Trustcio
    Poziom 3  

Witam. Chciałbym kupić jakieś w miarę nie drogie głośniki do samochodu. Będą one używane tylko z radia, nie planuję żadnego wzmacniacza. Radio to z tego co pamiętam to PIONEER DEH-1500UB. Rozstaw ma być 165mm. Chciałbym ,żeby miały w miarę dużo basu, na ile to możliwe w takiej cenie :) Myślę nad:
    HERTZ DCX 165.3
    PIONEER TS-G1731i
    BLAUPUNKT Pure66.2
    PHONOCAR ALPHA 66/026
    Ewentualnie coś innego, chciałbym jak najtaniej bo radio nie rewelacja, auto zresztą też i nie wiem na ile to także nie chcę przepłacać :) Powiedzmy ,że w granicy do 150, mogą być pewnie używane ale raczej ciężko znaleźć coś będzie.

0 6
  • #2 09 Lip 2017 21:46
    adam_1991r
    Poziom 24  

W tej cenie ciężko znaleźć coś dobrego. Wszystkie co zaproponowałeś to są głośniki współosiowe, a do przodu powinno się dać zestaw woofere + tweeter. Na allegro masz taki zestaw za 150zł Pioneer TS-G173Ci. Nic ciekawszego nie znajdziesz w tym budżecie.

0
  • #3 10 Lip 2017 07:06
    Trustcio
    Poziom 3  

To chyba pomyśle nad tym. A orientujesz sie czy wejdą one do Fabii 1 bez żadnych dystansów czy jak to tam się nazywa? W zestawie na allegro piszę ze dystanse mdf w zestawie czyli powinno pasować?

0
  • #4 10 Lip 2017 08:47
    adam_1991r
    Poziom 24  

Pewny nie jestem ale z tego co widzę na internecie konieczny jest zakup dystansów. Bo stary jest połączony z głośnikiem (musisz rozwiercić nity, żeby je ściągnąć). Ogólnie są dwa rodzaje dystansów. Plastykowe i z płyty MDF. W przypadku tych pierwszych podobno da się zamontować głośnik o maksymalnej głębokości 58mm (te pioneery mają mniej, z tego co pisze na stronce to 46mm). W przypadku mdf tego ograniczenia nie ma. Dodatkowo mdf jest twardszy, więc nie będzie tak wibrował jak plastyk. Więc bierz mdf.

W przyszłości wypadało by wygłuszyć również drzwi, żeby dźwięk był dużo lepszy.

Tweetery z tego zestawu zamontuj w miejsce oryginalnych. Ten zestaw nie ma zewnętrznej zwrotnicy z tego co się orientuje więc nie będziesz musiał ciągnąć dodatkowych kabli (o ile w miejscach tweetera masz już poprowadzone oryginalne kable). Jedyną przeróbką jaką będziesz musiał zrobić zarówno przy wooferze jak i tweeterze jest obcięcie oryginalnych kostek i założenie wsuwek głośnikowych. Ewentualnie są dostępne przejściówki, to wtedy podpinasz ją do oryginalnej kostki i masz już kabelki do głośników.

0
  • #5 10 Lip 2017 09:45
    Trustcio
    Poziom 3  

To jak nikt nic nie poleci to chyba zamówie te głośniki .A te dystanse co na aukcji sa nie będą? W opisie jest ze w zestawienie są dystanse montażowe uniwersalne. No i co do zwrotnicy to piszę ze niby jest, czyli musiałbym dodatkowe kable ciągnąć? Wolałbym tego unikać, ale jak głośniki mają być dobre to może spróbuję, tylko ile samochodu bede musiał do tego rozebrać?

1
  • #6 10 Lip 2017 10:13
    adam_1991r
    Poziom 24  

Zwrotnica w tym zestawie polega na kondensatorze na tweeterze, więc nie będziesz musiał nic ciągnąć. Uniwersalne powinny podejść jak mają odpowiednią grubość. Dedykowane mają 3cm. Tylko w dystansach z mdf nie zapomnij przed przykręceniem śruby nawiercić otwór wiertłem 2 lub 3 żeby ci się nie rozwarstwiły. Tutaj masz dedykowane http://allegro.pl/dystanse-glosnikowe-mdf-skoda-fabia-i-1-3cm-przod-i6717161584.html

0
  • #7 10 Lip 2017 18:17
    Trustcio
    Poziom 3  

Dobra zamówiłem, w razie problemów wrócę tu poradzić się :)

0
  Szukaj w 5mln produktów