Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukiwanie dokumentacji API JAVA

markopololop 10 Lip 2017 16:53 708 5
  • #1 10 Lip 2017 16:53
    markopololop
    Poziom 19  

Witam,
    Jestem początkującym w javie. Poszukuję dokumentacji do API JAVA coś podobnego jak MSDN dla C#. Tam po prostu wpisuje problem dodaję napis MSDN w google i od razu dostaję wynik opisu całej klasy wraz z przykładem. Gdzie jest coś podobnego do java ?
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 10 Lip 2017 16:58
    JacekCz
    Poziom 36  

To znasz? Zakładam, ze wiesz, "zwykła Java" to SE *)

http://docs.oracle.com/javase/8/

Może trochę inaczej jest z informacją towarzyszącą, komentarzami, linkami do forum (jak msdn) itd...

*) W jakich obszarach javy się poruszasz?

0
  • #3 10 Lip 2017 17:05
    markopololop
    Poziom 19  

Generalnie to chcę napisać na początku prosty graficzny interfejs z komunikacją po porcie szeregowym. I o ile w MSDN to wpisuję "serial port" i mam gotowy opis klasy i przykłady to w java jestem zagubiony. Coś niby wyskakuje w google ale nie wiem co do czego ;(
    Nie mogę się zorientować czy obsługa portu szeregowego jest wbudowana i javę czy trzeba szukać jakichś dodatkowych bibliotek ?

Pozdrawiam

0
  • #4 10 Lip 2017 17:17
    JacekCz
    Poziom 36  

markopololop napisał:

Nie mogę się zorientować czy obsługa portu szeregowego jest wbudowana i javę czy trzeba szukać jakichś dodatkowych bibliotek ?

Na tak zadane pytanie powiem, że w SDK nie ma dobrej (np przenośnej na wszystkie systemy) obsługi portu szeregowego.

Oglądałem pewne projekty, gdy dochodzili do ambitniejszej (tzn normalnej, z przerwaniami, oczekiwaniem itd) używane były extra biblioteki. osobiście nie polecę jakiejś konkretnej.

Masz jakiegoś linka (bez mojej oceny)
    https://en.wikibooks.org/wiki/Serial_Programming/Serial_Java

0
  • #5 10 Lip 2017 17:37
    markopololop
    Poziom 19  

Super dziękuję za wyjaśnienie i linka :)
    To jeszcze mam takie pytanie jeśli w ogóle można na nie szybko odpowiedzieć. W czym java jest mocna a w jakim obszarze mogę spotkać niedogodności tego języka(coś jak np. ta obsługa serial port)?

0
  • #6 10 Lip 2017 17:54
    JacekCz
    Poziom 36  

markopololop napisał:
    Super dziękuję za wyjaśnienie i linka :)
    To jeszcze mam takie pytanie jeśli w ogóle można na nie szybko odpowiedzieć. W czym java jest mocna a w jakim obszarze mogę spotkać niedogodności tego języka(coś jak np. ta obsługa serial port)?

Pytanie rzeczywiście trudne do szybkiej odpowiedzi ...
    Bardzo wysoka i wytestowana przenośność (w tym również i to, że nie ma w zestawie RS232, nie byłby wytestowany)
    Moim zdaniem udało sie wytworzyć bardzo fajną "kulturę API" czy "kulturę standardów". Standard określa API servletu, JPA, JMS (wiele innych) i rynek softwarowy to skutecznie podchwycił, tzn nie tylko MOGĄ BYĆ niezależne implementacje, ale SĄ, i to ma znaczenie praktyczne (to różnica do .NET)
    jawność procesu, MS z .NET stara się, ale prawdziwie przenośne, wysoko standaryzowane .NET niedawno wystartowało z numerkiem od 1.0 -> 1.1

Języki C# i Java sa dla mnie wysoce porównywalne, ja interpretuję genetyczne pochodzenie C# i .NET w przegranym przez MS procesie o Javę. Zrobili środowisko naprawdę dobrze, ale mieli łatwiej, bo widzieli nieliczne problemy starszej o 10 lat Javy.
    Oba są wysokiej jakości językami obiektowymi (uprawiam oba zawodowo)
    Ale temat standardów, ukształtowania community, przenośności, pewnego rodzaju demokracji (nie chcę przedłużać co pod tym rozumiem) mecz wygrany przez Javę.

Aha, to o wnętrznościach JVM (na różnych architekturach), ja może zbyt emocjonalnie podchodzę, ale jestem zachwycony (miałem też o odśmiecaniu, jak znajdę wkleję, genialne)
    https://www.youtube.com/watch?v=-vizTDSz8NU
    https://www.youtube.com/watch?v=Nyq4vcEB6oc
    jest pewien duży projekt mający dwie implementacje w C++ i Javie (serwer messadżingowy) ... i ciężko w C++ dogonić Javę, a dlaczego? Właśnie w filmach.

I jeszcze jedno. Nic nie jest bez wad, Java też ma - ale nie czytaj na temat zarzutów starych materiałów. Pewnie rzeczy są jej przyklejone w czasach ver 1 .3 itd...

0
  Szukaj w 5mln produktów