Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta główna Asus ROG STRIX B3 - Nie widzi myszki i klawiatury podczas instalacj

10 Lip 2017 13:29 843 8
 • Poziom 9  
  Witam przy instalacji windows 7 nie działa mi myszka i klawiatura w biosie jest ustawione Legacy USB support: Enabled oraz XHCI Hand off na Disabled. Myszka i klawiatura wpięta w port USB2 w biosie działają prawidłowo ale gdy wczyta okno instalatora myszka nie reaguje a lampka z klawiatury gaśnie.
 • Poziom 9  
  Sorry nie widziałem że ucięło: Płyta główna Asus ROG STRIX B350-F GAMING, B350, SATA3, DDR4, USB3.1, ATX
 • Poziom 9  
  Kasek21 mam procesor Procesor AMD Ryzen 5 1600 oraz porty usb 2 w które myszka i klawiatura są wpięte. Robię to od kilku dni i przeczytałem już cały internet i nie mogłem sobie z tym poradzić stąd piszę.

  DriverMSG, tak sprawdzałem w sumie chyba każde wyjście ale nic nie dawało problem w tym że kupiłem oryginalny windows 7 pro ponieważ to komputer do pracy i dlatego mi zależy tym bardziej że win 7 bardzo lubię więc nie chciałbym instalować WIN 10.

  Wcześniej próbowałem instalować z USB i dochodziło do ekranu instalatora i brak reakcji myszki i klawiatury teraz zainstalowałem z innego komputera CD-rom i instalowałem z oryginalnej płyty efekt taki sam.

  Płyta główna Asus ROG STRIX B3 - Nie widzi myszki i klawiatury podczas instalacj

  Płyta główna Asus ROG STRIX B3 - Nie widzi myszki i klawiatury podczas instalacj

  Płyta główna Asus ROG STRIX B3 - Nie widzi myszki i klawiatury podczas instalacj
 • Poziom 30  
  Podejrzewam, że chodzi o sterownik USB którego instalator windows 7 nie posiada, więc nie ma jak obsłużyć klawiatury/myszy, nie ma też już gniazda PS/2, ani w BIOSie specjalnego trybu instalacji Windows w którym mysz i klawiatura są specjalnie emulowane na PS/2.
  Osobiście próbowałbym integrować sterowniki USB z instalatorem systemu, ewentualnie spreparować instalator "unattended" - czyli taki który już ma zapisane wszystkie opcje więc podczas instalacji nie wyświetli żadnych pytań a wtedy myszka i klawiatura nie będą potrzebne. Tylko nie wiem co po instalacji...
 • Poziom 9  
  Zainstalowałem 10 i w sumie nawet mi się podoba byłem zrażony Vistami i chyba jeszcze jakąś nowszą tamte mi się nie podobały dlatego nie sprawdzałem klejonych odsłoń windowsów. Ale 10 jest całkiem spoko tylko trzeba się przyzwyczaić.

  Wymuszona zmiana sprzętem w laptopie który wołał że mój sprzęt nie jest obsługiwany w pełni przez win 7 i muszę zainstalować nową wersję systemu to też tak zrobiłem... Po sprawdzeniu 10 na laptopie (nowy) uznałem że nie będę bawił się w instalacji 7 na tej płycie i pójdę do przodu i tutaj też zainstaluję 10. Na razie jest ok tylko po aktualizacji systemu wywaliło mi raz sterowniki do karty :)

  Dzięki za zainteresowanie tematem i pomoc.