Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór odpowiedniego hydroforu do stacji badania szczelności

10 Lip 2017 13:44 549 3
  • Poziom 5  
    Witam,
    aktualnie projektuję stację badania szczelności. Do układu wykonawczego potrzebuję dostarczyć wodę o ciśnieniu ponad 2 bary i ilości około 110l/min. Układ zasilam wodą z sieci wodociągowej(ciśnienie około 4 bary). Elementy wykonawcze będą lały wodę przez 3 minuty, następnie następuje zmiana badanego przedmiotu na kolejny i znów 3 minuty lania itd. Pytania z mojej strony:
    -czy przy danych ciśnieniach(4bary na wejściu, 2 baru na wyjściu) można "zadławić" hydrofor, bądź wylać całą wodę?
    -czy dobrym rozwiązaniem byłoby zamontowanie dodatkowej pompy lub zaworu na wyjściu który byłby załączany i wyłączany przez sterownik?
    Z pierwszym pytaniem dzwoniłem do "specjalistów" z firm sprzedających hydrofory, lecz nie umieją odpowiedzieć. Jeżeli miałby ktoś pomysł na inne rozwiązanie problemu na przykład nie korzystając z zestawu hydroforowego tylko z jakiegoś zbiornika i pompy to byłoby super. Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Pozdrawiam,
    Łukasz
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 32  
    Jeśli zasilasz układ z sieci i masz za duże ciśnienie, to nie potrzebujesz hydroforu tylko reduktor ciśnienia o odpowiednim przepływie (zakładałem 2x Afriso, bez problemów). Do sterowania włącz/wyłącz potrzebujesz elektrozawór, do wyboru do koloru. Wybieraj osprzęt znanych marek, będzie niezawodnie, a niekoniecznie dużo drożej.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 42  
    A skąd weźmie te 110 litrów na minutę? Trzeba bufor i osobną pompę. Zresztą woda może krążyć w obiegu zamkniętym, nie trzeba na każdy test pobierać świeżej.
  • Poziom 5  
    Jakiś konkretny bufor i konkretna pompa? Przepompowana woda kierowana jest do odpływu i ścieków, lecz mogę przebudować układ i odzyskiwać użytą wodę. Czy użycie hydroforu to zły pomysł? Wydawało mi się że zapewni stały dopływ wody i odpowiednie ciśnienie.