Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ciągnik Ford 4610 - Nie działa wskaźnik poziomu paliwa

Izydor Kasza 10 Lip 2017 12:36 516 4
 • #1 10 Lip 2017 12:36
  Izydor Kasza
  Poziom 9  

  Kupiłem uzywany ciągnik. Wszystko miało działać, starałem się sprawdzić jak najwięcej, a teraz się okazuje, że wcale tak nie jest. Jednym z problemów jest źle działający wskaźnik poziomu paliwa. Po przekręceniu kluczyka wskazówka ucieka w stronę maksymalnego poziomu . Ktoś przy tym już majstrował bo jest dodatkowy przewód od wskaźnika do baku i napięcie doprowadzone od wskaźnika temperatury, który zresztą też nie chyba nie działa prawidłowo. Jest dużo śladów ingerencji na spodniej części panelu wskaźników. Nie mam schematu instalacji i nie wiem jaka jest zasada łączenia takiego wskaźnika. Dlaczego wskaźnik ma aż 3 styki. Myslałem, że wystarcza 2: wejście napięcia i wyjście do pływaka w zbiorniku i dalej na masę. Pływak ma oporność 104 omy i jak dolałem 5 litrów ropy to nic się nie zmieniło - może nie jet aż tak czuły. Bardzo chciałbym go uruchomić. Proszę o jakieś podpowiedzi.
  ciągnik Ford 4610 - Nie działa wskaźnik poziomu paliwa
  ciągnik Ford 4610 - Nie działa wskaźnik poziomu paliwa
  ciągnik Ford 4610 - Nie działa wskaźnik poziomu paliwa

  0 4
 • #2 10 Lip 2017 12:50
  jdubowski
  Specjalista - urządzenia lampowe

  Izydor Kasza napisał:
  Dlaczego wskaźnik ma aż 3 styki. Myslałem, że wystarcza 2: wejście napięcia i wyjście do pływaka w zbiorniku i dalej na masę.


  W starszych pojazdach (zwłaszcza opartych o amerykańską tradycję motoryzacyjną) miernik był iloczynowy - miał dwie cewki - jedna zasilana była przez rezystor regulowany pływakiem, a druga bezpośrednio napięciem 12V z instalacji. Inna hipoteza - dodatkowy zacisk to zasilanie żarówki podświetlającej.

  0
 • #3 10 Lip 2017 13:28
  Izydor Kasza
  Poziom 9  

  Miernik iloczynowy to chyba właśnie tylko jak on był podłączony? Zasilanie przez rezystor z baku odpada bo na baku jest tylko jeden zacisk i jak pisałem jest na nim 104 omy mierzone do masy.
  Nie mam w tej chwili więcej paliwa, żeby sprawdzić czy zmieni się rezystancja - czy sprawny jest moduł pływaka, mam nadzię, że tak bo dostęp do niego jest ciężki.
  Jdubowski -dzięki i proszę o więcej.

  0
 • #5 10 Lip 2017 15:35
  Izydor Kasza
  Poziom 9  

  Tymczasem dzięki, może jeszcze ktoś się odezwie. Co do guglowania to myślisz, że tego nie robiłem. Serwisówki są ale odpłatne.

  0