Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Prosty EMG(Elektromiograf)

maikeel 12 Lip 2017 01:03 4617 51
    maikeel
    Poziom 7  
    zster napisał:
    Czytaj ze zrozumieniem - to nie ty będziesz się użerał. I nie ekscytuj się słowem " hejt" nie znając jego znaczenia. Próbowano wytłumaczyć ci sprawy, o których nie masz bladego pojęcia jednak nadal drążyłeś temat, próbując narzucić swoje. Jak napisałem - skoro znasz się na tym ( a piszesz tak, jakbyś co najmniej 50 takich urządzeń zaprojektował ) , zrób to sam. Jeśli się nie znasz - zapłać za czyjąś wiedzę i nie neguj jego wyceny czy propozycji rzucając hasłem "hejtu". Czy elektrykowi, wykonującemu instalację w twoim mieszkaniu też mówisz "Paaanie, po co ta różnicówka! Tu same rozgarnięte osoby są!" ?
    Cytat:
    nawet nie wiesz ile czasu w moich badaniach to urządzenie będzie monitorować !

Nie muszę tego wiedzieć. Dłużej niż milisekundę? Wystarczy. Takim zdaniem udowadniasz właśnie, że "wiesz lepiej".
    Czemu piszą osoby, których budżet nie interesuje? By uświadamiać jutubowych ekspertów jak bardzo ich wyobrażenia o kosztach i nakładzie pracy niezbędnym do DOBREJ i BEZPIECZNEJ realizacji mijają się z rzeczywistością. Może inny zlecający przeczyta taki temat i zastanowi się dwa razy, zanim wyskoczy z kwotą 1000 zł brutto za zaprojektowanie i złożenie telewizora twierdząc przy tym, że przecież można kupić telewizory po 500 zł ...
    Dostałeś dobre rady i ostrzeżenia o zagrożeniach. Zrobisz jak uważasz. Bez odbioru.

Dostałem już kilka normalnych ofert więc z wyceną aż tak się nie pomyliłem.... !!! czekam na kolejne.

A w tym wątku spotkałem się może nie z hejtem ale Z CHAMSKIM NACIĄGANIEM CENY na zasiecie, 'nikt tego nie zrobi', 'hahha to jest warte niewiadomo ile' ? Ludzie to poniżej jakiegokolwiek poziomu, są pewne elementarne zasady kultury, jesli wyceniam swój czas na więcej skaładam oferte na prv i tyle, a nie piszę o jakiś godzinach, ile ja bym za to wziął itd.

Pisałem 100 razy najprostrzy układ do testów!!!

Nie neguje wiedzy ale np. NEGUJE przydatność zabezpieczeń na tym etapie bo jak się okazało można za darmo uzyskać bezpieczeństwo na tym etapie badań!! więc miałem RACJĘ i za tą info dziękuje (wole testować na laptopie na baterii dla bezpieczeństwa i dopiero po zweryfikowaniu przydatności owszem zapłace i kilka tys. za zabezpieczenia, certyfikaty itd!!!)

W kilku postach proponowaliście kupno układu za 40$, czy ten układ spełni moje oczekiwania (czy wykryje tak małe ruchy mieśnia)? Jesli tak to wystarczyłoby dołączyc komunikację z PC (z tego co czytałem to są nawet moduły Wi-fi za kilkadziesiąt zł (może piszę bzdury, proszę o zweryfikowanie)). Wtedy takie rozwiązanie byłoby również akceptowalne.

Moderowany przez dondu:

Proszę nie krzyczeć na forum i nie odnosić się niekulturalnie do dyskusji.
    To druga prośba dotyczy także pozostałych osób.

Temat został odblokowany na kolegi prośbę, ale proszę się pilnować, bo ponownie zostanie zamknięty przez admina.

Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • IGE-XAOIGE-XAO
    jkwi
    Poziom 2  
    400 zł to nie jest nawet 8h pracy elektronika/programisty ze średnim doświadczeniem. Nie da się dobrze zrobić urządzenia z akwizycją danych i przesyłaniem ich do komputera w tym czasie za te pieniądze. Nikt tu nikogo chamsko nie naciąga. Takie propozycje są po prostu śmieszne :) a jak wiadomo dobrze się pośmiać.

SERDECZNIE POZDRAWIAM!
    atom1477
    Poziom 43  
    maikeel napisał:
    [Jesli tak to wystarczyłoby dołączyc komunikację z PC (z tego co czytałem to są nawet moduły Wi-fi za kilkadziesiąt zł (może piszę bzdury, proszę o zweryfikowanie)).

Niestety to tak nie działa. 90% kosztów jest po stronie oprogramowania. A taki moduł WiFi trzeba właśnie oprogramować. Te najtańsze wymagają zwykle więcej zabawy w programowanie.
    Ostatnio są dostępne tanie moduły łatwe w programowaniu. Ale jednak coś tam przy nich trzeba zrobić. A nie tylko dołączyć jak myszkę USB do kompa (że podłączasz i od razu działa).
    Sam się o tym przekonałem. Miałem gotowy moduł, gotowe kody, gotowe softy do konfiguracji na PC, a modułu przez kilka godzin nie uruchomiłem mimo pomocy jednej osoby z tego forum.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    aaanteka
    Poziom 38  
    maikeel napisał:
    Ja potrzebuję układ max za 2mc!!! jak go zrobisz to zarabiasz 15minut masz 1200zł/h

Kolego trochę powagi i realizmu . Zalogowanie się na danym portalu aukcyjnym i zakup podzespołów zajmie więcej niż godzinę .
    Kwadrans jest potrzebny na uruchomienie odpowiednich programów na komputerze i realizacji połączenia .
    Szkoda słów.
    Czy ty kolego kiedykolwiek miałeś w ręku dokumentację ,opracowanie urządzenia elektronicznego ? Ponoć chcesz w przyszłości urządzenie certyfikować ,jak dobrze pamiętam? Wszystko ,to wymaga nakładu pracy ,czasu ,wiedzy i umiejętności .
    Dodatkowo co rusz dodajesz do zlecenia nowe rozwiązania jak to BT.
    Reasumując dla doświadczonego praktyka ,mającego już podobny projekt za sobą, realizacja czegoś takiego ,po dostarczeniu podzespołów zajmie 2-3 godziny , czyli według proponowanej przez ciebie stawki wyniesie 2400-3600 pln .
    maikeel
    Poziom 7  
    aaanteka napisał:
    maikeel napisał:
    Ja potrzebuję układ max za 2mc!!! jak go zrobisz to zarabiasz 15minut masz 1200zł/h

Kolego trochę powagi i realizmu . Zalogowanie się na danym portalu aukcyjnym i zakup podzespołów zajmie więcej niż godzinę .
    Kwadrans jest potrzebny na uruchomienie odpowiednich programów na komputerze i realizacji połączenia .
    Szkoda słów.
    Czy ty kolego kiedykolwiek miałeś w ręku dokumentację ,opracowanie urządzenia elektronicznego ? Ponoć chcesz w przyszłości urządzenie certyfikować ,jak dobrze pamiętam? Wszystko ,to wymaga nakładu pracy ,czasu ,wiedzy i umiejętności .
    Reasumując dla doświadczonego praktyka ,mającego już podobny projekt za sobą, realizacja czegoś takiego ,po dostarczeniu podzespołów zajmie 2-3 godziny , czyli według proponowanej przez ciebie stawki wyniesie 2400-3600 pln .

Proszę o niespamowanie
    Wiem jakie oferty dostaje i już jest kilka normalnych ofert (liczonych w setkach), stąd mogę stwierdzić ze te wyceny idące w tys za układ złożony z kilku elementów są śmieszne:)!!!

Widzę poprostu że niektórych boli że są freelancerzy którzy normalnie pracują . Najbardziej boli to firmy bo freelancer zrobi to samo za np. 500zł i zarobi 500zł, a w firmie klient np. zapłaci 4000zł pracownik zarobi 200zł a 3800zł idzie na pensje prezesa i mam podejrzenia że firmy już zaglądają na takie fora...szkoda:(((( firmy lub ludzi którzy starają się mega wywindować cenę dlatego proszę w tym temacie:

oczekuję w wątku porady, odp. pytań i uwagi techniczne dotyczące projektu ,
    A oferty cenowe PROSZĘ NA PRV bo to nic nie wnosi!!!Z góry dziękuje!

Uściślając:
    -Najprostszy i najtańszy układ EMG który wykryje opisane w mat. z 1 postu ruchy mięśnia
    -opis jak dane doprowadzić do Visuala/Matlab
    (zdaję się że dla niektórych układów na RS lub USB są gotowe biblioteki pod Matlaba/C++....Czy mógłbym prosić o nawę lub link (poczytam czy sam to szybko oprogramuje)? Z góry dziękuję )
    jak coś jest niejasne proszę sprecyzować pytanie

czy układ sprzedawany - ten za 40$ da się wykorzystać i połączyć z jakimś układem z gotową obsługą np. Matlab'a??

, a jeśli tak to czy ktoś chciałby w ten sposób to rozwiązać?

Moderowany przez ANUBIS:

Na prośbę zawartą w poniższym raporcie ponownie otwieram temat:

Cytat:
    Treść raportu:
    12 Lip 2017 19:03 :: maikeel
    Prośba o odblokowanie tematu: "Proszę o odbl. licząc na cenne dalsze uwagii - zadane pytania w ostatnim poście. Tak na marginiesie nie chodzi o mnie ale zwracam mod. uwagę że 3/4 postów to nachalny marketing nic nie wnoszący do tematu - mogę się nie znać na temacie ale jesli dostaję oferty wykonania za 500zł, a w kom. nachalnie jestem bombardowany przez niektórych użytkowniów dyskredytacją to chyba nie najlepiej świadczy o dziale...i to nie chodzi o mnie zwracam tylko uwagę na takie prktyki bo niestety na zagr. serwisach (jestem programistą fl) też są i się z nimi walczy Z góry dziękuję za odbl. bo niektórzy mi bardzo pomogli"

el_sys
    Poziom 13  
    maikeel napisał:
    aaanteka napisał:
    maikeel napisał:

Szkoda słów.

Proszę o niespamowanie
    Wiem jakie oferty dostaje i już jest kilka normalnych ofert (liczonych w setkach), stąd mogę stwierdzić ze te wyceny idące w tys za układ złożony z kilku elementów są śmieszne:)!!!

Widzę poprostu że niektórych boli że są freelancerzy którzy normalnie pracują . Najbardziej boli to firmy bo freelancer zrobi to samo za np. 500zł i zarobi 500zł, a w firmie klient np. zapłaci 4000zł pracownik zarobi 200zł a 3800zł idzie na pensje prezesa i mam podejrzenia że firmy już zaglądają na takie fora...szkoda:(((( firmy lub ludzi którzy starają się mega wywindować cenę dlatego proszę w tym temacie:

oczekuję w wątku porady, odp. pytań i uwagi techniczne dotyczące projektu ,
    A oferty cenowe PROSZĘ NA PRV bo to nic nie wnosi!!!Z góry dziękuje!

Uściślając:
    -Najprostszy i najtańszy układ EMG który wykryje opisane w mat. z 1 postu ruchy mięśnia
    (zdaję się że dla niektórych układów na RS lub USB są gotowe biblioteki pod Matlaba/C++....Czy mógłbym prosić o nawę lub link (poczytam czy sam to szybko oprogramuje)? Z góry dziękuję )

czy układ sprzedawany - ten za 40$ da się wykorzystać i połączyć z jakimś układem z gotową obsługą np. Matlab'a??

[mod="ANUBIS"]Na prośbę zawartą w poniższym raporcie ponownie otwieram temat:

Kolego a według Ciebie to jak działa większość freelancer'ów ? Nikt nie ma działalności, nikt nie płaci podatków, nie utrzymuje strony www, serwera, nie musi płacić ZUS-u oraz ponosić wszelkich innych opłat za licencje programów do projektowania, programowania itd.itd.

Większość osób, które znam i które zajmują się projektowaniem czy produkcją to jednoosobowe firmy, a nie spółki, gdzie dla prezesa idzie ponad 50% środków itp. Zanim Kolega zarzuci coś takiego komukolwiek, radzę sprawdzić rynek i jak to wygląda... Chyba, że Kolega zna osoby, które wszystko robią na czarno i do tego pracują na pirackim oprogramowaniu, takim życzymy (bo to nie tylko moje zdanie, ale środowiska elektroników, w którym się obracam), aby odpowiednie urzędy i instytucje dały takie kary, żeby w/w musieli brać kredyty na 40 lat, żeby to spłacić.

Jakby Kolega dostał tyle super ofert jak to napisał, to po co dalej kontynuować temat skoro ktoś już może to zrobić za niewielką kwotę???

Proszę nie odbierać postu jako atak, ale obiektywną ocenę sytuacji.

Pozdrawiam,
    Wojtek.
    maikeel
    Poziom 7  
    el_sys napisał:

Kolego a według Ciebie to jak działa większość freelancer'ów ? Nikt nie ma działalności, nikt nie płaci podatków, nie utrzymuje strony www, serwera, nie musi płacić ZUS-u oraz ponosić wszelkich innych opłat za licencje programów do projektowania, programowania itd.itd.

Większość osób, które znam i które zajmują się projektowaniem czy produkcją to jednoosobowe firmy, a nie spółki, gdzie dla prezesa idzie ponad 50% środków itp. Zanim Kolega zarzuci coś takiego komukolwiek, radzę sprawdzić rynek i jak to wygląda... Chyba, że Kolega zna osoby, które wszystko robią na czarno i do tego pracują na pirackim oprogramowaniu, takim życzymy (bo to nie tylko moje zdanie, ale środowiska elektroników, w którym się obracam), aby odpowiednie urzędy i instytucje dały takie kary, żeby w/w musieli brać kredyty na 40 lat, żeby to spłacić.

Jakby Kolega dostał tyle super ofert jak to napisał, to po co dalej kontynuować temat skoro ktoś już może to zrobić za niewielką kwotę???

Proszę nie odbierać postu jako atak, ale obiektywną ocenę sytuacji.

Pozdrawiam,
    Wojtek.

Przez ten czas sam zacząłem czytać i zastanawiać się czy samemu nie zbudować takiego sprzętu bo znalazłem schematy na białą płytkę myślę że w 2-3h sam to 'powtykam', a program to dla mnie moment stąd moje pytanie...wolałbym zrobić sam dla satysfakcji - wstawie zdjęcia Kolegą oferującym kilka tys.:))) brak mi tylko schemat -> PC, ale jak nie znajdę jakiejś gotowej płytki z gotowymi sterownikami to pewnie skorzystam z oferty (choć jest problem z gwarancją czułości, ale to szczegóły myślę do dogadania). Dodam że chyba nigdy nic nie polutowałem, a może się sprawdzę:)

ps. Kolego ja nikomu nie zarzucam, ja znam takie firmy z branży informatycznej i wiem ile zarabiają pracownicy a ile płaca klienci:)
    jeśli nie znając rynku mam kilka ofert powiedzmy 500, 800, 1100 i nagle ktoś piszę 9 tys to chyba wniosek nasuwa się sam....to rynek decyduje o cenie jak jest za niska nikt się nie zgłosi to cena leci w górę lub ktoś rezygnuje i na tym polegają serwisy które kojarzą wykonawców.
    Pozdrawiam
    Michał
    el_sys
    Poziom 13  
    Witam,

a jak uważasz, dlaczego są tak zróżnicowane oferty ? To raczej daje do myślenia... liczenie na to , że chodzi tutaj o to, żeby opłacić "prezesów" itp. może być złudne, a główny argument to fakt, że będzie kontakt z ciałem człowieka a dodatkowo komputer zasilany z sieci elektroenergetycznej.

Jak Kolega stwierdził, pokaże wszystkim, że można zrobić układ w kilka godzin , szkoda , że Kolega nie dodał ile godzin poświęcił na sama analizę tego co chce zrobić i zagadnień z tym związanych.

Dalsza dyskusja nie ma sensu, to tak jak ja bym siedział 3 miesiące analizując temat GSM, GPS i komunikacji po GPRS a potem napisał, że mogę zaprojektować , wykonać i napisać oprogramowanie do układu w tydzień ;) i uznał, że osoby, które tego tematu nie mają rozpracowanego zrobiły by to w tydzień ;). Oczywiście zaraz padnie komentarz, że jak ktoś robił coś w tym, zrobi to w 2 tygodnie. Tak, może i zrobi, ale z racji doświadczenia, wiedzy itp. nie skasuje za to 20 zł na godzinę, tylko 200. Zrobi w 2 tygodnie a kasa taka sama jakby robił 10 razy dłużej wdrażając się w temat za 20 zł za godzinę ;).

Ofert jest pełno, z pewnością Kolega wybierze odpowiednią dla siebie, pozdrawiam.
    zster

Poziom 28  
    maikeel napisał:
    Przez ten czas sam zacząłem czytać i zastanawiać się czy samemu nie zbudować takiego sprzętu bo znalazłem schematy na białą płytkę myślę że w 2-3h sam to 'powtykam', a program to dla mnie moment stąd moje pytanie...wolałbym zrobić sam dla satysfakcji - wstawie zdjęcia Kolegą oferującym kilka tys.)) brak mi tylko schemat -> PC, ale jak nie znajdę jakiejś gotowej płytki z gotowymi sterownikami to pewnie skorzystam z oferty (choć jest problem z gwarancją czułości, ale to szczegóły myślę do dogadania). Dodam że chyba nigdy nic nie polutowałem, a może się sprawdzę

To będzie najlepsze, co możesz zrobić. Zwłaszcza, jeśli chcesz to "powtykać" do płytki proto ;) Tylko błagam - pochwal się rezultatem - ale uczciwie !
    Rozumiem też, skoro chcesz walczyć z wysokimi wycenami, to pójdziesz dziś np. do salonu mercedesa, i pogrozisz im palcem za wyceny swoich samochodów podczas gdy ty znalazłeś ofertę pana Janusza, który w garażu złoży ci golfa z dwóch passatów za 4 tyś zł ;) Ciekaw jestem też, ile zarabiasz jako ten "programista" - jeśli tyle, ale zarabiają programiści, to idź do szefa niech Ci obetnie pensję, bo zarabiasz stanowczo za dużo. Jeśli mniej, to ... cóż... nie chcę cię obrazić ale miałbym poważne wątpliwości co do twoich kompetencji.
    Negujesz podane czasy i kwoty wykonania. A czy przyszło ci do głowy, że ktoś , by wziąć PEŁNĄ odpowiedzialność za wykonany projekt, nawet z gotowego z schematu, będzie musiał najpierw wykonać ten układ, by sprawdzić czy działa poprawnie? A skąd przeciętny elektronik będzie wiedział, że działa popranie? Czy nie potrzebuje przypadkiem nieco wiedzy z zakresu medycyny by zinterpretować uzyskane wyniki? A co w momencie, gdy każe się, że układ nie działa jak chcesz? Kto poniesie koszty projektu i budowy następnego? Na pewno będziesz to ty. I już nie zapłacisz 400 zł ...
    Czy pomyślałeś też, że budowa jakiegokolwiek urządzenia, wymaga użycia narzędzi?Wielu narzędzi i materiałów eksploatacyjnych, których amortyzację i zużycie trzeba pokryć! Nie mając bladego pojecia o elektronice, odnosisz wyobrażenia do pisania programu - włączasz komputer, rach ciach i program gotowy, tak?
    Czemu masz oferty po 500 zł? Bo zawsze znajdzie się ktoś, kto nie potrafi wycenić swojego czasu, nie potrafi przewidzieć, co się stanie gdy coś nie zadziała jak powinno, nie doliczy np. zużycia energii elektrycznej, bo zapłaci za nią tata, nie pomyśli, że zużycie materiałów i narzędzi kosztuje. Albo po prostu niezbyt sobie radzi, i chwyta się każdego zarobku nie patrząc na konsekwencje czy zbuduje twój układ z gotowego schematu bez sprawdzenia, z podzespołów z odzysku i będzie miał w d... to, czy układ ci działa czy nie i więcej od niego nie usłyszysz.
    A na koniec - bezczelnością i naciąganiem nazywasz uczciwe wyceny i propozycje oraz rady. To czym jest napisanie, że trzeba walczyć z uczciwymi zarobkami?? A do tego "domaganie" się porad i podpowiedzi ZA DARMO w temacie służącym do ZLECEŃ ??? To jest dopiero tupet !

Ale będę kibicować ci, byś sam "poutykał" swoje urządzenie więc dam kolejną, przydatną radę : w prototypie wykorzystaj gotową przejściówkę USB-UART ( w allegro wpisz właśnie USB UART lub USB TTL ). I problem sterowników i transmisji do PC masz załatwiony. Nie ma za co.

PS - w którym poście piszesz, że jeśli układ się sprawdzi, to wtedy zbudujesz ostateczną wersję i zapłacisz kilka tysięcy za "certyfikaty" by wypuścić urządzenie do użytku . Kolejną dobrą radą moją będzie taka : by tak się stało, będziesz musiał zamówić całkowicie nowy prototyp. Za który zapłacisz te kilka tysięcy. Potem, za "certyfikaty" zapłacisz nie kilka, a kilkanaście ,kilkadziesiąt tyś zł. I to nie u elektronika, który robił ci urządzenie, choć i on może wszystkim się zając za odpowiednią opłatą. Jeśli chcesz i to negować i się wyśmiewać - ok. Przyjdzie czas, przekonasz się.
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie
    maikeel napisał:
    Uściślając:

No bez jaj, znalazłeś osobę, która za 500 zł wykona ten projekt, to chyba do niej kieruj te pytania. W końcu za coś jej płacisz te oszałamiające pieniądze. Idąc twoim tokiem myślenia - to prośba w dziale ogłoszeń o darmowe porady do projektu, który ktoś robi za kasę to zwykłe chamstwo.
    BTW, wątek założyłeś 9 lipca, teraz mamy 13 lipca i ciągle najwyraźniej nie masz prototypu - 4 dni to całkiem sporo jak na projekt, który oceniłeś na 15 minut.
    Ale chwalebne jest, że chcesz się sam douczyć:

maikeel napisał:
    Przez ten czas sam zacząłem czytać i zastanawiać się czy samemu nie zbudować takiego sprzętu bo znalazłem schematy na białą płytkę myślę że w 2-3h sam to 'powtykam', a program to dla mnie moment stąd moje pytanie...wolałbym zrobić sam dla satysfakcji - wstawie zdjęcia Kolegą oferującym kilka tys.:))) brak mi tylko schemat -> PC, ale jak nie znajdę jakiejś gotowej płytki z gotowymi sterownikami to pewnie skorzystam z oferty (choć jest problem z gwarancją czułości, ale to szczegóły myślę do dogadania). Dodam że chyba nigdy nic nie polutowałem, a może się sprawdzę:)

Tu chętnie ci pomożemy, zapraszam do działów projektowanie i mikrokontrolery. Tylko od razu sprowadzę cię na ziemię - praktycznie każdy schemat trzeba będzie jakoś dostosować, a to już wymaga wiedzy, a przy wymaganej rozdzielczości przetwarzania ADC na poziomie 1-2 mikroV to te elementy możesz sobie powtykać... sam wymyś gdzie. Od razu ci napiszę, że szkoda twojego czasu, bo bez dobrze przemyślanej PCB szumy będą na poziomie 3 rzędów wielkości większym niż mierzony sygnał. Programowanie MCU też jest trochę odmienne niż programowanie PCta. Ale że projekt jest prosty, to pewnie w miesiąc do dwóch to ogarniesz. Nie wiem ile ci płacą za godzinę, ale nawet zakładając, że to pensja minimalna, to i tak zaoszczędzone 500zł utraconego czasu ci nie zrekompensuje.
    Ale wynikną z tego dwie pozytywne rzeczy:
    - nauczysz się czegoś nowego,
    - realniej spojrzysz na świat i sam się uśmiechniesz następnym razem czytając podobne do tego ogłoszenie.
    Tematy do ogarnięcia:
    - układ FT323R - jako przejściówka RS232TTL-USB,
    - mikrokontroler dowolny, lub z USB (jeśli masz pojęcie o stosie USB dla MCU) - jakiś ARM z USB, lub AVR serii XMEGA U lub ATMega U,
    - do MCU potrzebujesz programator,
    - IDE są darmowe np. Atmel Studio lub coś z STM,
    - MCU powinien mieć co najmniej 12-bitowy ADC, do tego zewnętrzne stabilne źródło referencyjne,
    - precyzyjny wzmacniacz operacyjny z napięciem niezrównoważenia rzędu pojedynczych mikrowoltów i dużą rezystancją wejściową,
    - alternatywnie do wbudowanego ADC w MCU lepsze i pewniejsze rozwiązanie to zewnętrzny przetwornik ADC o niskich szumach (koszt 40-100zł) połączony z MCU za pomocą SPI (ilość transmitowanych danych będzie niewielka),
    - sporo czytania not aplikacyjnych producentów na temat poprawnego projektowania torów analogowych i wymogów dla precyzyjnych pomiarów sygnałów analogowych,
    Alternatywnie, żeby to odseparować galwanicznie od PCta:
    - przetwornica do zasilania z akumulatorka, np. lipoly lub z paluszków,
    - moduł WiFi do przesyłania danych, proponuję tani ESP8266,
    - napisanie softu do akwizycji danych i ich przetwarzania na MCU.
    Pewnie jeszcze o kilku rzeczach zapomniałem. A, no i na koniec dużo szczęścia i powodzenia :)
    maikeel
    Poziom 7  
    el_sys napisał:
    a główny argument to fakt, że będzie kontakt z ciałem człowieka a dodatkowo komputer zasilany z sieci elektroenergetycznej.

problem został rozwiązany parę postów wyżej - urządzenie NIE będzie podłaczone do sieci :)

zster napisał:
    Rozumiem też, skoro chcesz walczyć z wysokimi wycenami, to pójdziesz dziś np. do salonu mercedesa, i pogrozisz im palcem za wyceny swoich samochodów podczas gdy ty znalazłeś ofertę pana Janusza, który w garażu złoży ci golfa z dwóch passatów za 4 tyś zł ;) Ciekaw jestem też, ile zarabiasz jako ten "programista" - jeśli tyle, ale zarabiają programiści, to idź do szefa niech Ci obetnie pensję, bo zarabiasz stanowczo za dużo. Jeśli mniej, to ... cóż... nie chcę cię obrazić ale miałbym poważne wątpliwości co do twoich kompetencji.

Ja nie chce walczyć tylko wąlcze z nachalnym traktowaniem i bezwartościowymi dywagacjami o cenach - nie interesuje mnie oferta to nie piszę! Po co piszecie w temacie w którym budżet wynosi kilkaset zł o ofertach za kilka tys. ok na prv jak prosiłym ale reszta jest według mnie niekulturalna....odwrócę sytuację wchodzisz do salonu Dacii aby wozić cegły na budowę i chcesz kupić pick-up logana za 30k, a sprzedawca proponuje Ci sportowego MB CLK za 300k bo ma większe przyspieszenie i skórzaną tapicerkę....

zster napisał:
    Ciekaw jestem też, ile zarabiasz jako ten "programista" - jeśli tyle, ale zarabiają programiści, to idź do szefa niech Ci obetnie pensję, bo zarabiasz stanowczo za dużo. Jeśli mniej, to ... cóż... nie chcę cię obrazić ale miałbym poważne wątpliwości co do twoich kompetencji.

Po co ten osobisty przytyk? Pracuję na etacie i wykorzystuje w pracy programowanie - jako fl pracowałem na studiach i jak jakiś projekt dziś się trafi i mi to się opłaci to czasem się podejmuje. Proszę nie oceniaj moich umiejętności programistycznych (programuje algorytmy o dużej złożoności) przez pryzmat elektroniki (na której się nie znam i dlatego tutaj jestem i zadaje często banalne pytania).

zster napisał:
    Ale będę kibicować ci, byś sam "poutykał" swoje urządzenie więc dam kolejną, przydatną radę : w prototypie wykorzystaj gotową przejściówkę USB-UART ( w allegro wpisz właśnie USB UART lub USB TTL ). I problem sterowników i transmisji do PC masz załatwiony. Nie ma za co.

bardzo dziękuję to jest realna pomoc- poczytam, myślę że nie tylko ja na tym skorzystam, też staram się pomagać i dzielić swoją wiedzą jeszcze raz dziękuję!
  • IGE-XAOIGE-XAO
    el_sys
    Poziom 13  
    zster napisał:
    maikeel napisał:
    Przez ten czas sam zacząłem czytać i zastanawiać się czy samemu nie zbudować takiego sprzętu bo znalazłem schematy na białą płytkę myślę że w 2-3h sam to 'powtykam', a program to dla mnie moment stąd moje pytanie...wolałbym zrobić sam dla satysfakcji - wstawie zdjęcia Kolegą oferującym kilka tys.)) brak mi tylko schemat -> PC, ale jak nie znajdę jakiejś gotowej płytki z gotowymi sterownikami to pewnie skorzystam z oferty (choć jest problem z gwarancją czułości, ale to szczegóły myślę do dogadania). Dodam że chyba nigdy nic nie polutowałem, a może się sprawdzę

To będzie najlepsze, co możesz zrobić. Zwłaszcza, jeśli chcesz to "powtykać" do płytki proto ;) Tylko błagam - pochwal się rezultatem - ale uczciwie !
    Negujesz podane czasy i kwoty wykonania. A czy przyszło ci do głowy, że ktoś , by wziąć PEŁNĄ odpowiedzialność za wykonany projekt, nawet z gotowego z schematu, będzie musiał najpierw wykonać ten układ, by sprawdzić czy działa poprawnie? A skąd przeciętny elektronik będzie wiedział, że działa popranie? Czy nie potrzebuje przypadkiem nieco wiedzy z zakresu medycyny by zinterpretować uzyskane wyniki? A co w momencie, gdy każe się, że układ nie działa jak chcesz? Kto poniesie koszty projektu i budowy następnego? Na pewno będziesz to ty. I już nie zapłacisz 400 zł ...
    Czy pomyślałeś też, że budowa jakiegokolwiek urządzenia, wymaga użycia narzędzi?Wielu narzędzi i materiałów eksploatacyjnych, których amortyzację i zużycie trzeba pokryć! Nie mając bladego pojecia o elektronice, odnosisz wyobrażenia do pisania programu - włączasz komputer, rach ciach i program gotowy, tak?
    Czemu masz oferty po 500 zł? Bo zawsze znajdzie się ktoś, kto nie potrafi wycenić swojego czasu, nie potrafi przewidzieć, co się stanie gdy coś nie zadziała jak powinno, nie doliczy np. zużycia energii elektrycznej, bo zapłaci za nią tata, nie pomyśli, że zużycie materiałów i narzędzi kosztuje. Albo po prostu niezbyt sobie radzi, i chwyta się każdego zarobku nie patrząc na konsekwencje czy zbuduje twój układ z gotowego schematu bez sprawdzenia, z podzespołów z odzysku i będzie miał w d... to, czy układ ci działa czy nie i więcej od niego nie usłyszysz.
    A na koniec - bezczelnością i naciąganiem nazywasz uczciwe wyceny i propozycje oraz rady. To czym jest napisanie, że trzeba walczyć z uczciwymi zarobkami?? A do tego "domaganie" się porad i podpowiedzi ZA DARMO w temacie służącym do ZLECEŃ ??? To jest dopiero tupet !

PS - w którym poście piszesz, że jeśli układ się sprawdzi, to wtedy zbudujesz ostateczną wersję i zapłacisz kilka tysięcy za "certyfikaty" by wypuścić urządzenie do użytku . Kolejną dobrą radą moją będzie taka : by tak się stało, będziesz musiał zamówić całkowicie nowy prototyp. Za który zapłacisz te kilka tysięcy. Potem, za "certyfikaty" zapłacisz nie kilka, a kilkanaście ,kilkadziesiąt tyś zł. I to nie u elektronika, który robił ci urządzenie, choć i on może wszystkim się zając za odpowiednią opłatą. Jeśli chcesz i to negować i się wyśmiewać - ok. Przyjdzie czas, przekonasz się.

Podpisuję się w 100%. A z doświadczenia mogę powiedzieć, że certyfikacja urządzenia medycznego, które było mniej inwazyjne niż to co chce zrobić kolega kosztowało firmę zewnętrzną ponad 50 tyś zł, nie licząc poświęconego czasu i innych problemów formalnych. Procedura trwała kilka miesięcy.

Nie wiem czy Zleceniodawca zdaje sobie sprawę z tego, że każde przesunięcie czy zmiana w układzie spowoduje konieczność ponownego przeprowadzenia badań i procesu certyfikacji.

Jeśli kolega planuje użyć diod led lub innego źródła światła sygnalizującego stan pracy urządzenia, będzie chciał też certyfikować produkt jako urządzenie medyczne radzę zapoznać się z normami (które też trzeba kupić ;) , bo nawet kolor światła elementów sygnalizacyjnych w takich urządzeniach nie mogą być takie jakie się chce ;) ).
    danielpoland
    Poziom 13  
    Uwaga Panowie i Panie, zleceniodawca podniósł cenę:

oferta .

Także jest już lepiej, jeszcze trochę i dopisze brakujące zera.
    Jawi_P
    Poziom 34  
    danielpoland napisał:
    Uwaga Panowie i Panie, zleceniodawca podniósł cenę:

oferta

Także jest już lepiej, jeszcze trochę i dopisze brakujące zera.

Znajdzie się wykonawca za tą cenę. Choćby taki hobbysta-amator co lubi się bawić w takie rzeczy i już ma gotowca na podstawie tego co znalazł w sieci. I obce są mu kwestie certyfikatów, norm i tym podobnych, bo o to zadbać ma zleceniodawca. Jako wykonawca na podstawie tej oferty to nawet nie muszę wiedzieć jakie jest przeznaczenie tego układu.
    A jeśli zacznie się podpisywanie umowy, odpowiedzialności, to wtedy się okaże, że potencjał wykonawców maleje w zastraszającym tempie.
    Nie ma firmy/osoby, która zajmuje się projektowaniem profesjonalnie i to zrobi za taką kwotę.
    maikeel
    Poziom 7  
    Jawi_P napisał:

Znajdzie się wykonawca za tą cenę. Choćby taki hobbysta-amator co lubi się bawić w takie rzeczy i już ma gotowca na podstawie tego co znalazł w sieci. I obce są mu kwestie certyfikatów, norm i tym podobnych, bo o to zadbać ma zleceniodawca. Jako wykonawca na podstawie tej oferty to nawet nie muszę wiedzieć jakie jest przeznaczenie tego układu.
    A jeśli zacznie się podpisywanie umowy, odpowiedzialności, to wtedy się okaże, że potencjał wykonawców maleje w zastraszającym tempie.
    Nie ma firmy/osoby, która zajmuje się projektowaniem profesjonalnie i to zrobi za taką kwotę.

ja pisałem kilka razy itd. chcę sprawdzić jak idea zastosowania EMG w moim sposobie wykrywania LD się sprawdzi. Oferuję tyle za NAJPROSTSZY układ który ma tylko DZIAŁAĆ, a kwestie certyfikatów, norm i tym podobnych moga być obce. Jak układ wykryję zaciskanie pięści w LD to mnie ZADOWALA.

Tak preferuję pasjonata/hobbyste/freelancera niż firmę bo hobbysta często podchodzi z większym sercem i niejednokrotnie z większą wiedzą!!!
    marnowak
    Poziom 15  
    A kup sobie Arduino i FlexVolt. Po co Ci inne urządzenie?
    maikeel
    Poziom 7  
    marnowak napisał:
    A kup sobie Arduino i FlexVolt. Po co Ci inne urządzenie?

Dziekuje no to SUPER opcja tylko jedno pytanie, czy wykryje tak małe ruchy mięśni, bo np. na tym filmie http://www.flexvoltbiosensor.com/hardware facet ściska rękę z całej siły a mi chodzi o lekkie drgania mięśnia....
    marnowak
    Poziom 15  
    To tylko wzmacniacze. Najlepiej kup, rozrysuj schemat i dobierz odpowiednio wzmocnienie, bądź dodaj kolejny stopień wzmacniający.
    maikeel
    Poziom 7  
    marnowak napisał:
    To tylko wzmacniacze. Najlepiej kup, rozrysuj schemat i dobierz odpowiednio wzmocnienie, bądź dodaj kolejny stopień wzmacniający.

nie bardzo rozumiem przecież FlexVolt to juz gotowe urządzenie - mam je kupić i 'rozlutować' zamieniając jakiś układ?
    Wiadomo że w LD jesli człowiek zaciska pięść to w rzeczywistości są tylko lekkie skurcze i je chcę wychwycić - to jedyny warunek stawiany urządzeniu
    atom1477
    Poziom 43  
    maikeel napisał:
    nie bardzo rozumiem przecież FlexVolt to juz gotowe urządzenie - mam je kupić i 'rozlutować' zamieniając jakiś układ?

Tak. Chodziło by o wylutowanie rezystorów od sprzężenia zwrotnego i wlutowanie tam innych. Dość prosta czynność jak się umie lutować. A jak nie to zawsze można komuś zlecić.
    sundayman
    Poziom 24  
    Cytat:
    Proszę o niespamowanie

Uważam,że przepłacasz. Poszukaj znanej i cenionej na elektrodzie firmy BONTAX.
    Zrobi poniżej twoich "wycen". I pamiętaj, żeby koniecznie się pochwalić efektem końcowym, żeby wszystkim naciągaczom opadła kopara !